Dvaja machri medzi nebom a peklom

• Česko Dva machři mezi nebem a peklem (viac)

Plata (Terence Hill) a Salud (Bud Spencer) pracujú ako piloti v Kolumbii. Spočiatku pracujú pre svojho známeho, ale raz sa s jedným jeho lietadlom zrútia do pralesa. Haváriu prežijú bez zranení a dostanú sa do tábora hľadačov diamantov. Tu sa zoznámia so starým prospektorom Mattom (Cyril Cusack), ale aj s pomermi, ktoré výrazne ovplyvňuje gangsterský boss, prezývaný pán Ucho (René Kolldehoff). Salud a Plata sa rozhodnú začať sami podnikať. Zoženú si staré lietadlo, opravia ho a pustia sa do práce. Darí sa im a dokonca si otvoria prosperujúci hostinec. To sa však nepáči konkurencii, ktorou je mocný pán Ucho. Preto pri najbližšej príležitosti vyhodí do vzduchu ich lietadlo a podpáli krčmu. Salud zistí, kto je v pozadí ich problémov, nakúpi zbrane a ide si to s pánom Uchom a jeho kumpánmi vybaviť. S pomocou Plata sa mu podarí gangstrov poraziť a potom bossovým lietadlom odvážajú Matta a jeho psa do Salvadoru, čo je starcovým vysnením želaním. Keď Matt zomrie, priatelia zistia, že jeho historky o diamantovej hore nie sú výmyslami. V jeho veciach totiž objavia obrovský diamant. Zdá sa im, že ich čaká len budúcnosť bohatých mužov. Prsty pána Ucha však sú dlhé a on nezabudol na pokorenie. A tak kuje pomstu... (TV JOJ)

tomtomtoma

Nenáročné příjemné odreagování v dobrodružném prostředí latinskoamerické džungle Kolumbie. Nadšené potírání nepravosti, nastolování spravedlnosti za pomoci pádných pěstních argumentů a odlehčeného jednání. Dva nebojácní a neohrožení piloti všelijakých letadel Plata (dobrý Terence Hill) a Salud (solidní Bud Spencer) vidí šanci na osamostatnění a prosperující vlastní živnost v podobě leteckých dodávek potřebného zboží hledačům drahokamů uprostřed panenské džungle. A nastává soupeření a boj se samozvaným vládcem oblasti a jeho gangu, který nehodlá tolerovat narušení své obchodně vyděračské hegemonie. Z dalších rolí: starý hledač drahokamů Matto (Cyril Cusack), žijící v dobrovolném odloučení od lidí, pan Ears (Reinhard Kolldehoff), vůdce gangsterů a vykořisťovatel oblasti hledačů drahokamů, a jeho pohůnci (Riccardo Pizzuti, Marcello Verziera a Antoine Saint-John). Nenáročné, přesto milé, nadšenecké při opravování starého letadla, dobrodružné v neohroženosti pilotů a optimistické při vítězství dobra a spravedlnosti pro prosté lidi a vytrestání darebáků. ()

Kosmik 1

Pro mě jsou filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem kult, já prostě nemohu hodnotit hůř než pět hvězdiček, i přesto že si dobře uvědomuju, že zrovna tento snímek s mými oblíbenými chlapíky je poněkud slabší. Ale ta neuvěřitelná pohoda, která z nich vyzařuje, je dechberoucí. :-) A miluju to prostředí, ve kterém se děj odehrává. ()

kaylin

Další parádní film téhle dvojice, kterou si po nějaké době zase rád oživuji. Jsou zábavní, zápletka není nijak komplikovaná, ale celé to létání tomu dodává docela dobrý náboj. Jsou zde i celkem emotivní scény, které scénář místy dobře pozdvihají. Není to úplně výborné, ale pořád film, který vás pobaví. ()

PTuranyi

Priemerná komédia dvojice Terrence Hill a Bud Spencer. Tentokrát sa ocitajú v úlohe páru pilotov, ktorí si v južnej Amerike privyrábajú rôznymi pokútnymi spôsobmi. Dostanú sa samozrejme do problémov, keď sa rozhodnú skrížiť cestu miestnemu kápovi, ktorý vydiera miestnych prospektorov. Klasické bitky a fóriky ale žiaľ už im chýba šťava a začínajú byť obohrané. Záverečná bitka oboch hlavných hrdinov mi pripadala zbytočná a neprirodzená. ()

RAFT

Tyhle dva borci nikdy neomrzí , stará dobrá klasika.Film je spíš dobrodružný než komediální jak jsme u jejich filmů zvyklí. Ty jejich hlášky ve filmu dobré. Průser za průserem ale, co nějak to bylo nějak bude. To je letiště jsme nesmrtelní .Každoročně v telvizi.Nikdy mě tyhle filmy neomrzí. Za mě 80% ()

• Úvodní scéna s přistáním letadla se natáčela na mezinárodním letišti El Dorado v Kolumbii. (NiaWolf)
  • Původní verze filmu, promítaná v Itálii, měla 115 minut, pro americký trh byl film sestříhán na 90 minut. (NiaWolf)