Lucky Luke (Terence Hill), najrýchlejší pištolník Divokého západu. Iba on by dokázal dôkladne vyčistiť Daisy Town od všetkých zloduchov, ktoré v ňom doslova kazia vzduch. Teraz však mestu chýba vzrušenie. Aspoň to si myslia jeho obyvatelia. Z nevďaku sa rozhorčený Lucky Luke rozhodne ukončiť šerifstvo. Môže ho hoci aj kôň prehovárať, neostane tu už ani minútu navyše. Lenže sotva stihne opustiť mesto, už sa k mestu blížia iní. Starí známi bratia Daltonovci... (oficiálny text distribútora)

Sarkastic

Fakt, že Terence Hill může fungovat ve výborném filmu i bez Buda Spencera už od Podivného dědictví známe. Bohužel v tomto případě to zrovna moc neklaplo. Několik úsměvných scén se zde najde, stejně tak pár dobrých nápadů, které jsem zatím myslím v žádné westernové komedii/parodii neviděl, ale bohužel je ve výsledku docela znevažují dost trapné postavy jako Ming Li Fu či Averell Dalton. Jinak je to veskrze průměrná pohodovka se sympatickým hlavním hrdinou na jedno použití. ()

Malarkey

Lucky Luke je klasika! Lepší ztvárnění bych si ani představit už nedokázal. Pamatuju si chvíle, kdy jsem úmyslně zaspával školu, abych si mohl další z dílů tohodle frajera natočit. A bylo mi jedno, že bych mohl mít neomluvené hodiny, což se taky stalo. jenže já se prostě pravidelně těšil na várku příjemných frajerských scén, které nemají obdoby. Terence Hill to vždycky uměl a dost možná věděl, že Lucky Luke na něj pasuje, tak si to taky sám natočil. A dobře. ()

Gig

On to vlastně není plnokrevný Šťastnej Luke, on je to takový mix starého dobrého Terence z dob starých dobrých špageťáků s komiksem Lucky Luke. Tak tu máme staršího Terence v jeho klasickém bílém hávu, máme tu jeho humor. Nemáme tu úbor toho komiksového Luka, stejně tu nemáme jeho cigárko. Ale máme tu taky bandu tupých Daltonů, Sedmikráskov se svými obyvateli a milou milou Luka. No a nesmíme zapomenout na užvaněného koníka Jolly Jumpera. K tomuto filmu, stejně tak k celému seriálu se budu vracet vždycky rád. ()

otík

Film uvádějící stejnojmenný seriál a celkem slušně povedený. Je to spíš parodie na westerny, spousty klasických témat je tu vtipně okomentováno vypravěčem "koněm" a zparodováno v jednotlivých scénách. Tempo filmu je ale strašné, stříleček málo, bitka s Hillem vůbec žádná! Přesto to má své osobní kouzlo. A na to, že Hill měl v době natáčení 52 let, vypadá stále dobře. ()

SNCIS

Terence Hill střílí rychleji než jeho stín jako Lucky Luke. Úvodní intro se nese v pohodovém a zabavném stylu, ale samotný film je místy pořádná nuda. Terence Hill není dobrý režisér a film je hodně průměrný, zápletka jednoduchá a nebejt tam mluvící kůň Jolly Jumper, tak je mé hodnocení ještě nižší. - 50%. ()

• Film se natáčel v Novém Mexiku, Coloradu a Arizoně. (NiaWolf)
  • V scéne, keď Luke (Terence Hill) cvála späť do mesta, aby obyvateľov varoval pred Indiánmi, znie soundtrack z filmu Posledný súboj (1966). (ČSFD)