Hrochy v Afrike

• Česko Hroši v Africe (viac)

Rodení smoliari Tom (Bud Spencer) a Slim (Terence Hill) sa opäť pokúšajú zbohatnúť. Tentoraz chcú skúsiť šťastie v podnikaní v oblasti cestovného ruchu a otvoria si cestovnú kanceláriu priamo pod tropickým africkým slnkom. Ako turistickí sprievodcovia nemajú ľahký život, ale ani šokovaní turisti na ich výpravy len tak ľahko nezabudnú. Hlavne, ak nemali toľko zdravého rozumu a zahrali si s nimi karty. Horšie mohol dopadnúť už len ten, kto sa opovážil ohrozovať vzácne africké zvieratá. Naši podnikatelia potrebujú ochraňovať prírodu zo zištných dôvodov, podporuje totiž ich obchodný zámer. Keď však nemecký koloniálny pán Ormond (Joe Bugner) začne predávať divokú africkú zver kanadským zoologickým záhradám, obaja sa veľmi nahnevajú! Takmer proti svojej vôli sa dajú zatiahnuť do divokého dobrodružstva, v ktorom môžu naplno využiť svoje tvrdé päste a dôvtip... (TV JOJ)

gudaulin

Tuhle bláznivou dvojku jsem měl svého času opravdu rád - to když mě bylo tak 9-10 let. Jejich filmy dokonale odpovídaly mému duševnímu rozvoji a představě o zábavě. Jejich filmečky proto hodnotím s velkou dávkou shovívavosti, byť optikou dospělých jde o poněkud jednorozměrnou a velmi jednoduchou filmařinu. Hrochy v Africe jsem tehdy neviděl a tak je té nostalgie přece jen méně a o to víc vynikne jednotvárnost gagů, neexistence příběhu a celková infantilita. Nicméně, pořád jde o Buda Spencera a Terence Hilla, takže zůstanou dvě hvězdičky a 35 % celkového dojmu. ()

kingik

H(r)oši, co se pokryli slaboduchým tvůrčím bahnem. Režisér Italo Zingarelli za svoji relativně krátkou kariéru stihl přizvat ke spolupráci populárního Buda Spencera a Terence Hilla, jimž dal prostor k tradičně stereotypním pěstním nakládačkám a dopřál jim vyhřívání pod africkým sluncem. Neškodné opalovací i koupací chvilky ústřední hvězdné dvojky rázem vystřídalo dobrodružné pachtění, které bylo stupidnější než v té době konkurenční safari výpravy lovce Pampaliniho. Spencer s Hillem jsou samozřejmě dvojka, co ani v nejmenším diváka nepřekvapí. Nucené a silně vytlačované hihňání jsem absolvoval v dobrém rozmaru a v naději, že ze sousedních bytů uslyším hroší řev při souloži, přičemž je z čeho vybírat. Rozvedená blondýna po dvou dětech občas mívá pánské návštěvy a její slaboduchost je stavěná přesně na tv programy skupiny Barrandov, ovšem i seniorský pár od vedle občas mívá tendence vyzkoušet nabídku sex shopů, tudíž jsem v reklamách stahoval zvuk, aby mi neunikl sebemenší šelest. Toho dne se ale nic zvláštního nestalo, načež jsem se nudil u archaické filmové komedie s notně prošlou záruční lhůtou na prajednoduchý humor. Celé jsem to konání shledal imbecilním. Celý štáb se měl raději uškvařit v tropickém slunci. 2/10 ()

Pitryx

Obvyklá ptákovinka s obvyklým dějem, nepřinášející vůbec nic nového. Ve filmu je i dost nesmyslů, ale přesto musím uznat, že jsem se bavil. A když se u filmu bavím, musím dávat plusy. Klidně někdy kouknu podruhé. 20130803 nest.///Nic nového, ani překvapivého, některé scény (oběd), jsou zbytečně natahované. Celkově se na to však, samozřejmě, dívat dá. Bohužel hodnocení snižuje absence závěrečné kolektivní řeže, na kterou je divák prostě u těchto filmů zvyklý. Jako plus je třeba připočíst velmi slušnou hudbu.201502209711/9812 ()

štísko

Co se mi líbilo na tomto filmu, byla melodie. Jinak žádné nadšení. Známá dvojka bojuje zase proti zloduchovi silou jednoho a vtipem a mrštností druhého. Jednoduché a na odreagování účiné. Jen mi dost vadilo a vadí na podbných blbinkách, že po hubě dostene občas i někdo nevinej. Jako nyní třeba japonský turista po právu se rozčilující, že má na zaplaceném loveckém safari slepé náboje místo ostrých. Takže dvě hvězdičky je až dost. ()

Jara.Cimrman.jr

Bud a Terence, neboli Tom a Slim, v souboji s movitým boxerem Ormondem tradičně neselhávají. Neuznávají autority ani zákony a naštěstí se vždycky najde dost dobrovolníků, kteří nabídnou své čelo tradiční budspencerovce vedené zhora nebo tváře k proplesknutí několika terencehillovkami. Tady je vše při starém, dobrém a osvědčeném, což je dobře, ale nějaká ta zábavná originalitka by té poněkud fádní záchraně pštrosů, zeber či antilop určitě prospěla. ()

• V Německu dostal film název Das Krokodil und sein Nilpferd, v překladu ''Krokodýl a jeho hroch". (chleba24)
  • Filmovou hudbu složil Walter Rizzati a titulní píseň ''Grau grau grau''  složil Bud Spencer. Píseň tak byla natočena ve dvou verzích. Bud Spencer zpívá jak v jedné, tak v druhé písni. (chleba24)