Pomstiteľ Trinity

• Česko Mstitel Trinity (viac)

Děj se odehrává na konci 19. století nikoli však na americkém Divokém západě, ale v Evropě, v jižním Španělsku. Do Valencie přijíždí nemluvný nájemný vrah a pistolník Marco, aby dělal nějaký čas špinavou práci pro místního bohatého velkostatkáře a šlechtice Dona Antonia. Prvním Marcovým úkolem je odstranění nepohodlného anarchisty, jenž v poslední době Donu Antoniovi velmi komplikuje život. Nejenže mu neprojevuje náležitou úctu, ale navíc proti němu štve i rolníky, kteří pracují na jeho pozemcích. Marco se zpočátku řídí příkazy Dona Antonia, avšak po několika dnech se zamiluje do nádherné hostinské Soledad, díky níž poznává také Antoniovu druhou tvář. Rolníci se snaží pistolníka přesvědčit, aby se postavil na jejich stranu a vedl je v boji proti bezohlednému velkostatkáři a jeho bandě nohsledů. Marco nakonec souhlasí, i když tuší, že v boji s vycvičenými zabijáky nemají příliš velkou šanci na úspěch... (oficiálny text distribútora)

Martin741

Takze toto ma nebavilo. Camus ako reziser mi nic nehovori a cely film je priserne dlhy a nudny. Pribeh divaka nestrhne a herecke vykony - no, v lepsom pripade priemerne. ZaplatVajpayee, ze Terence Hill natocil potom dalsie kulty aj s Budom Spencerom /Pari e Dispari, Jestli se Rozzlobime, budeme zli etc etc/. 30 % ()

MickeyStuma

Terence Hill v poněkud netradičním spaghetti westernu. Celé se jedná především o drama. Jestli se tu vystřelí, tak to vypadá, že skoro omylem. A to je kámen úrazu. Pro fanoušky takovýchto děl se jeví tento snímek velmi těžkopádně. Atmosféra je stavěná především na ději, který i přes veškerou snahu nemá čím zaujmout. Hluchých míst tu je víc než dost, což způsobuje nemalou nudnost a nezájem o sledování. Scénář je velmi jednoduchý a jeho zpracování poněkud rozvleklé. Snímek je pro českého diváka pozapomenutý, což v tomto případě není na škodu. ()

otík

Velmi netradiční western pro Terence Hilla. Hraje zde neidentifikovatelného hrdinu s vlastnostmi kladnými i zápornými. Jeho jednání je motivováno penězi a pomstou, ani láska ho nepřinutí změnit hodnoty, kterými se celý život řídil. Je to hodně smutný a vážný film, pomalý a natočený v duchu klasických Leoneových westernů (jen tam chybí trochu toho odlehční). ()

pakobylka

Jaký asi tak může být osud nájemného vraha, kterému se při výkonu řemesla začnou plést do cesty láska a nenávist ? A jen tak na okraj: Zase se hraje o svobodu, o lidskou důstojnost - a o spravedlnost ... jako už tolikrát. Je to marné, tenhle boj je starý jako lidstvo samo ... a hned tak neskončí, protože (jak známo) s jídlem roste chuť - takže se VŽDYCKY, v každé době a za každých okolností najde větší než malé množství těch, kteří nikdy nebudou mít dost. Děj nijak zvlášť nespěchá (taky není kam) ... dává si pozor, aby se nezadýchal - a nenechá se vyvést z míry ... přesto nebudete mít pocit, že by se nic nedělo. Kromě toho - finále vám všechno vynahradí. Na druhou stranu navzdory vcelku originální zápletce nevidím žádný důvod k přehnanému nadšení. Jakoby zpracování bylo maličko odfláknuté ... takové rutinní, bez jiskry a bez invence. Nijak mě to netěší, neboť Terence Hillovi jeho netypická role velice slušela. Nevýrazné 3*. P.S.: Dozvěděla jsem se, co si vysloužil ON, ale jaká byla JEJICH budoucnost ? ()

Pohrobek

Mario, Mario (nebo Terenci, jak tě zná většina méně zasvěcených filmových fanoušků), ty máš prostě smůlu, že v našich očích navždy zůstaneš tím druhým do party údernému tlouštíkovi Budu Spencerovi a přitom na to máš. Tedy máš na vyšší patro italowesternu, cos nejen tímto filmem dokázal. Ono to prostě chce mít poněkud obsáhlejší filmové zkušenosti z tvé kariéry, působením v německém popř. rakouském Heimatfilmu počínaje a těmito vážnými spaghetti rolemi konče. ()