Tajemná Calenda

• Španielsko Luna, el misterio de Calenda
všetky plagáty

Když soudkyně Sara Cross přijíždí se svou dcerou do tajemného skrytého městečka  Calenda za svým manželem Davidem, nedokáže si představit, jak moc to změní jejich život. Téže noci je, v lese nalezeno jeho mrtvé tělo. Sara přebírá iniciativu do vlastních rukou a pátrá po příčině a tajemných okolnostech vraždy milovaného manžela. Jsou místní legendy o vlkodlacích skutečně jen pověstmi? Sara si je stále méně jistá… „Luna, el misterio de Calenda“ je nejen o tajuplných událostech a krvavých vraždách ve městečku, ale zároveň jemný příběh mladé lásky Leiry (dcera Sary) a souseda Joela. Překoná jejich silná přitažlivost vlkodlačí prokletí? (oficiálny text distribútora)

Kri-kri

Internát i Grand Hotel jsou velmi kvalitní seriály, i Na lodi je na docela slušné úrovni, ale Tajemná Calenda už je hodně přes čáru. Sice jsem to s přemáháním dokoukal až do konce, neboť jsem se chtěl dozvědět, kdo zavraždil otce Leire, ale musím říct, že tenhle seriál je strašná kravina. Duchařiny beru, zaplavení světa beru, ale vlkodlaci, to už fakt nežeru. Jedna z mála trochu zajímavých zápletek byla s tím policajtem, co byl zpočátku neprávem nařčen z vraždy a skrýval se u své nadřízené, která nakonec prokázala jeho nevinu. Ale ty jalové plky mladistvých mi neskutečně lezly na nervy, zakázaná láska mezi pubertální smrtelnicí a vlkodlakem je i na tyto španělské mysteriózní seriály trochu moc a navíc mám dojem, že tento seriál je pro o něco mladší cílovou skupinu diváků, než výše jmenované. A když už to po 12ti dílech s poněkud otevřeným dějem skončilo, zjistil jsem, že to má ještě pokračování - druhou osmidílnou řadu. Ta se ale na české obrazovky nikdy nedostala a evidentně ani nikomu nechybí. Ze všech španělských seriálů mě tento zaujal nejméně, tudíž dávám slabé 2 *. 35% ()

honajz

Jako když opajcnete koncept Twilight, bo jak se to jmenuje - holka s matkou přijede za tatínkem do odlehlého městečka a dějí se tu divné věci. Jenže je to celé roztahané na seriál. Některé scény jsou zajímavě natočené, ale častěji je to telenovela se sem tam nějakým mysteriózním prvkem, často nedořečeným nebo nedotaženým do konce. Vlastně ani ty tragédie nevidíme. Knězi někdo v noci zaklepe na dveře, on otevře, vytřeští oči, ustoupí - a střih, je ráno, mládež před školou... ()

Aquilles

Tak tenhle seriál se mi neuvěřitelně trefil do chuti. Začínám být asi do těchhle mystery seriálů ze španělské produkce zamilovaný. Všechny dějové linky (romantická láska Leire a Joela, poblázněný vztah Very a Nacha, kriminální linka s vrahem i záhada kolem vlkodlaků) se perfektně doplňovaly a prolínaly. Postavy byly sympatické a nebyl problém jim věřit jejich motivaci. Snad jen Leire byla občas protivná tím, jak se urážela, když se jí hned někdo nechtěl svěřit. Velmi pozitivně hodnotím i povedený pokus o přirozené zapracování vlkodlaků do reality, na rozdíl od mnohých hollywoodských přešlapů s tímhle motivem. Celou dobu se pracuje s atmosférou a onoho vlkodlaka vlastně divák nikdy úplně nevidí. Je to mnohem lepší varianta, než kdyby se autoři pokoušeli použít nějakou nepovedenou "digitální obludu". Ve výsledku tak seriál sice nedosahuje kvalit "Internátu Černá Laguna", ale i tak je příjemnou jednohubkou. ()