Joyce Manning sa nevie zmieriť s tým, že jej brat Glenn je mŕtvy. Stále po ňom pátra a verí, že ešte žije. Keď sa dozvie, že v Mexiku došlo k niekoľkým tajomným prepadom kamiónov prevážajúcich jedlo, začne tušiť, že by tým tajomným útočníkom mohol byť jej brat. Ani chvíľku neotáľa a vyberie sa tam. Nie je však jediná, kto túto stopu sleduje, aj armáda tam posiela svojich ľudí. Ako sa onedlho ukáže, Joyce mala pravdu, Glenn, po ožiarení plutóniom obor merajúci až 60 stôp, prežil pád do rieky Colorado a tá ho odniesla až do Mexika. Pád si však vybral svoju daň, jeho tvár ostala znetvorená a navyše ho zachvátilo šialenstvo. Aby toho nebolo málo, zmocnila sa ho armáda a previezla ho naspäť do Štátov. Manningovi sa však podarí ujsť a deštrukcia Los Angeles na seba nenechá dlho čakať... (beso74)

Lima

Plakátové.info: TYČÍCÍ SE TEROR Z PEKLA!!!___Přímé pokračování THE AMAZING COLOSSAL MAN, od stejného Gordonova tvůrčího týmu, členy jeho vlastní rodiny nevyjímaje. Předchozí díl sice končí tragicky, tj. obr po zásahu protitankovou střelou padá z přehradní hráze do rozbouřené řeky, ale - jak se zde praví - jeho 25m vysoké tělo se ani rok poté nenašlo. Z tohoto důvodu je jeho sestra Joyce přesvědčena, že její zmutovaný brácha neutonul, pořád žije a nedá na názory ostatních (srandovní hláška jednoho vojenského oficíra zhruba rok (!!) po "utonutí": "Děláte si zbytečné naděje, madam. Místy je ta řeka dost hluboká. Vyplavení jeho těla je jen otázka času."). A holka měla recht. Poté, co se kdesi v daleko v horách v Mexiku začaly ztrácet dodávky s jídlem, byl obr objeven. Jak se zcela nepozorován dostal 25ti metrový kolos přes půlku Spoj.států až do Mexika a tam nepozorován rok vegetil, to se zde absolutně neřeší. Poté, co je obr uspán otráveným jídlem, je převezen do letištího hangáru v L.A., kde ho nezastaví ani lana a později (poté co se na chvilku osvobodil a pobíhal zmateně po letišti) ani pevné řetězy. Název filmu opravdu (typicky) hodně klame. O žádné "válce" nemůže být ani řeč, pokud nepočítáme kraťoulinké "velké" finále, kdy v prackách drží autobus plný dětských zájezdníků. Závěrečná sebevražda o dráty vysokého napětí je jedinou žánrovou zajímavostí. Mimochodem, není třeba vidět předchozí díl, protože ve zdejších flashbacích se zopakují VŠECHNY (!!) jeho stěžejní a trikové scény. Jinak oproti předchozí části je tohle pokračování jen takový přílepek, o dost kratší a trikově ochuzený.___NEJLEPŠÍ SCÉNA: Asi ta, kdy se snaží obrovi, který po svém zranění z předchozího dílu trpí amnézií, rozpomenout se na to kým je. Zatímco je svázán, promítají mu v hangáru diapozitivy z jeho rodného města, ale bez valného efektu. Do toho se vloží jeho zoufalá sestra a pateticky zahlásí: "Glenne, ty si musíš vzpomenout! Musíš! Copak si nevzpomínáš na své dětství? Na svůj červený bicykl s bílými řídítky?!?" ... :o) ()

Oktavianus

Když se ve verzi, na kterou jsem se díval, při závěrečné obrově sebevraždě najednou změnil obraz z černobílého do technicoloru, byl jsem ještě zmatenější než po celou dobu sledování. Gordon se pomalu, ale jistě stává mým oblíbeným nejpříšernějším režisérem všech dob, horší než raný Corman i Ed Wood - trikově opět příšerné, ale pohříchu ani těch tu není kolik, obr většinu času prostě leží spoutanej a skučí. Škoda je, že tentokrát třetinu filmu zabraly prostřihu z předchozího dílu, takže nejlepší scéna původního filmu - propíchnutí vědce obří injekcí - se tu objeví znovu. A opět je to nejlepší scéna, což není pro sequel nejlepší vysvědčení. K tomu idiotské dialogy a nedějový děj. Gordon, no. ()

pepua

Totální ptákovina, při které jsem se ale překvapivě zas až tolik nenudil, ani hlavou nad nesmyslností děje či zpracováním nechápavě nekroutil; asi si ještě stále tyhle mizerné sci-fi dovedu tak nějak užívat, což mi dodává sil k shlédnutí dalších perel ze zlaté éry sci-fi filmů ;-) ()

SOLOM.

Trvalo přesně rok než se režisér Gordon rozhoupal k dalšímu pokračování. Tentokrát se mu však nepodařilo sehnat osvědčené herce a tak musel narychlo najít nové. Změna v hereckém obsazení se však ukázala jako klíčová, protože tento díl v žádném případě nedosáhl kvalit svého předchůdce. I samotný scénář obsahoval spoustu chyb, které diváci nedokázali odpustit. Především pak za to mohla nepříliš povedená atmosféra, která postrádala potřebný náboj. Opět se tak ukázalo, že je někdy lepší dvojku už prostě netočit. Cover je totiž to jediné co sklidilo jakžtakž úspěch. ()

corpsy

Pokračovanie Colossálneho bludu, ktorým sa mi Bert I. Gordon predstavil prvýkrát. Ten chlapík viditeľne miloval filmy, resp. sci-fi filmy. A opäť zaznamenal svoj talent na celuloid. Je to smiešny snímok, podobne ( ak nie viac ), ako jeho predchodca, plný debilít ( verme, že v tej dobe sa fantastický žáner ani ničím iným nezaoberal ), škôlkárskych hereckých výkonov a trikov, pri ktorom obstoja iba tie od Dreveného Eda Jr. ()

• Štúdio American International zmenilo titul filmu z Revenge of the Colossal Man na dramatickejšie znejúci War of the Colossal Beast a navyše v reklamnej kampani úplne obišlo fakt, že je to pokračovanie snímky The Amazing Colossal Man (1957). (beso74)
  • Duncan 'Dean' Parkin má vo filme na tvári veľké množstvo mejkapu, aby sa zakryl fakt, že Glenn Manning je hraný odlišným hercom ako v prvej časti. (beso74)