Unrelated

Čtyřicátnice Emma tráví v období manželské a osobní krize dovolenou s rodinou přátel ve vile v Toskánsku. Místo společnosti lidí svého věku ale vyhledává zdánlivě bezstarostnou společnost dospívajících dětí svých přátel a film postupně odhaluje, proč tomu tak je a co ji vlastně trápí. (MrLawrence)

Hexa

Hiddleston opět dokazuje, že je to Pan Herec. Ačkoliv nechci být k filmu moc kritická, tak velká část úspěchu (podle mě) stojí právě na něm. V první polovině filmu jsem se ale dost plácala a moc nechápala, kdo je kdo a jak kdo s kym. Teprve až v druhé polovině to všechno začne nějak dávat smysl, aby to zas na konci skončilo úplně jinak, než jak sem si myslela (a trochu i doufala :D ) Krásné prostředí u teplého moře a každodenní večerní pitky... co bych dala za to tam být s nima. ()

boogieman

Na dlhometrážny debut ide o pozoruhodné a skvelé dielo. Režisérka už predtým mala skúsenosti zo seriálovej produkcie, takže ťažko hovoriť o nejakom blesku z jasného neba. Napriekt tomu kvalita diela prekvapí. Spôsob akým režisérka pracuje s hercami, kamerou a zvukom je špičkový. Od začiatku si film ide sebavedomo za svojou víziou. Súhlasím s Trafficom, že režisérka v poslednej tretine nemusela prezradiť divákovi toľko informácií, no napriek tomu to film nejak nenaruší, a koniec má stále určitú silu. Takisto si myslím že film mohol byť trošku kratší - myslím že vystrihnúť 10 minút scén by filmu neuškodilo, možno práve naopak. Toto sú však len veľmi drobné výtky, a napriek nim ide o fantastické dielo, ku ktorému sa pravdepodobne ešte rád vrátim. 4.5*. ()

Traffic

Možná ze mě bude mluvit moje nedostatečná znalost současné britské kinematografie, ale z toho, co jsem viděl, soudím, že Joanna Hogg je v jejím rámci celkem unikát. Popsal bych to jako něco mezi Angelou Schanelec, ranou Lucrecií Martel a pozdním Joe Swanbergem, i když ve výsledku si to jde po vlastní ose. Možná bych byl radši, kdyby to zůstalo u náznaků až do konce, ale i tak je to na debut pozoruhodná ukázka režijní kázně. Skvělá práce s mimozáběrovým zvukem a hlavně s pohybem postav a jejich umístěním v předkamerovém prostoru (leccos naznačuje už plakát). Tenhle typ chytrého minimalistického realismu hodně můžu. Režisérku budu sledovat. ()

radektejkal

Sešlo se mi najednou (samozřejmě ne náhodou) několik filmů (v podstatě všechny filmy, které Joanna Hoggová točí od roku 2007). Kterým začít? Netradičně tím prvním! Jako již postarší člověk mám několik životních pravidel (Faustregeln jim říkám), kterými s velkým úsilí ovládám vratkou bárku svého života. Jedno z nich se jmenuje "deset ku sto" a definovat jej lze třeba takto: může to být desetkrát lepší, ale také stokrát horší. Další komentář k filmu se jeví jako nadbytečný, protože toto pravidlo je zde rozvedeno do velmi podrobných zákrutů, včetně samotného názvu filmu, naznačujícího, že někdo někam nepatří, že nemá s prostředí žádný vztah či kontakt, a aby ho dosáhl, musel by se zcela změnit, "omládnout". ()

Revelate_17

No, nevím, co napsat. Od začátku filmu jsem byla prvně lehce zmatená, než se to kolem poloviny začalo uklidňovat a dostala jsem se do děje. Asi bych i ubrala ještě jednu hvězdu, ale když se člověk konečně dostal k tomu smyslu, proč se hlavní hrdinka chová, jak se chová - bylo mi jí upřímně líto... a taky je to tak pro mě trochu zvláštně natočené. A Tom Hiddleston, přestože je tu takové vtipné nezralé ucho, už tenkrát předváděl, že hrát opravdu umí. ()

• Tom Hiddleston a Emma Hiddlestonová hrají ve filmu sourozence Oakleyho a Badge a jsou, jak jejich jména napovídají, sourozenci i v reálném životě. (Morien)