Kitadžima Daiči se rozhodl, že se kvůli zkušenosti z dětství stane hasičem - zachránili ho právě tito odvážní hoši v oranžových uniformách. Ačkoliv v sobě nese tohle trauma, pořádně maká, až se dostane ke speciálním hasičským jednotkám. Jaká tady bude jeho služba? Co všechno zažije po boku svých spolupracovníků? (Zíza)

Zíza

Nadšená po Code Blue jsem byla zvědavá na další tým, který zachraňuje v krizových situací, na tzv. Rescue. Ale hned od začátku, hned od prvního dílu mi bylo jasné, že tenhle seriál stojí za starou belu. Možná dali prachy na vybavení a podobně, ale scénář musel napsat někdo odchovaný jen na Kamen Riderech. Co se mi nelíbilo? Scénář děravější než moje ponožky, drahý Kitadžima řve všechno na všechny strany, jako kdyby už zapomněl, že lze i nekřičet. Nelogičnosti: hoří beton i kovové zábradlí, hoří předek budovy, ženskou nenapadne nic lepšího než vlézt do cesty kouři, aby se ho nadýchala, i když opodál se vůbec nekouří, v krizových situacích, kdy záleží na každé vteřině, si hoši stihnou ještě vylejt srdíčko... a Jokohama asi vyhořela. Je to průhledné, dialogy jsou špatné - herci je sice můžou říkat se zanícením, ale pořád jsou to jen prázdná slova pronášena s vážnou tváří. Ale jo, jedna věc se mi líbila - hašení s použitím CO2. Lepší 1*. ()

Zoey90

Mně ten seriál zase nepřišel tak děsný, jak ho Zíza popisuje, ale je pravda, že jsem odchovaná na Kamen Riderech. Já teda zas silně nerozdejchala, že někde po základním hasičském výcviku se dozvíme, že jeden z kadetů po má posttraumatické stavy z malých tmavých míst. Ať si zábradlí hoří, ať si tam Kitadžima řve úplně u všeho, ale "klaustrofobie" a nikdo na to během předešlých výcviků nepřišel? Celkově se mi ale seriál líbil, já od ně nic hodnotného nečekala a na ten průměr se to dostalo. Teda ale to věčné řvaní Kitadžimi se v některých částech opravdu nedá poslouchat a nejraději byste mu narvali roubík až někam hluboko do krku. ()