Případy Anniky Bengtzonové

• Švédsko Annika Bengtzon (viac)
Švédsko / Nemecko, 2012, 8 h 53 min (Minutáž: 88–90 min)

Predloha:

Liza Marklund (kniha)

Hudba:

Adam Nordén

Malin Crépin, Björn Kjellman, Leif Andrée, Kajsa Ernst, Erik Johansson, Felix Engström, Richard Ulfsäter, Elvira Franzén, Edvin Ryding (viac)

Jedná se o reportérské příběhy Anniky Bengtzonové (Malin Crépin) kterých bylo zatím natočeno šest.
NÁZVY: A Place in The Sun, Lifetime, Prime Time, The Red Wolf, Studio Sex, Nobels Testament. (Terva)

papilon395

Knižní předlohy Lizy Marklundové jsem přečetla před x lety. S odstupem času, kdy už jsem stačila zapomenout, kdo to udělal, jsem se podívala na televizní zpracování. A nejsem zklamaná. Anniku ztvárnila perfektní představitelka. Příběhy jsou samozřejmě zkrácené, ale přesně, jak je třeba. I ostatní charaktery sedí. Velmi dobrá zábava. ()

BOURQUE

Filmová adaptácia románov spisovateľky Liza Marklund (doteraz ma minuly) vo forme sérií. Z hľadiska čisto filmového sa prevažne jedná o podpriemerné krimi príbehy, mapujúci aj osobný život hlavnej hrdinky, adaptované a spracované na úrovni TV filmov. (Miestami ma ešte stále dokáže prekvapiť, že aké sú priority a (mnohokrát bezohľadné) ciele vydavateľov novín.) Herecky tieto filmy drží nad vodou charizmatická Malin Crépin. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

• V 55. minutě je vidět na dveřích pověšený plakát k dokumentárnímu filmu o posledním koncertu skupiny The Band Poslední valčík (1978), který natočil Martin Scorsese. (Terva)
  • Prvý diel série, ktorý sa neodohráva vo Švédsku, a taktiež prvý, kde sa nestretneme s postavou švédskeho vyšetrovateľa, ktorý Anikke (Malin Crépin) pomáhal na predošlých prípadoch. (Johnny.ARN)