Mladší příznivci Transformerů budou mít radost, protože nejnovější díly seriálu jsou vysloveně pro ně. Jednotlivé epizody nás učí pravidlům bezpečnosti a upozorňují nás na nebezpečí, která by nám mohla hrozit, veselým způsobem, takže je postaráno i o zábavu. Hrdinové seriálu plní velice důležitou misi, mají za úkol zachránit lidstvo, ale zároveň se toho o lidech mnoho naučí. Jsou umístěni na tajném, technologicky velice vyspělém ostrově a jejich spojenkyní je rodina, ke které patří jeden policejní ředitel, jeden hasič, jeden pilot a jeden inženýr. S pomocí Codyho, nejmladšího člena rodiny, naši hrdinové ochrání pořádek a mír – a poznají, co to znamená být opravdovým hrdinou. (oficiálny text distribútora)

john986

Je to sice strasna cipovina, logiku ty epizody moc nemaj atd... ale synek kolem 3 let na to chtel koukat porad... narozdil od Rakosnicku, Kremilku a Vochomurek apod. A proc to poustet detem? za me staci, ze je to bavi, navic roboti vzdy pomahaji lidem a spolupracuji... takze i ta vychovna hodnota tam jde najit. Pokud ma maly dite rado transformery, tak doporucuju. ()

Pythonator

Robovýplach pro nejmenší. Nejdřív jsem se to snažil držet od dcerky dál, aby ji to nepoznamenalo. Pak to viděla a naštěstí ji to nechytlo. Vydržela u toho asi dvě minuty a vypnula televizi. Ještěže má víc rozumu než americké děti. Výchovná hodnota žádná, tak proč to pouštět dětem??? ()

Risolutore

Tezko hodnotit, je to evidentne pro nejmensi. Ja treba cenim, ze to ma Transformers/akci, ale zaroven to nema vubec zadny nasili (snad nikdy tam nikdo nikoho ani neprasti), cimz to naplnuje potrebu syna divat se "na to samy, co tata", ale ja se nemusim bat, ze pak bude agresivni :) ()

• Optimus Prime a Bumbeblee sú v seriáli skôr hosťami. Hlavné obsadenie tvoria nové postavy. (Raketoplan)