Spektakulární souboje s japonskými kamikadze koření tento vzrušující příběh obojživelných transportních lodí, které během 2. světové války přepravovaly americké jednotky na dosah jejich japonských nepřátel. Na CENU AKADEMIE nominovaný Jeff Chandler (Zlomený šíp) tu hraje kapitána lodi Belinda Jebediaha Hawkse, který musí vpravit novou loď a nezkušenou posádku do hladkého soukolí války. Dále hrají Julie Adams (Netvor z Černé laguny), filmoví Tarzanové Lex Barker a Jock Mahoney a drsňáci Richard Boone (Zbraň mám, za prací dojedu) a Charles McGraw (Jen o vlásek). Ve vrcholné scéně této barevné válečné klasiky, natočené podle románu Kennetha M. Dodsona a obratně režírované Josephen Pevneyem (Muž tisíce tváří), si povšimněte mladého Clinta Eastwooda v roli medika. (oficiálny text distribútora)

majo25

Ďalší z rady mnohých vojnových filmov, ktoré vzdávajú hold niektorej z častí armády počas 2. svetovej vojny. V tomto prípade z námorníctva, konkrétne lodiam prevážajúcich výsadkové člny. Dej však tvoria nielen vojnové scény, ktoré sú možno najzaujímavejšie, ale aj vzťahy medzi dôstojníkmi, ich ambície a hlavne pozícia kapitána lode. Postava kapitána je skvelo obsadená Jeffom Chandlerom, ktorý vyčnieva nad ostatnými hercami. Čiastočne mu sekundujú Nader, známy napríklad ako inšpektor Cotton zo západonemeckých kriminálok, či charizmatický Boone. Vo vedľaších postavách je nepriehľadnuteľný Barker a priehľadnuteľný Eastwood, ktorý sa vyskytne iba v jednej kratučkej scéne. Musím pochváliť vojnové scény s kamikadze lietadlami, škoda, že takýchto scén nie je viac, pretože film pôsobí zdĺhavo a obsahuje tiež dosť veľa dialógov. ()

tahit

Dle mého soudu lze na film nahlížet různě. V první řadě základní dějové schéma má malinko monotónní ráz, nu, prostě takový ten typický hollywoodský výklad, ale to mu nelze zazlívat. Přesto vše i pár scén svým způsobem tu bylo skvělých, třeba scéna hořících letadel, která se řítí na loď. Jistou zajímavostí je zde Lex Barker v neobvyklé roli, alespoň pro mne, protože to je můj oblíbený herec. V celku je to poctivě odvedené filmové řemeslo s dobrými prvky věrohodné atmosféry reálného života na palubě válečné lodi. ()

cheyene

Ke zhlédnutí tohoto válečného snímku mě nalákal Lex Barker v hereckém obsazení. Snad poprvé jsem ho viděl, resp. slyšel v originálním znění a musím konstatovat, že hlas Vladimíra Ráže mám s ním již natolik spojený, že to nebylo ono. Příjemně se ovšem poslouchají ostatní herečtí kolegové a i samotným příběhem není tento snímek vůbec špatný. ()

Big Bear

Veliké překvapení! A milé! U válečných snímků z Pacifiku jsme zvyklí koukat na kapitány torpédoborců, křižníků, letadlovek a nebo sledovat osudy mariňáků vyvrhovaných výsadkovými čluny na korálové atoly. Ještě jsem však neviděl natočený film (a řekněme rovnou i jako poctu) transportnímu loďstvu. Ač některé vybavené protileckými děly a někdy i lehčím kanónem, či hlubinnými pumami, byly to právě tyto lodi, na které koukali zkrze zaměřovače osádky japonských bombardérů a ponorek. Každá z těchto transportních lodí v invazním svazu byla nacpaná střelivem, palivem a pěchotou. Potopit je byl díky nákladu jež vezly pro nepřítele velmi důležitý úkol bez ohledu na tonáž jednotlivých lodí. Služba pro to musela být dost náročná, řekl bych, že z psychologického hlediska mnohem náročnější než na nějaké po zuby ozbrojené lodi USN. Film potěšil, že je již v barvě. Místy je vkusně doplněn dobovými autentickými záběry a i když takové ty typicky studiové scény dnes leckoho praští přes oko i se svým hudebním doprovodem, nijak jsem se nad nimi s ohledem na rok vzniku filmu nepozastavoval. Ba naopak. Vylodění pěchoty bylo velkolepé a zpracováním by se mohl inspirovat nejeden pozdější film! Stejně tak nálety japonských kamikadze před Okinawou. Podobně zpracované nálety bylo možno vidět i ve filmu Bitva o Midway, která je však až z roku 1976!!! Příběh o tvrdém kapitánovi, kterého zprvu nikdo nemusí, ale který před skutečným bojem zocelí posádku v dokonale fungující společenství lidí tu už byl a pravda i já přiznávám, že se to hlavně v polovině mírně táhlo. Filmu by určitě prospěla alespoň o 30 min kratší stopáž. Z Barkera jsem tam nijak odvařený nebyl, spíše rušil (asi to bylo tím, že jsem na jeho khaki uniformě postrádal na rukávech třásně, ale asi moje chyba :-) !). Leckdo tu napadá minimum akce a hodně dialogů. Ano je to tak a filmy padesátých let se tak točily. Zabíjení měl každý ještě plnou hlavu z vlastních zkušeností a vzpomínek, takže se v té době ve filmech řeší spíše osobní problémy a filmy té doby jsou doslova protkané mnohými rozhovory ústředních postav, které dnes akce chtivého diváka mohou nudit. Je zajímavé vidět, že oproti filmům ze čtyřicátých let, plných nadšení a bojového zápalu (točených také často pro propagandistické účely) se u filmů z tohoto období s nějakým přehnaným patriotismem už moc nesetkáváme. zde dokonce posádka zprvu kritizuje nejednoho důstojníka... Tohle byl hodně zajímavý film o osudu jedné z tisíce transportních lodí, které brázdili vody Pacifiku od Quadalcanalu až po Japonské ostrovy a které vezly mariňáky přinášející svobodu všem podrobeným národům v Tichomoří. Dokonce jsem se u filmu dozvěděl lecos o procedurách spouštění výsadkových člunů atd...Není to úplně na čisto, ale i tak dám 4 lahvičky červeného inkoustu! * * * * ()

Flego

Ako vojnový film nespĺňa očakávania ani predpoklady, bojových scén je tu poskromne. Dôraz bol skôr zameraný na chod lode, rôznorodosť posádky a bežné problémy. Z tohto pohľadu sa minutáž zdá silne prepálená. ()

Martin741

Tak Old Shatterhand je v hlavnom hereckom osadenstve, tu konkretne hraje cmdrQuigley-ho. To cmdr neviem co je, tak to maju napisane na imdb. Kazdopadne mna tento pribeh japonskych transportnych lodi maximalne zaujal a nepustil cely film. Okrem vlakov milujem aj vojnove lode,. Plus este ked tento film ma genialne tempo, dialogy, ktore su pocuvatelne aj v roku 2016 aj v 2036. Drsnaci sa aj tu ukazali, ovsem nebol to John Wayne, ale Richard Boone a Charles McGraw. 82 % ()

Mol

WHAT ARE YOU WAITING AROUND FOR, MACDOUGALL, A WELL DONE? Parádní válečný snímek o vyloďovacích člunech a posádce lodi Belinda. Hodně se mi líbil Boone i Chandler. To Barker tady hrál takovýho lázeňskýho šviháka s vždy nažehlenou košilí až to hezký nebylo. ()

vesper001

Lodní deník velitele Quigleyho: // Nalodili jsme se na loď jménem Belinda. Je tu kapitán Hawks a týpek jménem MacDougall, který mohl být kapitánem, ale není, a já, který jsem nejkrásnější. // Posádka mi přezdívá „sváteční admirál“. Ale stejně jsem nejkrásnější. // Nacvičujeme cosi s vyloďovacími čluny. Zůstávám na palubě, a tudíž jsem pořád nejkrásnější. // Na lodi začíná boj o pozice. Pořád jsem nejkrásnější. // Jsem výkonným důstojníkem. Ha! Posádka se začíná vzpouzet. Smůla. Pořád jsem nejkrásnější. // Povídám si s kapitánem. Máme k sobě pořád blíž. Ale já jsem krásnější! // Kapitán sletěl z mola a asi to nerozchodí. Definitivně jsem nejkrásnější! // Zavšivená loď! Zavšivený Pacifik! Zavšivený kamikadze! Ještě, že jsem nejkrásnější! // ()

fefee

Najlepší z celého filmu bol nálet kamikadze, ostatné bolo také riedke polovtipné plánovanie a vojenské cvičenie na ktoré sa celkom dalo pozerať ale bolo len priemernou hollywoodskou štafážou. ()

Han22

Film o válce na palubě jedné výsadkářské lodi Belinda. Režisér chtěl natočit takový rok života na lodi, ale zůstal na půli cesty. Neznámí herci hrají až na výjimky nezajímavé postavy (a ani Lex Barker se herecky nepředře). Jednotlivé scénky jsou občas vtipné, nechybí tu ve flashbacku romanťárna, řeší se klasické problémy a čeká se na akci. Jenže když přijde akce, je tradičně pohřbena vkládáním dokumentárních záběrů. A tak i finální útok kamikadze je sice slušný, ale zabitý vsuvkami, z nichž jednu jsem na 100% viděl už v jiném filmu. Chvílama jsem se bavil, chvílama usínal a začínám mít pocit, že tyhle námořnické filmy prostě nikdy nebudou můj šálek čaje. SPOILER: Navíc ten špatný konec a smrt kapitána nasere. ()

drankeryth

Od skveleho filmu to ma este dost daleko, aby som mu dal vyssie hodnotenie. Film ma nejako moc nezobral a obcas ma aj nudil niektorymi zbytocnymi scenami. Skoda, ze tych akcii nebolo viacej, pretoze sa takto film utapal v zbytocnom obkecavani a ohovarani voci druhym. Pekna akcia bola, ked japonski kamikadze utocili na ich lod, to uz bolo aj na co pozerat. Ostatne ma nejako moc neoslovilo, co je len skoda. ()

donnovann

Válečné filmy nepatří k mému oblíbenému žánru, jen pár výjimečným snímkům sem udělil plné hodnocení. Jediná scéna, která se mi opravdu líbila, byl sebevražedný útok kamikadze. Zcela chápu, že jde o válečnou klasiku, bohužel já ho lépe ocenit nedokáži. ()

Winster

Pekne. Valecne to sice je, ale spis tak jako vsecko na lodi. Par super scen tam je. Trosku mi nesedela role kapitana...trosku nesympatak. Ale jinak standartni:-) a koukatelne ()

Svadbos

Prísny a rezervovaný kapitán Chandler musí zapáliť iskru bojového ducha v neskúsenej posádke lode Belinda. Napínavý a inšpiratívny príbeh o bojovej akcii v Pacifiku. Všimnite si Clinta Eastwooda v úlohe zdravotníka na konci filmu. Film bol natočený podľa románu Kennetha M. Dodsona "Away All Boats" ()

PORTER44

Průměrná válečná podívaná z námořního prostředí ,příběh o válečné lodi která putuje během války po Japonských ostrovech,nejdřív cvičení na moři pak jedno krátké vylodění na jednom z ostrovů a na konec nálety Japonských kamikadze kteří i loď potopí.Herecké výkony v pohodě . ()