Pred tromi rokmi sa odohrala tragická udalosť. Jessica Flagmore Shelley (Zsa Zsa Gabor) zhorela pri požiari, ktorý ktosi založil v jej spálni. Svedkom týchto udalostí bola jej neplnoletá dcéra Susan (Susan Gordon) a mali na jej psychiku tak devastujúce účinky, že skončila v psychiatrickom ústave. Teraz, keď dovŕšila 18 rokov, si sem po ňu prišiel jej otec Edward (Don Ameche), aby si ju zobral k sebe domov. Po príchode Susan zisťuje, že dom je po požiari zreštaurovaný a otec si už dokonca našiel aj novú manželku; na jej nemilé prekvapenie je ňou bývalá vychovávateľka Francine (Martha Hyer). Aby toho nebolo málo, otec sa vďaka luxusnému spôsobu života svojej polovičky potáca v dlhoch. Susan je však relatívne zabezpečená, po mame zdedila celkom slušnú sumu, ktorou bude môcť disponovať hneď ako dovŕši 25 rokov. Ak by sa jej však niečo stalo, s peniazmi by mohol nakladať jej otec. Pre Susan nastáva pravé peklo, ešte stále nie mentálne v poriadku je nútená žiť pod jednou strechou s vrahom svojej matky. Bol to jej otec, nenávidená zlatokopka alebo mamin bratranec Anthony, ktorý bol v dome v tú osudnú noc tiež? Alebo sa to stalo úplne inak? Čím dlhšie je Susan v dome, tým je psychicky labilnejšia; v dome sa totiž dejú veľmi čudné veci... (beso74)

kaylin

„Picture Mommy Dead“ je snímek, který zapadl neprávem, a to i přesto, že je místy trochu moc teatrální a herci tomu dávají víc, než je třeba. Ale i to se dá kousnout a vy si užijete film, kde na vás z jednotlivých scén bude padat nepříjemná tíha, kterou si spojuji s dobrými horory. „Picture Mommy Dead“ není velká perla, ale je to přece jen menší poklad, za který jsem rád, že jsem ho našel. ()

darkrobyk

Ani ne tak horor, jako spíše mysteriózní drama, k němuž je zde v základu téměř vyčerpávající obsah. Film začíná požárem, kdy uhoří Jessica, matka Susan. Tu po třech letech přiváží otec z ústavu domů, protože je třeba mj. vypořádat dědictví. A na Susan čeká pěkný balík peněz, ale také záludná otcova přítelkyně Francene, kterou hraje Martha Hyerová - a nutno říci, že je tu šťabajzna ve skvělých kostýmech a s typickým lookem 60. let. Samotný dům je uvnitř úžasný, i když ve finále vypadá spíše jako muzeum. Kromě skvělých barev je třeba pochválit i kameru, co vytváří zajímavé kompozice - na příklad když stojí Francene před zrcadlem, v němž se odráží postava Anthonyho. Škoda, že atmosféra nebyla děsivější a snímek nevyužil nabízejících se strašidelných motivů, zejména bouře. Scéna se sokolem ale děsivá je. I tak jde o povedený kousek, kdy si můžete tipovat až do konce, jak to s Jessicou vlastně bylo. Dnes spíše pro milovníky starších filmů. ()

gumli

Je to síce nízkorozpočtový film,ale natočený vo veľkom štýle.Dej je veľmi ťažko predvidateľný,ťažko uhádnuť čo sa bude diať.Dobrosrdečné dievčatko Susan je dedička obrovského majetku,matka je po smrti,ale je tu ešte zlá macocha Francine a zvláštny otecko dievčatka Edward.Malá Susan má desivé vízie zosnulej matky Jessici a ešte musí čeliť aj zlej macoche.Pochmúrna a napätá atmosféra,pochmúrne obrazy na stenách,jeden obraz dokonca krváca.Parádny koniec filmu s veľkým požiarom a veľkým prekvapením. ()

Shanen29

Zvláštní horor,který mě velmi překvapil a to i s Zsa Zsa Gabor,která sice nedostala v tomto snímku prostor,ale mám pro ni slabost.Film sám není žádný trhák,ale určité vjemy fungují stoprocentně. ()