Láďa je malý kluk, co rád čte brakovou literaturu a má velkou fantazii. Usmyslí si, že přítel jeho sestry Evy je upír, a tak ho spolu s bratrem podrobí různým zkouškám, které ve svém důsledku způsobí, že se Eva s přítelem opravdu rozejde. Že to nakonec musí Láďa dát zase do pořádku, je v téhle komediální hříčce nasnadě. Zvídavého Láďu si v komedii zahrál Tomáš Holý, už navždy herec dětských rolí, jeho sestru Dagmar Veškrnová a nápadníka Josef Abrhám. (oficiálny text distribútora)

kingik

Tohle bylo nápadité. Dokonce to umělo pracovat s atmosférou a zanícení dvou kluků do upírské tematiky, bylo podáno dost přesvědčivě. Kvalitní dětský televizní film, ve kterém jsou všechny složky vzácně vyvážené. Kdyby to bylo ještě více strašidelnější, tak bych se nezlobil. Jenže dneska v přívalu opravdových hororů, tohle nemá šanci. 60% ()

Padme_Anakin

Milá, vtipná, úsměvná, oddechová záležitost. Tomáš Holý je prostě jen jeden, ať už jeho šibalský úsměv, překvapené oči nebo zadumaný výraz "přemejšlim a potřebuju klid" je nenapodobitelný. Ve vymýšlení způsobů, jak se zbavit potenciálního švagra-upíra, mu zdatně sekunduje filmový bratr a zastaví je až tatínkův pásek: "Copak jsem jim to nevysvětlil? Celou noc museli spát na břiše." ()

vypravěč

Skvělá mikrokomedie o síle dětské představivosti, kterou jsem si zamiloval už jako vrstevník jejích hrdinů. Tomáš Holý s Miroslavem Batíkem rovnomocně okouzlují svým čtenářským zaujetím, bdělostí, s níž si všímají detailů, a talentem vyložit je v souřadnicích jakéhokoliv smyšleného řádu. Ostatní – včetně Josefa Abrháma – jim spíše jen sekundují a pomáhají navodit atmosférou přívětivou těm nejrozmanitějším fantaziím. Prostě, tam, kde lidé spolu mluví s ohledem a zájmem, se imaginaci nadobyčej daří. ()

zdeny99

Televizní rodinný film odehrávající se ve dvou bytech se šesti herci a poněkud vtipné zápletce, která je vyvozená z toho, že dva malí kluci považují chlapa svý starší sestry za upíra. Rozhodnou se je dát od sebe, aby nakonec je mohli spolu zase usmířit. Ti dva kluci byli fajn, ačkoliv u Tomáše Holého se to pokaždé očekávalo. Rodiče a Dáša také. Jen ten Abrahám mi tam do té role vůbec neseděl. Takovej ňouma, nejen že tak vypadal, oblíkal se, ale se tak také choval. [1190. hodnocení, 40. komentář, 64%] ()

milos.bradik

Námět takový bakalářský, celé to na můj vkus příliš připomínalo dobu, kdy zde panelákové byty byly vrcholem štěstí a k tomu ještě to rádio "Tak školáci, tašky na záda a hajdy do školy". Jediné co mne zaujalo byla Veškrnová jako obrýlené učitelka a podobně obrýlený Abrhám. Jako vždy byl skvělý Tomáš Holý, ale moc příležitostí excelovat zde neměl. ()