Malý Petr Mráz (Tomáš Holý) trávi prázdniny na vidieku u prarodičov Slámových (Bohumil Vávra, Věra Tichánková), pretože jeho rodičia (Jiří Hrzán, Hana Maciuchová) odišli na dovolenku do kúpeľov. A podobne ako predtým Vašek, aj on má po boku verného psieho kamaráta, waleského teriéra Bleka, ktorého mu tesne pred odchodom zverila do opatery mamina kamarátka Alice (Jana Břežková). A práve okolo zvedavého psíka sa rozkrúti sled vzrušujúcich udalostí. Malý hrdina musí zápasiť nielen so ziskuchtivým pánom Plavcom (Oldřich Navrátil), ktorý mu Bleka ukradne, ale zároveň si musí nájsť cestu k partii miestnych chlapcov, ktorú vedie súťaživý Jarda (Pavel Stránský). (TV JOJ)

brumbrum

Jeeej, super prekvapenie :-D! Neskutocne hlasky, sme sa kosili jak mali :----))! skoda, ze to asi v polovicke chvilami je trocha nemastne-neslane, ale inak hodne podarena rodinna komedia :o). Toho psa vystihli neskutocne - kto mal airdaile alebo walshana, tak sa nasmeje, presne ten naspanovany chvost, velka radost skodit, poskakovanie az pana chyta infarkt - fakt som si zaspominal na nasu 'ciernu svinu prezlecenu za psa' :). 4* v pohode ()

GIK

Uši mám pozorné, a proto dobře slyším vedle perfektní hudby Petra Skoumala i to, že Jiřího Hrzána dabuje Vladimír Hrabánek pouze ve dvou krátkých scénách odehrávajích se v Praze, když Maciuchová s hrůzou zjistí, že červená Škoda 100 je nabouraná, a to v časech 9.30 - 9.50 a 11.15 - 11.20. Všude jinde mluví Hrzána Hrzán. ()

fw.nina

Veselá letná komédia s nezabudnuteľným Tomášom Holým v hlavnej úlohe. Film je bohatý na vtipné hlášky a úsmevné momenty- od príchodu z autoumyvárne u Šváry až po nevydarený počin s vedrom v podaní Oldřicha Navrátila . Jedno mi ale nejde do hlavy. Čím očaril "nějaký Mráz z Prahy" Haničku Maciuchovú natoľko, že mu dala prednosť pred Drtikolom? ()

zette

Pro me nejlepsi film s Tomasem Holym. Vzdy ho rad vidim a vzdy se uprimne smeji, humorem nasaty film pro celou rodinu. Vynikajici herecke vykony, at uz deti v cele s Holym nebo krasne ztvarnene dvojice Vavra x Tichankova, Navratil x Konvalinkova, Hrzan x Maciuchova ( tu vnimam jako nejhezci ceskoslovenskou herecku, spolu s Mandlovou ). Kratina v roli Drtikola taky uzasny. Trosku mi jen vadil ten pes, asi spatna rasa:-)! ()

Big Bear

Velmi příjemný dětský letní film. My co pamatujeme ještě Dr. Husáka si jistě u něj vzpomeneme na všechny ty prázdniny u babiček. Kolo, nějaká místní parta, příroda, les, koupání v blízkém rybníku... Jo to byla nádherná léta. K tomu všechny ta havěť co já třeba jako městské dítě nezažil a u babičky miloval. Slepice, pes, kočky, prasátko ve chlívku... Tenhle film je legendární ještě jednou věcí, pan Kratina zde asi získal svoji celoživotní přezdívku díky řízení Tatry Kolos - Drtikol. A zaujmul i manželský pár Maciuchová - Hrzán, který se v té době v této sestavě objevoval na plátně i v jiných filmech. Asi ideální socialistický pár okům soudruhů ladící. Dávám za 4 zelené stováky nebohému dědovi. * * * * ()

• Rosťa (Vlastimil Venclík) přijel ve filmu na návštěvu německým vozem Trabant 601 vyráběným mezi lety 1964-1988, Milan Mráz (Jiří Hrzán) jezdil vozem Škoda 100 vyráběným v Československu v letech 1969-1977 a Drtikol (Vladimír Kratina) Tatrou T813 S1. Všechny typy Tater se stejným podvozkem 8x8 se nazývaly Kolos s vyjímkou typu S1, která právě díky Kratinově filmové postavě získala přezdívku Drtikol. (JARDAHONDA)
  • Po příjezdu na venkov otevře děda (Bohumil Vávra) kufr, aby vytáhl zavazadla. Po jejich vytažení nechá kufr pootevřený, ale v dalším záběru už je zavřený. (Duoscop)
  • Odjezd auta na konci filmu byl natočen hned po obraze příjezdu k dědečkovi a babičce. Auto je stejné, vyleštěné a nemá pobořenou střechu od pádu holubníku. V následném záběru, kdy je na korbě náklaďáku, už je to správně. (prezdivaka)

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)