Astronómom sa podaril prelomový objav; v našej slnečnej sústave sa zrazu objavila planéta podobná tej našej. Potom, čo sa zistilo, že životné podmienky na nej sú takmer identické s tými na Zemi, bola na Novu vyslaná štvorica astronautov, aby ju preskúmali. Na svoje prekvapenie, výskumníci tu stretávajú život veľmi podobný tomu nášmu, akurát že v niektorých prípadoch trocha v iných rozmeroch... (beso74)

Lima

Plakátové.info: DĚSIVÉ! NEUVĚŘITELNÉ! FANTASTICKÉ! HLEĎTE….PREHISTORICKÝ SVĚT FANTASTICKÉHO DOBRODRUŽSTVÍ PŘICHÁZÍ DO VAŠEHO KINA!!!___Za svůj život mnoho jistého nepotkáte. Jednou z mála jistot, které máte, je fakt, že jednoho dne určitě umřete, že samolibý zemský škůdce Václav Klaus bude i nadále otravovat zdejší politické klima, a že……Bert I. Gordon se nemění! Celou jeho tvorbu, všechny jeho filmy, provází společný symptom – přerostlá, zejména radioaktivitou „vytuněná“ fauna vs. člověk, odporné zadní i přední projekce, odfláklé triky a nejinak je tomu i zde. Tenhle, za tři dny natočený ultra low-budget kousek, patří mezi jeho nejhorší. Příběh čtyř kosmonautů, kteří prozkoumávají planetu NOVA (sic!!), která se zničehonic zjevila v naší sluneční soustavě, vypadá asi následovně – 45 minut (z hodinové stopáže) posedávají 4 herci ve smrkovém lese, do toho jsou nahodile nastříhány záběry na koloušky, medvídka, aligátora (!), lenochoda (!), zaútočí na ně odporná přední projekce obřího mravence a jeden z herců válí sudy s vycpaným krokodýlem (jakože souboj). Vrcholem jsou odněkud násilně nastříhané záběry na leguána (to má být ten dinosaurus), který se dobývá do jakéhosi otvoru, který představuje jeskyni, kde se skrývají hlavní hrdinové. Vše docíleno pomocí zadních projekcí, které bijí do očí. Během útěku si herci ještě zastřílí na obřího pásovce, do toho jsou nastříhány kratičké záběry mamutů a pravěkých koz z filmu ´One Million B.C.´ z roku 1940, které vůbec neladí s vizuálem celého filmu a vše končí záběrem na masivní atomový hřib s konstatováním jednoho z herců „Dokázali jsme to!“ Zapomeňte na filmy Eda Wooda, na legendární ´Robot Monster´, tohle je absolutní filmové dno, u kterého se budete nevěřícně smát. ()

zelvopyr odpad!

Skupinka čtyřicátníků jede prvně v životě na výlet do lesa. Naučí se mnoho nového, zejména kempovat a procházet se. Narazí tam na divokou zvěř, například plchy, ptáky, zuřivého vycpaného aligátora, děsivou metrovou krajtu, zvětšeného mravence... Jo aha vlastně, ona je to jiná planeta, na kterou jsou vlastně coby vědci vyneseni raketou V2 z archivních záběrů. Ta planeta je potvora, zčistajasna přiletěla a usídlila se poblíž Země. Ale je retardovaná, takže její příroda dovolí pominout logiku. A podle tvůrců toto dílo snese 1/3 záběrů z jiných filmů, dokumentárních i těch, které měly i nějaký rozpočet na děj, narozdíl od tohoto. Finále je se starým známým "zvětšeným" leguánem a jeho kolegy plazy, kteréžto již milovníci žánru viděli ve spoustě filmů, do kterých byli z klasiky One million BC vykradeni. Můj je to osmý. Závěrečné zúčtování je podle mě daleko za hranicí myslitelného a do smrti budu poznamenán. ()

corpsy

Trištvrtina filmu pôsobí ako dokument. Či už vedecký ( asi prvá desaťminútovka ), alebo prírodopisný ( ten zvyšok ). Sem tam je to poprekladané nejakým tým náznakom napätia a akcie. Potom príde finále, non-stop akcia ale s blbými trikmi. Hoc by sa to nieslo celé v tom záverečnom duchu, aj tak by to bolo kvalitatívne na vyššej úrovni a rozhodne o míľu zábavnejšie, ako ten bezrozpočtový maglajz pred tým. ()

PanCitron

Prostě se mi nelíbí, když je dinosaurus "obří" leguán a varan...osobně mi ty souboje mezi nimi přišly dost drsný vůči těm zvířatům. A děj nelze u těchto filmů moc posuzovat, přeci jen, tehdy to mohl být celkem originální film. ()

Oktavianus

Lze klesnout v žánru monster sci-fi ještě níž? Po zhlédnutí King Dinosaura o tom začínám pochybovat. Nechávám stranou, že film je příběhem a slabým dějem úplně pitomý. Ponechám stranou fakt, že neherci jsou opravdu strašní. Nebudu si všímat, že hudba filmu se podobala té, která o pár let později doprovázela eskapády četníka ze St. Tropez. Nezmíním ani fakt, že rvačka s evidentně umělým aligátorem si zasloužila nějakou cenu pro komediální výstup roku. Slovo "triky", nejslabší článek mága Gordona, se ani v souvislosti s tolik nepovedenou zadní projekcí tohoto filmu vyslovit neodvážím. Pořád to totiž ještě není to nejlepší, to, za co uděluji hvězdu z milosti: tím je titulní stvoření. Záběr na znuděného, do blba civícího leguána, totiž doprovází vzrušený výkřik jednoho z průzkumníků: "Dinosaurus! Tyrannosaurus rex! Nejstrašnější netvor, kterého země kdy nosila..." a jde o natolik pětihvězdičkovou scénu (jako nakonec všechny s tímto "dinosaurem"), že si ocenění zaslouží. To se musí vidět. Nevěřil jsem, dokud jsem to neviděl. Ed Wood, říkáte? Bert I. Gordon, odpovídám já. ()