Konec 19. století. Osudy fanatického náboženského vůdce, šerifa a bývalé prostitutky se začínají proplétat do krvavého trojúhelníku na drsných pláních Nového Mexika. (Jocker94)

JASON_X

Divoký Západ ze Sweetwateru mi trochu připomněl Divoký Západ z hustoatmosférické minisérie Streets of Laredo, tedy Divoký Západ zabydlený pološílenými psychopaty, podlými násilníky a podobnými degeneráty. Dějová struktura filmu není příliš komplikovaná, v kostce vypráví variaci na stokrát omletý příběh o bezpráví, zločinu a následné pomstě. Ale díky hercům a dobře vybudované atmosféře se jedná o nadprůměrně záživný, i když na americké poměry spíš komorní a minimalistický western. ()

Cervenak

Čakal som nejaké artové mudrovanie, namiesto toho som dostal ostrý, svižný western s poriadne veľkou kopou mŕtvol. Scenáristicky to nie je úplne dotiahnuté a January je pomerne bezvýrazná, ale všetko prebije herecký súboj psychopatického kazateľa Isaacsa a mierne vyšinutého šerifa Harrisa, ktorý je celú dobu radosť sledovať. ()

nash.

Zábavná jednohubka, která mou sbírku revenge-story rozšířila o další vydařený kousek. Klasická jednoduchá osnova, do které jsou dosazeny výrazné a originální postavy, nabízí zábavnou a současně hodně drsnou podívanou kde dlouhý rozjezd vyvažuje dynamická kamera a slušne odsýpající tempo. Isaacs si padoucha střihl s naprostým přehledem, Ed Harris je dokonalý a myslím, že bych tuhle postavu chtěl vidět v dalším filmu, kde by byl hlavní postavou. A Junuary Jones? Jako nekompromisní zrzka s kvérem a přesnou muškou nemá chybu. Jistě, má to své mouchy, ale ty k Divokému západu patří, tak proč si jich všímat. ()

MartinezZ

Tak co, šerife? Jak jste spokojenej se svou novou prací? ~ Teda, nevím jak von, ale já byl s timhle jednoduchym a upřimnym westernem celkem spokojenej. Žádný takový to votáčení příběhem, kdy se každou chvilku děje něco jinýho a všechno je tak moc složitý, kdepák. Tady to vojcepá a vod začátku je každýmu jasný, jak slovo boží, za koho kdo kope. Fanatická boží vovce se svejma přicmrdávačema, zhrzená a zneuctěná (pěkná, to jo) vdova, hledající a konající spravedlnost, a frajerskej guvernérskej velvyslanec, co si vezme šerifskej flek, podivínskej (a výbornej) Ed Harris, co pátrá po někom, kdo tudy měl projet. A taky po nějaký fakt pěkný ženušce, co za sebou nechává po městě pěknou řádku ztuhlýho masa. A tady to, to vám teda řeknu, vocejpá, a vo 95% nebo 97% kus olova tu fakt nejni nouze. Nesrat se s nima, fanatickejma panbíčkářema. ()

Rockerman

Netypický příběh z divokého Západu mě potěšil. Dobře se na to dívá a jen málo chybělo, abych tomu dal plný počet bodů. Náboženský fanatik a vůdce své komunity zneužívá své moci nad svými "ovečkami" a dovoluje si prakticky všechno, co ho napadne. Ve jménu Boha vraždí, znásilňuje a užívá si svého bohatsví. Ale jen do chvíle, než naštve jednu mladou dámu. A to finále je pak opravdu sladkou pomstou. Zábavu a kvalitu do filmu vnáší příchod nového šerifa Cornelia Jacksona, který se chová, jako takový westernový Colombo. Suma sumáru čtyři zasloužené hvězdy. ()

• Film se natáčel v amerických lokacích Santa Fe, Abiqiuiu a Novém Mexiku. (rafix)