Dave a Andrew jsou sociální ztroskotanci, kteří jsou přátelé od dětství a dělí se o jeden dům, stojící mezi dvěma silničními mosty. Když Dave přijde o práci a přítelkyni a Andrew je ve stejný den neprávem obviněný ze sexuálního obtěžování malé dívky, věci se začnou v jejich idylickém světě kazit. Navíc přijde policie a exekutoři, kteří chtějí kvůli stavbě dálnice jejich dům zbourat. Ve chvíli, kdy se k nim do domu policie dobývá, mají oba přání, aby kolem nich všechno zmizelo. Když vyjdou ven, překvapeně zjistí, že se jim povedlo celý svět kolem opravdu vymazat a zůstali jenom oni, jejich dům a želva Stan. Kolem zůstalo jenom bílé NIC. Jak dlouho ale dokážou i dva nejlepší přátelé vydržet jen sami se sebou, navíc se schopností mazat špatné vzpomínky? Je vymazání okolního světa opravdu to nejlepší, co se jim mohlo stát? (Klenotka)

Incantator

Film postavený na jednoduchej myšlienke sveta, ktorý zmizne do "ničoty" v prvých momentoch skutočne dokáže zaujať, a to napriek tomu, že v nej vystupujú iba dve mužské postavy. Zaujímavý námet so sci-fi podtónom sa však v druhej polovici mení na súbor nie veľmi vtipných (ja som sa zasmial asi pri dvoch scénach) komediálnych scén, ktoré okrem vzťahovej úrovne (peripetie priateľstva hlavných hrdinov) nemá žiadny hlbší význam. Jeden z najväčších motívov, ktorý ma držal v napätí až do konca, bolo odhalenie tajomstva miznúceho sveta a konečný osud hlavných hrdinov. Očakávaný záver však bol nepremyslený a zbabraný, pričom odstraňovanie častí tiel postáv by sa hodilo skôr do neprístupného hororu, než do tohto snímku. Vzniká dojem, že sci-fi motív poslúžil iba ako podklad pre komédiu, čo považujem za neodpustiteľnú chybu. Niektorých fanúšikov však iste poteší David Hewlett, známy zo Stargate: Atlantis. Z celkového hľadiska však Ničotu charakterizujem ako sci-fi komédiu, v ktorej sa prvky týchto žánrov nedopĺňajú, lež si navzájom prekážajú. Zhliadnuté v TV [FILM+] [český dabing] (8.8.2012) ()

honajz

Tak tohle je skutečně zklamání. Začátek slibuje mnohé, ale pak, kdy by člověk čekal rozvinutí myšlenky, se začne opakovat. Zhruba 40 minut film docela šlape, ale téma nihilismu přece jen nevyčerpal dokonale, navíc ta forma je někdy skvělá, ale častěji trapná a hloupá. Chybí mi tam aspoň náznak něčeho ve stylu proti nihilismu se dá bojovat, člověk si jen musí přiznat svoje chyby a omezení a jít dál a tohle ho jen posílí. A ty slapstickové momenty nemá už vůbec cenu komentovat. --- EDIT: Navíc to celé kopíruje jeden díl Spongeboba v kalhotách. ()

MrMysterious

Úžasné!! Námet, myšlienka, herci, situácie. Bavil som sa počas celého filmu. Komédia pri ktorej sa naozaj zasmejete a posolstvo, ktoré keď nájdete, pochopíte, ako veľmi je v dnešnej dobe potrebné. Škoda len že pointu filmu ktorú by si mal každý z nás vziať k srdcu väčšinou nepostrehnú tí, ktorí by to najviac potrebovali. ()

spawnxp

Ano, David Hewett umí zahrát i něco jiného než (skvělého) sociopata Mckaye z SG Atlantis... (přeháním, třeba ve Scanners 2 nebo v Cypher zahrál taky, ovšem se seriálovou postavou se `jakoby` identifikoval). Základní nápad Nicoty není špatný, ovšem poměrně ošemetný na finální pointu - ve druhé půlce filmu, po gradující dekonstrukci prostředí i hrdinů, jsem začal být hodně zvědavý na konec, no a ten neurazil, takže bod navíc ()

danny79

Nechapu, na zaklade na ceho nekteri uzivatele na CSFD davaji tak vysoke hodnoceni. Nesouhlasim s jejich nazorem, ze je zajimava myslenka predstavit si byt v nicote, stejne tak muzu povazovat za zajimavou myslenku byt na pustem ostrove, jako jediny prezit katastrofu atd atd. proste cokoliv. Nebavilo me to a je to absolutne predvidatelne, jedine male pozitivum je obcas zajimave vizualni zpracovani. Velka nuda a slabota ()