Michel je sice už dávno dospělý a v zaměstnání si vede skvěle, ale dosud se nedokázal postavit na vlastní nohy. Denně musí být doma včas na večeři, maminka o něj vzorně pečuje. Přesto si našel přítelkyni, za pár týdnů se dokonce budou brát. Krásná Isabelle mu ale působí velké starosti. Michel je likvidátor škod v pojišťovně a při práci se setkává s následky leteckých neštěstí. Z létání má proto panický strach, sám takové dobrodružství ještě nikdy nepodstoupil. A jeho milovaná je letuška! Aby ho uklidnila, Isabelle slibuje, že své povolání opustí. V tu chvíli ještě nikdo z nich netuší, že ustrašený pojišťovák bude zanedlouho muset brázdit vzduchem celý svět... (oficiálny text distribútora)

petaspur

Pojišťovna Planeta důsledně dbá o blaho každého klienta. Není problém kdykoli sehnat opravnu velbloudů na Sahaře, dodat převodovku do Adis Abeby nebo dopravit pacienta s průjmem z Kolumbie domů. Oporou společnosti je poněkud zmatkařský Michel, který se navzdory svému panickému strachu z létání prohání po celém světě a zaslouženou odměnou mu je účast při bombardování Pearl Harboru dopravním letadlem. ()

Colonist

Příjemná francouzská komedie. Nepatří sice k nejlepším kouskům, ale je to slušná oddechovka, ve které nechybí humor, krásné francouzské ženy a exotické lokace (New York, Afrika, Honkong). Nejpovedenější byla asi epizodka s povstalci a samozřejmě velbloud :) . Plus je tu i ten typický vynikající český dabing, který k těmto starším komediím zkrátka patří. ()

Kimon

Skvělá komedie, jedna z těch, které se umě zrodily v sedmdesátých a osmdesátých letech ve Francii. Trochu by se snad dala přirovnat ke komediím s bláznivým Fantozzim v italských komediích ze stejných let. Ovšem tato "Operace Banzaj" na rozdíl od Fantozziho stojí hlavně na inteligentním humoru a ne jen na přihlouplých scénkách jakéhosi dementního chlapíka. Kvality komedií s Pierre Richardem či s Louis De Funèsem sice spíše nedosahuje, ale určitě patří k těm lepším, které v žánru komedie vznikly. ()

zigy

Příjemný film, téměř po celou dobu jsem měl na tváři úsměv. Bylo by to na čtyři hvězdičky, nebýt skvělého barrandovského dabingu, který film pozvedává ještě o třídu výš. Coluche není žádný extra herec, ale Václav Postránecký z něj dělá komika první třídy. Všimněte si také, jak byli dabéři vybíráni, aby si byli vizuálně podobní s herci, které dabují. Třeba u Zlaty Adamovské jsem měl pocit, že v tom filmu snad i hrála. Výjimku tvoří Pavel Zedníček, který dělal Araba:) Ve druhé polovině filmu trochu dochází dech, jenže pak přijde zfetovaný japonský pilot a já brečím smíchy. ()

wray

priznavam - zase trosku nadhodnocujem, pretoze banzai je proste film z mojho detstva, takze je tam ista davka nostalgie. Na druhej strane - ani po skoro 30rokoch to nie je az tak zle a da sa to pozriet. Ano, humor je taky ako v 80s ale - zasmial som sa aj dnes, na komediu staci. Je tam dobrodruzstvo (v 80s bolo vo filmoch popularne cestovat po exotickych miestach...), je tam laska - je to uplne v pohode film. Tazko odporucit - predsa len dnes je uz an vyber ovela viac lepsich komedii, ale ak mate chut na europsku komediu z 80tych rokov - preco nie. ()

• Natáčelo se v Paříži, New Yorku, v Ouarzazate v Maroku a v Hong Kongu. (Cheeker)