Veľká koralová bariéra

• Česko Velký bariérový útes (viac)
Veľká Británia, 2012, 3x60 min

Réžia:

James Brickell

Monty Halls (sprievodca)

Větší soustava korálových útesů nikde na světě neexistuje. Délka celého systému činí dva tisíce kilometrů a útesů obsahuje na tři tisíce. Tvůrci trojdílného televizního seriálu se rozhodli, že nás seznámí s povahou tohoto přenádherného divu přírody naprosto zevrubně a budou se při tom opírat o nejnovější výsledky vědeckého výzkumu. (oficiálny text distribútora)

Gmisiycs

Vlastně úplná klasika. BBC + Příroda + 4K kamera + Kameraman s koulemi + zajímavý komentář. Nic výjimečného (ohledně BBC). 5. hvězda je tentokrát za hlášky typu "...největší masožravý plž na světě", "...ryba s největším počtem šupin na světě" atd. Tady totiž nejsou! Nesnáším, když v jediném dílu toto slyším 20x. Děkuji tvůrcům nebo překladateli. Ale děkuji velice, zatímco čekám na druhý díl... ()

majo25

Ďalší z radu prírodopisných seriálov zo stajne BBC, ktoré svojou kvalitou nasadzujú laťku veľmi-veľmi vysoko. Úchvatné zábery, informačne bohatý komentár, proste krása. Hodnotenie: 95% ()

Autogram

Úžasné zábery s úžasnou farebnosťou, akú moja obrazovka ešte nezažila, a to práve pod vodou. Len k dokonalosti mi tam chýbala určitá dávka dramatickosti alebo nejakých mimoriadnych informácií. Seriál ide súčasne na ČT aj STV a český komentár je ako zvyčajne neporovnateľne pútavejší oproti slovenskému. ()

kinej

Výživná dávka překrásných záběrů z mořské i pevninské části Velkého bariérového útesu, díky níž lze získat jakýsi pojem o masivním rozsahu tohoto nádherného parku. Zážitek je o to bohatší, že tato série vám ukáže to co jinde v rámci dokumentů BBC není k vidění. Na druhou stranu i přes všechnu tu nádheru mi nic neshodilo čelist ani nevyrazilo dech a Monty Halls, byť sympaťák prostě nemá takové charisma jako například kolegové průvodci Attenborough nebo Cox. ()