Sweetie

všetky plagáty

Příběh o dvou ne úplně normálních sestrách, jejich rodině a prapodivných vztazích. Obě jsou svým způsobem asociální. Kay je odtažitá, bojí se stromů a vybere si muže, kterého jí přisoudila věštba z čajových lístků. Dawn (Sweetie) je infantilní magor, který se nedokáže odtrhnout od své rodiny, své okolí citově vydírá a snaží se být středem pozornosti. Rodiče sester nevnímají, že Dawn není v pořádku a přistupují na její šílené hry. Jedna z těchto her má však fatální následky. (wampilenka)

radektejkal

Po skončení filmu jsem zůstal sedět, nejistý a nerozhodný, následně se mi v hlavě bezděčně začaly promítat některé scény z filmu, a ty se mi líbily víc, než ty na plátně, i když v nich bylo něco méně a něco více. Filmů o duševně postižených dětech (nejen předškolních či školních) je stále více; asi je to proto, že takových dětí je stále více. Každopádně (jak jsem zjistil) je možno s příběhem volně manipulovat, měnit charaktery, přidávat role, případně si ve filmu sám zahrát. Pozn.: Freemantle * píše: " Asi jsem viděl jiný film, než ostatní uživatelé", což není jen možné, nýbrž téměř jisté. ()

garmon

Nádherně nasnímané, velmi dobří a moc hezcí herci. Na začátku filmu jsem si říkal "kruci, tohle bude sakra silná záležitost" - dodnes naprosto nezestárlá estetika, trochu té magie, opět - kamera, kamera, kamera!, odkaz na Vardové Cléo a s ní na to nejlepší ženské kino. Pak se to ale začalo rozkládat ve víceméně zařaditelné postupy amerického nezávislého filmu - připomínalo mi to Gummo, možná Lynchova Alvina Straighta, Malou Miss Sunshine - předpokládám, že takových filmů jsou desítky. Bohužel se to nakonec stočilo k pouhé anekdotě - věci, které mě zajímaly šly stranou a i když si svou tumpachovost G. Lemon užívala, nešlo z toho dostat víc. Následující Anděl u mého stolu už je o dvě třídy výš. ()

Freemantle

Velmi stručně - bez nápadu, smyslu, vtipu, napětí, okázalosti... čehokoliv, co by si zasloužilo moji pozornost a vyšší hodnocení. Sledováním tohoto snímku docílíte maximálně ztráty hodiny a půl života. Asi jsem viděl jiný film, než ostatní uživatelé (k 17.11.2012 celkem 15 lidí), ale nemůžu dát víc než 1* za herecký výkon vyšinuté sestry. Psaním delšího komentáře bych plýtval slovy... ()

ink flo

Jeden z prvních filmů australanky Jane Campion (která režírovala skvělou komedii "Holy Smoke" s mladou Kate Winslet a Harvey Keitelem) připomíná podivínstvím i poetikou tvorbu Hal Hartleyho. Hlavní hrdinka díky radě kartářky najde svou lásku, ale tu jim naruší vpád její "tak trochu jiné" sestry utržené z řetězu. ()

• Kameramanka Sally Bongers je první ženou za kamerou, která natočila celovečerní film. (kenny.h)