Televízna inscenácia hry J.Barč-Ivana, ktorá zaujme psychologickou prepracovanosťou postáv a vzrušujúcim príbehom o boji človeka proti jeho druhému ja. Otázka viny, svedomia a trestu za spáchaný zločin. Autor podáva tému komorne na pozadí vraždy cirkusového akrobata, ktorého mala zavraždiť jeho manželka pri cvičení na visutej hrazde. Naproti tomu, že vražda tvorí základ, nie je tento príbeh detektívny. Vo filozoficko-psychologickej rovine sa stáva osou príbehu osud dvojice klaunov. Na základe ich vzťahu sa nám vynára otázka, či je človek celkom nevinný aj keď objektívne je viny zbavený. (oficiálny text distribútora)

mchnk

Excelentní osudové drámo Júlia Barč-Ivana, které bylo pod Tatrami zfilmováno hned několikrát, mě v tomto případě bez diskuze dostalo. I přesto si plný počet šetřím, dokud nebudu mít možnost zhlédnout i další zpracování.Jemný humor, ale hlavně těžký psychologický rozbor sebe i druhého, v podání této čtveřice, je fantastický. Každý si to jede po svém a vybrat toho nejlepšího je, dle mého, nemožné. Další neznámá slovenská inscenácia směřuje výraz herecký kumšt tam, kam skutečně patří. A s nezvykle povedeným textem oficiálního distributora. ()

Snorlax

Velmi komorní drama, na němž lze ocenit několik nepřehlédnutelných aspektů. Velmi nepovedený syn Martin velmi povedeného otce Mikuláše zde odvedl zřejmě svůj životní výkon, nepřehrával, mluvil srozumitelně a dokonce působil v roli důvěryhodně. Za povšimnutí rozhodně stojí scéna, jednoduchá, leč silně působící. Roztomilou třešničkou na dortu je fakt, že Kvietik oslovuje Pántika „starký." ()

Autogram

Dvaja sú vlastne traja. Trochu sa to točí stále dookola, ale herci sú o niečo lepší ako v predchádzajúcej adaptácii z roku 1970. Zvláštnosťou je, že Emília zostala. ()

Hombre8

Formát inscenace či až možná divadelního záznamu příběhu prospěl. Méně uřvané, méně afektované, i když poněkud natažené a doplněné řadou dialogů, místo rvaček, hádek a flashbacků. I jiná trojice herců dílu prospěla. Přesto poněkud nudné. ()