Lišky

(festivalový názov)
  • Česko Lištičky (festivalový názov) (viac)
Krátkometrážny / Dráma / Horor / Thriller
Írsko, 2012, 16 min

Ellen a James bydlí uplně sami v tichém bludišti uniformních domků vylidněného satelitního města. Jejich jedinými sousedy jsou lišky. James každé ráno odjíždí do práce a Ellen tráví den fotografováním. Fotografováním lišek. (Festival krátkých filmů Praha)

Aluska88

Vizuálně nesmírně podmanivý snímek, který přináší osobitou formu atmosféry a strachu. Samota a ticho. Lišky před barákem i za barákem. Žena tráví celé dny sama doma a začne lišky fotografovat. Jenže "jen" u fotografování neskončí. Začne za liškami chodit. Začne s nimi i chodit. Začíná na ni dopadat opuštěnost tohoto místa a lišky jsou vlastně jediní tvorové, kteří jsou k ní nejblíž. Nebo tu jde o něco víc...? ()

SOLOM.

Kurňa Irové mě tímto krátkometrážním kouskem překvapili. Docela obstojná atmosféra sebou přináší jakousi kombinaci „komorního dramatu“ s hororovými prvky, což se mi hodně líbilo. Liduprázdné městečko vytvořilo slušné prostředí, které tvůrci doplnili o podmanivou hudbu, tajemné lišky a posedlost mladé fotografky. Konservativní Irové a nahota? No čuměl jsem jak puk. Nicméně konec snímku se mohl zdařit přece jenom o něco lépe. Ale jinak spokojenost. Lehce nadprůměrná záležitost, která určitě není ztrátou času.60% ()

JASON_X

Předchůdce vynikajícího Finneganova Vivaria, kterého jsem ovšem viděl až po Vivariu. Takže víc než drzé polodivoké lišky, dokonce i víc než hezká heterochromická zrzka, mě zaujal obludně rozsáhlý bezduchý satelit, kterýžto motiv byl pak ve Vivariu důkladně rozvinut. Na rozdíl od toho digitálního vivariového mám ale takový neblahý dojem, že tenhle byl skutečný. A hodně zpustlý, málo obývaný, soudě dle nesekaných předzahrádek. Nechápu; copak lidi v něčem tak úžasně moderním nechtějí nadšeně bydlet? ()

corpsy

Výborné vykreslenie sterilných medziľudských vzťahov, ktoré ubíjajú tento zdegenerovaný svet. A to v podobe mysteriózneho príbehu, ktorý graduje závratným tempom. ()

kaylin

Výborná atmosféra je to, co mě ve filmu dostalo. Spojení s liškami už tolik ne, ale z toho filmu je prostě cítit, jak je něco pod povrchem. Je to trochu samsovská metamorfóza, ale pojatá nikoli od bodu proměny, ale směrem k němu. ()

Mackoun

Znepokojivá jednohubka. Lišky v sobě měly vždycky punc čehosi děsivýho - obzvlášť od doby, kdy se před lety během kempování má ex divila, že lišky nechodí po dvou, ale po čtyřech… kdo sakra dokáže žít ve světě, ve kterým podle něj chodí lišky po dvou, a nezbláznit se?! ()

Necrolock

Neuvěřitelně natočené dílo, s atmosférou hutnější než mají leckteré megarozpočtové horrory. Ten druh strachu, který budete cítit, patří mezi ty nepříjemné, kdy máte chuť celou tu zpropadenou věc vypnout. (Což v kině nejde, ahoj světozore) ()