Bez jakéhokoli varování zmizí po celém světě jen tak miliony lidí. Zbudou po nich pouze šaty a osobní věci... a pocit hrůzy. Není nikdo, kdo by komukoli mohl poskytnout nějaké informace.
Pilot Ray Steele se pokouší přistát s poškozeným letadlem plným hysterických lidí, kteří viděli své blízké mizet přímo před očima. Ovšem každé letiště je plné hořících vraků, a tak mu nezbývá, než doufat, že bude moci alespoň jednou v životě ještě mluvit se svou rodinou. Jeho dcera Cloe Steele se pro změnu vydává nalézt svou matku a bratra ve světě, kde zavládlo zoufalství a chaos. A Bruck Williams bojuje s pochopením nepochopitelné zničující události. Toto je příběh těch, kteří zůstali. (Zuzik.Bubu)

LIVINGDEAD

Pane Bože, to byl průjem plných náboženských sraček! Ke všemu mizerné dialogy a herecké výkony, přestože ve filmu hrají známé celebrity....Z těch panbíčkářských žvástů se mi zvedl kufr a tak provádím očistu a volám samotného SATANA: "In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi! Ve jménu Satana, vládce Země, Krále světa, rozkazuji Silám temnot, aby vložily svou pekelnou moc do mých rukou! Rozevřete dokořán brány Pekel a vyjdete z propasti, abyste mě pozdravili jakožto bratra a přítele!..." ()

Malarkey odpad!

To se ten Cage snad normálně posral. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, jak kdyby si tenhle film objednala Episkopální církev Spojených států amerických. No a jelikož je Nicolas poctivý Amík, nemohl tuto nabídku odmítnout a rozhodl se jim tímto filmem udělat poctivou reklamu. Tenhle film je tak božský, že když se po shlédnutí podíváte do nebe, uvidíte anděla. ()

Gilmour93

Nastává konec světa dle eschatologie, nebo si jen Bůh otevírá řetězec second handů? Když se zaměřuje na dětské velikosti, proč si nevzal toho nerudného islamofobního liliputa? Proč chybí mezi jmény scénáristů Ned Flanders? Proč na konci, kdy zastavili čumákem půl metru od cisterny, si všichni stoupli pár metrů od letadla a mezi ohnisky menších požárů si nevzrušeně povídali? Chápu. Když jde o Zjevení svatého Jana, požární bezpečnost jde stranou.. Nicolasův kulomet tragikomických rolí se ne a ne zaseknout. Prý mizeli i lidé z kin v průběhu představení, ale bylo to včetně oblečení.. ()

Wacoslav1

Tak Nicolas Cage už se nám taky solidně propadl do bahna, když se nechal zlanařit pánbíčkáři aby si zahrál v tomhle úletu. Aby toho nebylo málo, tak ještě někde vyhrabali Vice Armstronga na post režiséra kterej si naposledy pořádně zarežíroval před 20 lety když točil Čas pomsty. Každopádně prvních 30 minut doporučuji přeskočit. furt se jenom žvaní a žvaní a nejčastěji používaná slova jsou God, Bible a disaster. Říkal jsem si sakra to bude dobrej disaster tenhle film. No pak se naštěstí rozjede akce která zachrání co se dá. Zřejmě i díky režisérovi jsou akční scény na úrovni. Celá technická stránka filmu je slušná a je vidět, že nestál pár šupů, ale potíž je v tom, že akce je jenom tak 15 až 20 minut. Škoda, protože třeba ta panika co vypukne na zemi je solidně natočená. Rabuje se, havarují auta, padají letadla z mostu spadne školní autobus říkám si bezva, ale celkovej obsah filmu to prostě trochu zabíjí hlavně pokud jste viděli Ponecháni napospas, tak budete doma a na pointu můžete zapomenout. Ono se stejně na konci víceméně nic nevyřeší. Každopádně žádný hlubší poselství kromě toho, že bůh je největší kurva ze všech, ale to už vím od South Parku jsem si z toho neodnesl.40% ()

-bad-mad-wolf-

Mám rád fantasy filmy! Až na ty, kde se objevují fantasy prvky, které v některých koutech světa dodnes rozhodují o veřejném dění. To, co jinak vypadá jako rutinní televizní film o letadle v nesnázích, je upgradováno na "vyšší" level náboženskou agitkou, jejíž úroveň je přinejmenším pochybná. Netvrdím, že na dané téma neexistují kvalitní filmy, Left Behind mezi ně ovšem nepatří - už jen proto, že nenabízí nic víc, než tuctové rodinné drama a náznaky konfliktů, alibisticky ukončených v černobílém zárodku. ()

paascha odpad!

Původně jsem chtěl dát jednu hvězdu za parádní kabriolet SAAB 9-3, ale když ho za pár minut nechají vybuchnout a hořet a zbytek filmu je nebetyčná sračka, nemůžu. Chování kapitána letadla je okoukané asi od Rampy McQuáka, kecy o lítání jsou jak z Teletubbies. Strašný. Každýho, kdo chce někdy letět letadlem, nebo kdo se v tom trochu orientuje, varuju, NEKOUKEJTE NA TO!!! NIKDY!!!!! ()

Pepinec

Jestli budete mít někdy v neděli večer pocit, že víkend stál za prdlačku, tak tenhle film to sice úplně nezachrání, ale můžete se pak aspoň utěšovat tím, že ani Bůh si nedokáže ošéfovat všechno bez chybičky. Nebo mi snad Bartoška chce říct, že tohle bylo podle jeho představ? Bejt tím letadlem, naperu to do prvního stromu. ()

mzss1

|67%| Tak a máme tu další film s Nicolasem Cagem. No, abych se přiznal, tak to vlastně není jen o Nicolasi Cageovi, v každém záběru není, tak nemůžu říct, že tento film stojí jen na něm. Dále jsem udiven, že to má tak katastrofální hodnocení. Něco málo přes 20% ? Docela se divím. Jistě, žádná velká pecka to není, rozpočet je celkem malý, hodně dialogů, amatérsky natočené akční scény (moc jich teda není), možná nezáživnost – ale to je úhel pohledu, já se nenudil ani na chvíli – záleží také, jak to člověku sedne. Jako celek vše působí dost obyčejně a je pravda, že to mohlo být víc zapamatovatelný, pač si dlouho nepamatuju, aby bylo něco jako tohle, natočeno tak primitivně. To mi ale náladu nezkazilo, film utekl jak voda. Výsledně film vnímám jako nadprůměrnou oddychovku na jedno, max 2 shlédnutí. Nicolas Cage svojí jednoduchou roli sehrál jako vždy dobře a to platí i o zbytku hereckého obsazení, kdy mě zaujala i Cassi Thomson. Nebo Chad Michael Murray a další. Úvod začal mírně, seznámení s postavami atd. Takže i ty dialogy a všechno ostatní mě bavilo a udrželo si to mojí pozornost. Samozřejmě, od doby kdy začali mizet lidé, bylo vše natočeno strašně amatérsky, až jsem se párkrát pousmál, ale nevadí. Ten motiv o bohovi mi vůbec nevadil – nebyl rozšířen nějak do hlouby. Zklamal mě konec, kdy jsem čekal nějaké vyvrcholení a celkově bych upravil a vylepšil scénář. Měl jsem mnoho otázek a ty mi nebyly zodpovězeny. Chtěl jsem dát slabší 4 hvězdu, ale kvůli tomuhle jsem dal lepší 3*. No, nevadí. Žádná katastrofa se pro mě nekoná. To, že je vše obyčejné ještě neznamená, že je to shit. Ale každého věc jak hodnotí. Mě se to celkem líbilo, odvařený jsem z toho nebyl, ale čekal jsem to teda o dost horší a hlavní je, že jsem se nenudil. Tot vše. ()

kingik

Zavládla panika ve vzduchu i na zemi. Celý svět postihl nevysvětlitelný jev. Zásahem vyšší moci zmizely tisíce lidí, po kterých zůstaly jen jejich svršky a osobní věci. U toho nesmí chybět Nicolas Cage, v jehož letadle, které pilotuje, to všechno začalo a zdržíme se v něm zdaleka nejvíc. Na zemi nás bude pro změnu provázet jeho filmová dcera Cassi Thomson, která se rovněž ocitne v ohrožení života, ale v podstatně menším, než Cage a spol. v ocelovém ptáku. Jeho Ray Steele je zase darda vedle. Asi takhle, není to přímo katastrofální role, ale pro oscarového herce je nedostačující. Pointa, kam se vlastně pohřešovaní dostali, znevažuje celý film, který pohromadě drží také jen silou nějaké vyšší vůle. Není se co divit, když se režie ujal Vic Armstrong, někdejší kaskadér, který natočil svůj jediný film pro kina s Lundgrenem před více jak dvaceti lety. Scénář má seriálové proporce. Jako epizoda či pilot k nějakému scifi seriálu, by asi pokryl nároky televizního diváka zcela spolehlivě, ale, kurva, s Cagem to už chtělo fakt přitlačit. A to i nejen na kvalitě scénáře, ale i na rozpočtu, který nedovoloval žádnou rozmáchlou apokalypsu světových rozměrů. Zažijeme ji jen velmi liknavě v New Yorku, o jiných, nekonkrétních místech na zemi padne jen letmá zmínka. Nejvíc se zdržíme v interiéru letadla, který svou věrností odpovídá možnostem utaženého rozpočtu filmu. Maketa letadla zvenčí v některých sekvencích vypadá uspokojivě, někdy je zase až moc okatě digitální. Průměrně po trikové stránce dopadla kolize letadla, nejhůře finální sekvence, když šlo letadlo na nouzové přistání. Při té zaostalé animaci se nešlo nesmát. Newyorská apokalypsa probíhala dost komorně, mezi hrstkou havarovaných aut zoufale pobíhala sličná Cassi Thomson, které zmizel náhle její mladší bráška. Film měl pomalý, ukecaný rozjezd, celkem dobrou prostřední část, závěr negradoval a naštěstí nebyl úplně pozitivně zakončen. Cage a spol. byl sympatickou oporou, jenž se ve změti nábožensky orientovaných plků prodíral se ctí. Film je béčkově laděn a ve své kategorii sice bude působit neprůbojně, bez extra scén, ale ponechat jej napospas, není nutné. Nicolas Cage ještě nějaký herecký grif a renomé stále má, i když dělá s podprůměrným režisérem. Literární předloha, podle níž film vznikl, ušla mému zájmu. 50% ()

dr.horrible odpad!

Najhoršie na Left Behind je, že sa nemáte ani na čom zasmiať. Nudnejšie ako blbé, pokiaľ ovšem neriešite detaily typu logika, technická stránka ... aj herci podpriemerní; namiesto plnokrvného ochotníctva predvádzajú televíznu béčkovosť. Úroveň Asylum sa nedostavila. Humor sa nekoná. Viac než (neskrývaná) náboženská agitácia, Vás bude asi vytáčať, že je to celé skrátka k hovnu. Najvýstižnejšie pomenovanie pre tento film, sa mi vidí pojem nudná blbosť, čo je najnižší stupeň. Aj trash má svoje čaro, náboženský katastrofický prepadák nemá nič. ()

Slartibarkfast

Jedinou hvězdu dávám za onen okamžik, kdy zmizely zmíněné miliony lidí. Jinak to byla čirá ubohost a pan Klec by tomu nepomohl ani o špetku, i kdyby zmizel. Nesmyslné dialogy nezmiznuvších střídaly katastrofy nízkorozpočtových filmových rozměrů, takže to bylo spíše k pousmání. Náboženská slátanina, která neměla hlavu ani patu a první půlhodina byla tak těžce stravitelná a užvaněná, že jsem se toho okamžiku zmizení málem nedočkal. Nejvíce mne pak zarazilo, že zmizeli prakticky všichni piloti. Netuším, kdo ty zmizelé vybíral a podle čeho, ale ten fousatej strejda tam nahoře to nejspíš nebyl. Každá věta v tomto komentáři obsahuje nejdůležitější a jediný zajímavý element tohoto filmu, a tím je zmizení. 20% ()

SeBig

Kejdž je prostě ta pravá alpha, kterýho nezastaví nic. Ani letadlo, ani teroristi, ani on sám. Herecké výkony ostatních (kromě alphy Kejdže) se mi až tak nelíbili.. nevím jestli to bylo tím, že ti herci byli najati z lokálního supermarketu po cestě z hajzlu, když scénarista Pad.. něco sepsal scénář, nebo jestli to bylo tím, že to herci ani snad nebyli.. sám nevím. Příběh mi připomínal ne jeden příběh, který jsem kdysi, párkrát, viděl v nějakých levnejších TVbrandarof sekcích, což oto.. nemínim se tu rozepisovat o tom, jak jsem dobrej, že jsem to dokoukal. Cage prostě je a byl a zůstane frajerem, leč tupé mu plandá na čele. Je dobrej. ()

korbitch22 odpad!

Nejhorší film tohoto roku a jednoznačně nejpříšernější film v kariéře Nicolase Caege.Naprostá příšernost, neskutečně laciné, hloupé a plné náboženských plků, nulové efekty, strašlivá režie, totálně ubohé a zoufalé herecké výkony.Jeden z nejhorších filmů, který jsem kdy viděl.Kdyby hrál v hlavní roli Eric Roberts, možná bych to ještě pochopil, hlavně bych se na to teda ani v životě nedíval, ale co v tom proboha dělá Cage?Tohle je to nejspodnější možné dno, kam se člověk až může potopit.Filmařská žumpa, sračky, konec, totální konec.Tenhle herec že hrál ve filmech jako Skála a Con Air?Jestli se na film vydržel sám Kejdž koukat aspoň pět minut, muselo mu být samotnému ze sebe zle.Kolik dostal? Hádal bych to tak na pět miliónů, takže 90% rozpočtu.Nicolasi, je mi tě vážně líto, takhle hluboko ještě nikdy neklesl ani Steven Seagal a to je vážně hodně napováženou.Strašlivý filmový zážitek, jdu postřílet nějaký lidi do GTA V abych si zpravil náladu.Asi vezmu letadlo, doletím do pěkný vilový čtvrti a tam to napálim do baráku a budu si říkat, tam bydlí Cage, tam bydlí Cage.0%. ()

Chrustyn odpad!

Jednoznačně nejhorší film s Cageem, který je v současné době k dispozici. Debilně absurdní zápletka, mizerné výkony a katastrofická režie (jednoho z nejznámějších kaskadérů Hollywoodu). ()

Arsenal83 odpad!

Žánrovo to sedí. Katastrofický film, čiže čistá katastrofa. Prvých 45 minút je úplne o ničom a potom začnú miznúť niektorí ľudia. A vy si na konci želáte, aby zmizli komplet všetci a hneď na začiatku. ()

KrestanFilms

Toto zpracování se rozhodně nemůže měřit s tím předchozím, několikadílným. První zpracování je totiž o vlastním zmizení - proč jak, a co dál. Tohle zpracování si zmizení vypůjčilo jen pro vytvoření chaosu na palubě letadla a v celém filmu jde v podstatě o to, dostat letadlo na zem, což je trošku škoda. A když se přece jen dostalo dolů - člověk měl opravdu dojem happyendu! Což je ale blbost, protože zmizením, respektive vytržením, tady těm zůstalým teprve začne tóčo! Což Chloe sice v úplném závěru podotkne, ale není to tak důrazné, jako ten dojem happyendu. Klad tohoto filmu je, že dle mého názoru mnohem lépe vystihuje bezprostřední okamžiky po vytržení. A tak je z toho tak trochu guláš a nedivím se, že ho hodnotí jak ho hodnotí. Nepřiklání se totiž na žádnou stranu. Je na hranici mezi Bohem a světem. Jakoby se snažil obsáhnout jak ateisty tak i věřící, čímž si ale spíše více lidí rozkmotřil než naklonil. ()

honajz

Remake prvního dílu stejnojmenného a víc jak deset let starého filmu podle knih, které mají snahu lidstvu zprostředkovat to o té konečné apokalypse z Bible tak nějak, aby na to koukali i nevěřící. Proto se v tomto filmu do Boha šije už od začátku, aby jako bezvěrci koukali na jakoby katastrofický film, který ale ničím takovým není - je to prostě opájení se jedné skupiny rádoby křesťanů apokalypsou. Takových filmů už financovaly podobné "vytržené" skupiny povícero, vzpomeňme třeba jen filmovou sérii Omega Code s Michaelem Yorkem, Casper Van Dienem a Michaelem Biehnem. Problém u tohoto filmu je tedy nasnadě - není to ani náboženský film, ani katastrofický, je to zkrátka hybrid, který nedá nakonec nikomu nic. (Tedy, viděl jsem po letech od Kačera Howarda Leu Thompson ve filmu, ale to asi není to pravé ořechové). Scenáristicky je film totálně zabitý, vůbec nepracuje s nějakou zápletkou, budováním příběhu či dokonce hlubším představením postav - všechny jsou jen povrchně nahozené figurky. Půl hodiny trvá, než dojde k prvnímu odebrání, a mezitím nás čeká spousta zbytečných a naivních rozhovorů, kdy i čeští filmaři u svých oblíbených scén u jídelního stolu projeví sem tak záblesk originality. Povrchní, nudné, zbytečné, hybridní, a v celku o ničem. ()

JASON_X

"I chodil Henoch s Bohem. A nebylo ho, neboť ho Bůh vzal." A potom vzal Hospodin Bůh na nebesa i všechny pravověrné křesťany, aby je zachránil před sedmi lety temna. A ten zbylý bezbožný dobytek ať se na Zemi pere a žere ad maiorem Dei gloriam, haleluja, amen... Tedy ne že bych chtěl rýpat, ale na Zemi všechno docela klapalo, než si ten poťouchlý a zlomyslný Jahve vycucnul bez varování něco lidí tam někam nahoru. A nahatých. Jo jo, to byly časy, když Coppola/Cage zpíval v saku z hadí kůže "Love Me Tender", teď už chudák hraje i v takovýchhle lobotomizovaných sračkách. Nebo že by mu pravověrně křesťansky hráblo a hraje v tom dobrovolně a rád? Nicméně na odpad! to není, je to celkem švanda a viděl jsem už mnohem větší sračky... třeba Kolju. A moc rád bych viděl dvojku, o těch sedmi letech temna, o armádě temnot se Satanem, knížetem pekel v čele, která na Zemi zavádí svůj řád... vlastně zlořád. ()