Žádost o přátelství odeslána

• Veľká Británia Friend Request Pending
všetky plagáty
Krátkometrážny / Komédia / Dráma
Veľká Británia, 2011, 12 min

Film Žádost o přátelství odeslána je komedie o tom, jak lidé zralého věku randí v moderním světě sociálních sítí. Mary (Judi Dench) a Linda (Penny Ryder) tráví odpoledne povídáním si o radostech, nástrahách a problémech, které na ně čekají, když se snaží zaujmout sbormistra kostelního sboru Trevora (Philip Jackson) prostřednictvím sociální sítě. (Festival krátkých filmů Praha)

ABLABLABLA

To bylo na jednu stranu tak milé a na druhou strašidelné. Ta představa, že by moje babička měla fb je děsivá.. už stačí, že jsou na této sociální síti rodičové. Ale jinak to byl milý krásný snímek... Judi je skvělá a tohle byla krásná ukázka, o tom že i starší generace se umí přizpůsobit době, ale zároveň to ještě úplně zcela nepochytává... Aneb Kdo je tohle? - To je Jeff z nějakého kroužku bo co. - Odepiš mu. - Ne, cítila bych se jakože podvádím Trevora. /Trevora se kterým si prohodila zatím tak 20 řádků. Vykouzlilo mi to úsměv na tváři. A ten konec, kdy si jejího syna přidala její kamarádka do přátel... funny:) K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=iIeS3dSQphY ()

VenDulin85

"Nemůžu uvěřit, že jsi napsala LOL... nikdo se nikdy nahlas nesměje, když to píše!" Judi Dench jako chatující babča filozofuje nad notebookem o lidské konverzaci a snaží se sbalit Trevora. Krásné milé pohlazení o necelých dvanácti minutách a na závěr všeho Loki, LOL! :-)) ()

Arsenal83

Ako sa starší ľudia zoznamujú na sociálnych sieťach. Nádych komédie, veselá hudba a podkreslenie toho, že starý človek nie je automaticky dement ako Biden, ale že ak mu rozum slúži, stále má svoje túžby ako mladý človek. Ale laškujúca Judi Dench s pubertálnym prejavom ma nepobavila. ()

filmsim

Judi Dench zřejmě dokáže zahrát cokoliv. Ani tady její babička chovající se při psaní s novým nápadníkem jak patnácka, nepůsobí nerealisticky či směšně. Snímek je velmi milý a pobaví. Navíc krásně vykreslil, že i důchodci jsou stále těmi lidmi jako jsme my. Ale čekal jsem ještě trošku víc a hlavně větší účast Toma Hiddlestona, i když ani jeho několika sekundový výstup nezklamal a celkový dojem ještě vylepšil. 7/10 ()

MATADOR

Děsně milá záležitost o seznamování tak trochu jiné generace, i když občas jsem se pousmál, že to vlastně tak trochu platí o všech :) ()

jezurka42

Ano, mě stačí jen pouhých 12 minut na to, aby mě má celodenní mrzutá nálada vcukuletu opustila. Judy je postarší dáma, avšak když usedne ke "compu" a začne chatovat, stává se z ní nervózní náctiletá dívčina...Judy, za tohle bych ti dala to nejvyšší ocenění...pusu. :D ()

Elyssea

Velmi milá záležitost s okouzlující Judy. Po celých dvanáct minut jsem se nemohla přestat usmívat. Přesné shrnutí problémů s dnešní technologií: "Proč nepíše? Mám ho šťouchnout? Je lepší napsat ahoj nebo nazdar?" A Tom Hiddleston jako bonus na závěr k nezaplacení. ()

alisa.upir

Dvě babči se přes facebook snaží sbalit dědulu. Je krásné vidět, když se k sobě lidé dokáží chovat mile, a mají i relativně hezké a funkční vztahy v rodině. Na tenhle film by se poučně měli podívat všichni ti hollywoodští scénáristi, producenti a režiséři, co tvoří filmy, který tady celou tu dobu vůbec nemusely bejt. Krása! ()

Elyv

Vtipem nabitých 12 minut s úžasnou Judi Dench s kouzelnou tečkou na závěr v pohobě Toma Hiddlestona. Takhle by podle mého měl vypadat krátkometrážní snímek! ()

Sylvin

Hezoučký. Krátkometráže zatim dohánim, ale dle mého laického názoru je tenhle skvělej. Vtipný, realistický, milý, příběh jasnej. Použiju popis "relatable". Ne a ne najít českej ekvivalent tohohle slova, ale vy mě určitě chápete. ()

Shimmy

Neumím, a ani si nechci představit na místě Judi Dench mojí babičku (díky bohu že počítač s dědou už ani nemají !:D) Ale bylo to hezké a pobavilo to, přestože to bylo tak krátké. Jen škoda, že role Toma Hiddlestona trvala tak kraťoučce:) ()