Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa RoneXxXD k tomuto seriálu (20)

Lucifer (2016)

Na tomhle seriálu je nejlepší že míchá komiksy s biblí, samozřejmě chápu že ty rozdíly s komiksem tady jsou ve větší proporci, ale když to vezmeme z tohohle úhlu míchání, vznikl z toho fakt originální koncept. Co se týče vývojů postav tak seriál Lucifer je v tomhle špička a samotný představitel Lucifera je fakt velkej sympaťák, který se na tohoto pekelníka hodí. [1.řada]: Vynikající úvod do světa Lucifera, humor zde válí o 106 a je to solidní začátek s velmi dobrým finálem. 90% [2.řada]: Kvalitou stejně dobrá jako první série, celkově nevím co bych dál dodal vidíme tu hezký vyvoj postav, ale trošku slabší zápletku, která nikoho neurazí a ani nenadchne 80% [3.řada]: Tohle bylo dosti vlažné... humor zmizel tak na 19 epizod, některé epizody byly skvosty a některé slabota, která se střídala co dva díly. Zápletka ostatně lepší než v předchozí sérii s prakticky nejlepším finálním dílem seriálu Lucifer. (zatím) Bohužel jak jsem psal kvalitou to šlo na horu a dolů 70% [4.řada]: Tohle je vynikající řada, co vynikající ba dokonce i nejlepší! Bylo to znovu zábavné, temnější a vulgárnější (což vítám všemi deseti). Emocionálně dokonalé a kvalita se krásně držela celých 10 dílů. Finále bylo skvělé, tak dokonalé že to zde mohli i ukončit. Jen to dle mého skromného názoru, mohli udělat více pekelné. 100% [5.řada/první polovina] Ach, ach otče náš jen jsi na nebesích, co je tohle zase za tragédii a mrhání s potenciálem. Minulá řada měla fakt kouzlo s humorem na každém kroku, ale tohle?! Tohle smrdí nepřipraveností a vzniknutí jen proto, že to fanoušci (znovu) chtěli. Čeho jsme se za tuto první polovinu dočkali? Dočkali jsme se pěkné telenovelky, která ZASE řešila totálně zbytečné otázky okolo vztahu Lucifera a Chloe. A to jsem si myslel, že se TOHLE vše vyřešilo v sezóně 3. a opravdu jsem NEČEKAL že se tahle nejvíc otravná a přiblblá tématika znovu vrátí.. no aspoň že to trvalo jen nějakých 5 částí. Veskrze nejlepší díly byly jen ten první a poslední (ep. 8) vše okolo byly jen... zbytečné divadlo? A vůbec, kam zmizel humor? Za celých 8 dílů jsem se zasmál jen 2x, sledovat celou dobu nejvíc depresivního a nejméně vtipného Lucifera bylo mých nejhůř strávených 8hod. života u tohoto seriálu. Navíc, jakoby toho nebylo málo, už i samotnej plot ždímá z posledního a vysvětlení kdo se stará o peklo bylo to nejhorší ze skriptů z celého seriálu. (Ach, radši bych vydržel 8dílů bez zbytečného Amandiela v pekle, než s ním a s hrozným vysvětlením) Začínám se trošičku bát, že tenhle seriál se zruinuje sám z důvodu, že chce poslouchat fanoušky a nabídnout nám další série. Je to nehorázná škoda, tenhle seriál jsem měl vždy rád, ale začínám se bát že pomalu končí veškerá kvalita a nastupuje kvantita a telenovela, která byla (díky bohu) odvrácena v 3.sérii. Mám poměrně strach co vyplodí 6.série a druhá polovina, ale mám takový pocit, že natáčet další série byla chyba. No uvidíme... 70% [5. Řada/ druhá polovina] Série 5. je bezesporu největší tragédií seriálu. Sure, máme zde kvalitní nápady a zajímavý vývoj, ostatně to vůbec neomlouvá jak telenovelský celý tohle divadlo vlastně bylo. Většina epizod je naprosto zbytečná výplň a případy už se začínájí poměrně i recyklovat. Což je problém. Reálně by měla tato série obsahovat max. 5 dílů, protože zbytek stál fakt za jednu hnědou hmotu. Bezesporu nejhorší věcí co tato série nabídla je fakt, že postavy si neustále mění své postavení a názory= seriál si protiřečí= to je zlé a opravdu to nechci, také se mi nelíbil směr k telenovele a odmítám, aby se něco takového dělo v takovém seriálu, nejsme přeci na stanici CW. Doufám, že 6. série bude vskutku plná akce, napětí a prakticky všeho možného, hlavně soustředěná na Lucifera. Celý run začíná solidně ztrácet a je to zlé, 4. to mělo prostě skočit a pokud 6. série nebude prostě TOP tak to je jedno velké mrhání licence jedné úžasné postavy, kterou dle mého skromného názoru do konce 4. série zvládly nehorázně dobře interpretovat dle svého.. Ffs, hlavně zase hned v prvním dílu ho nezbavte jeho nového titulu nebo vztahu s Chloe... 55% [6. série] Upřímně, byl bych radši, kdyby finále skončilo tím, že Lucifer zemře. Tedy, jeho tělo, by bylo zničeno a on by byl vtáhnut zpět do pekla. A tak nějak časem, třebaže z výpisu knih terapeutky by přišel na to, že toto by mohlo být jeho poslání. Byl by to tragický konec, ale fungoval by emočně daleko líp než čeho jsme se dočkaly zde. Takto to mohlo znamenat, že osud je nezvratný - jenže, místo toho, mu jeho dcera vezme svobodnou vůli, a donutí ho k něčemu, co on nechce. Celý seriál, byl o tom, že chce mít Lucifer možnost volby... A nakonec to končí, že ji vlastně nedostane. Opravdu geniální by bylo, kdyby ho zabili, protože osud a svobodná vůle je něco jiného, ale zároveň tak stejného. Škoda, že se tvůrci rozhodli tedy pro nudnější, pohádkovou možnost. Neříkejte mi, že varianta s jeho smrtí kde by následujících 20min byl k vidění jeho pohřeb, meanwhile on by se snažil prolomit pekelnou bránu a dostat se zpět (neúspěšně), nebylo daleko lepší než toto. Každopádně, 6. série je rozhodně lepší, než minulá, která byla pouhou nudnou telenovelou. Jedná se o solidní uzavření všech linek, s větší kapkou nostalgie, a veskrze jsem spokojen. Jasně, furt budu zastávat názor, že možnosti Lucifera byly tak strašně nevyužité, protože co si budem, vidět tu samou jeho schopnost 6. sérií v řadě, až na 3. - 4. kde se trošičku převedli, ale pak zase vycouvali, je prostě nevyužitej potenciál jak to hovado. Ending mírnější zklamání, ale nic extra hrozného. Jsem rád, že to skončilo tímto způsobem kvality. Protože kdyby to skončilo minulou sérii, oh boy... 75% () (menej) (viac)

Pilot (2016) (S01E01)

Solidní pilot. Jsem zvědav na další díly. 90% ()

Vezmi mě zpátky do pekla (2016) (S01E13)

Přemýšlel jsem mezi 4* nebo 5*,ale vzhledem k tomu že jsme neviděli žádný hněv lucifera díky detektivovi co zas vystřelil tak dám 4*. Jinak solidní finále. ()

Jsou zpět, nebo ne? (2017) (S03E01)

Seriál si zatím drží svoji kvalitu (leč zrovna 3 série má být nejslabší). Dost se mi líbí jaký progres odnáší všechny charaktery,ale prostě u Lucifera to není zrovna to co bych rád viděl,ano líbí se mi jak naložují s jeho charakterem,ale zase nechci aby se z něho stal hodný andělíček. Chci aby byl neutrální když už a hlavně chci aby byl takový jako byl nejlíp v první sérii (i v druhé byl dobrý,ale tam se už držel při zemi). Všechny charaktery jsou super,ale hergot fakt nechci Lucifera kladnýho jak mraky a hlavně taky nechci aby se z toho stala normální drama seriál páč tenhle díl nebyl absolutně vtipnej jen vážnej což v minulých dílech tolik nebylo. ()

Mimo záznam (2017) (S03E07)

Geniální díl. Nic tomu nechybělo a Lucifer byl Lucifer tak jak ho známe z první a druhé série - tedy ďábelský :D ()

Ďábel na mou čest (2018) (S03E24)

3.série byla pro mne dosti rozpůrná... již první epizody začínala ztrácet kvalitu a humor,ale furt to byl solidní seriál s menšími výpadkami, které se později stávali co dva díly (nejspíš kvůli střídání scénáristů nebo nevím),v posledních dvou dílech (23,24) sem měl pocit že to někdy utrápené koukání na 3.sérii vlastně stálo to čekání... předešlý díl a tento díl měli vše co měl Lucifer dřív, nechybělo tomu nic. A byl jsem velmi rád.. ve zkratce finále bylo skvělé a snad i nejlepší finále z předchozích sérií. 9/10 Teď hurá na pojetí Netflixu. ()

Bylo nebylo (2018) (S03E26)

Nechápu proč tahle epizoda má na ČSFD jen okolo 60%. Ano,je to doplňovací díl,ale hergot snad každému dojde hned na začátku že je to epizoda What If...alias něco z alternativní reality kdyby to bylo jinak. Mě se to dost líbilo..dal bych tomu klidně 5* kdyby se vykašlali na Deckerovou a udělali Lucifera tak jak ho známe na 100% z komiksu když už to má být z alternativní reality. ()

Všechno je v pořádku (2019) (S04E01)

Hell yeah,počáteční epizoda od Netflixu a hned to má grády jako nikdy předtím. Temnější a hlavně Lucifer znovu jak z 1.řady ()

Série 5 (2020) (S05)

Série 5. je bezesporu největší tragédií seriálu. Sure, máme zde kvalitní nápady a zajímavý vývoj, ostatně to vůbec neomlouvá jak telenovelský celý tohle divadlo vlastně bylo. Většina epizod je naprosto zbytečná výplň a případy už se začínájí poměrně i recyklovat. Což je problém. Reálně by měla tato série obsahovat max. 5 dílů, protože zbytek stál fakt za jednu hnědou hmotu. Bezesporu nejhorší věcí co tato série nabídla je fakt, že postavy si neustále mění své postavení a názory= seriál si protiřečí= to je zlé a opravdu to nechci, také se mi nelíbil směr k telenovele a odmítám, aby se něco takového dělo v takovém seriálu, nejsme přeci na stanici CW. Doufám, že 6. série bude vskutku plná akce, napětí a prakticky všeho možného, hlavně soustředěná na Lucifera. Celý run začíná solidně ztrácet a je to zlé, 4. to mělo prostě skočit a pokud 6. série nebude prostě TOP tak to je jedno velké mrhání licence jedné úžasné postavy, kterou dle mého skromného názoru do konce 4. série zvládly nehorázně dobře interpretovat dle svého.. Ffs, hlavně zase hned v prvním dílu ho nezbavte jeho Holy titulu nebo vztahu s Chloe... 55% ()

Lucifer! Lucifer! Lucifer! (2020) (S05E02)

Původně jsem chtěl dát 3*, ovšem hned jak ten náznak možné telenovely zmizel, bylo to na jasné 4*. 70% ()

Diablo! (2020) (S05E03)

Ačkoliv jsme teprve na začátku, mám prostě takové chabé tušení že se zde nebude řešit nic jiného než-li jestli je ta láska pravá nebo ne. První 4. série Lucifera byly výjimečné v tom, že to byla převážně detektivka s hláškujícím ďáblem a se vztahem na pozadí. Ovšem tady, jsou s tím vztahem až moc předem a to se mi moc nezamlouvá. Cítím z toho poetickou telenovelu a bojím se že to tak zůstane... ale kdo ví, pár epizod jsem si to i myslel o 3. sérii a nakonec příjemně překvapila. 75% ()

BlueBallz (2020) (S05E06)

Hm. Vypadá to, že nakonec se znovu vše vrátili do starých dobrých kolejí seriálu. Takhle nějak to mělo vypadat již se třetím dílem nikoliv se šestým. Ta šaráda zda ty city jsou pravdivý nebo ne, byla naprosto zbytečná a akorát zkazila chuť z 5.řady. Tak snad už to tímto stylem pojede dál a nebudou se řešit už žádný telenovelský blbosti.. 90% ()

Naše magie (2020) (S05E07)

Už se to začíná rozjíždět.. ()

Pozor, vyzrazení! (2020) (S05E08)

Tak tohle bylo... epic. Svým způsobem možná chápu proč vyšla jen polovina dílů z této řady. Dosavadních 8dílů spíše sloužila jako předehra pro druhou polovinu, ovšem to nic nemění na tom, že polovina dílů z této poloviny působila jako telenovela. Máme tu solidní námět co řešit.. v 6. se snad ukáží i s antikristem. [Tento díl: 93%, tato polovina: 70%] ()

Rodinná večeře (2021) (S05E09)

Je mi opravdu líto, že z celého seriálu se stává jakási telenovela, která si začíná protiřečit. Lucifer a jeho výkyvy kvalit jsou poměrně častou věcí, ostatně i v sérii 3 byl seriál stále svým způsobem zajímavým. 5. řada je naopak (prozatím) nehorázným zklamáním a štve mě, že z tak kvalitní kriminálky se stává telenovela. Tato epizoda, byla poměrně fajn, neříkám že ne, ale finále jako z telenovely kde řekne Lucifer že Chloe nemiluje je prostě blbost a stupidita. Nemůže lhát a přesto jí řekl že ji nemiluje ačkoliv nakonci 4. série ji řekl, že je jedinou osobou kterou miloval. První láska. O co se zase scénaristé snaží? Nikdo nestojí o telenovelu. Naprosto zbytečné mrhání licence. Dle mého skromného názoru to mělo skočit 4. sérií. Člověk by si myslel, že po nástupu na Netflix a famózní 4. sérii se už nikdy nebude opakovat situace jako se třetí, ale opak je pravdou a vypadá to ještě hůř. ()

Daniel Espinoza: nahý a vyděšený (2021) (S05E12)

Skvělý díl. Tedy v případě, kdyby celou atmosféru nezničili "odhalením". Jako sorry, ale už by to chtělo i trošku seriózní zápletku kde charaktery mají nějaký rozvoj ve svém příběhu když už se tedy blížíme k poslední sérii. ()

Série 6 (2021) (S06)

Spoilers - Upřímně, byl bych radši, kdyby finále skončilo tím, že Lucifer zemře. Tedy, jeho tělo, by bylo zničeno a on by byl vtáhnut zpět do pekla. A tak nějak časem, třebaže z výpisu knih terapeutky by přišel na to, že toto by mohlo být jeho poslání. Byl by to tragický konec, ale fungoval by emočně daleko líp než čeho jsme se dočkaly zde. Takto to mohlo znamenat, že osud je nezvratný - jenže, místo toho, mu jeho dcera vezme svobodnou vůli, a donutí ho k něčemu, co on nechce. Celý seriál, byl o tom, že chce mít Lucifer možnost volby... A nakonec to končí, že ji vlastně nedostane. Opravdu geniální by bylo, kdyby ho zabili, protože osud a svobodná vůle je něco jiného, ale zároveň tak stejného. Škoda, že se tvůrci rozhodli tedy pro nudnější, pohádkovou možnost. Neříkejte mi, že varianta s jeho smrtí kde by následujících 20min byl k vidění jeho pohřeb, meanwhile on by se snažil prolomit pekelnou bránu a dostat se zpět (neúspěšně), nebylo daleko lepší než toto. Každopádně, 6. série je rozhodně lepší, než minulá, která byla pouhou nudnou telenovelou. Jedná se o solidní uzavření všech linek, s větší kapkou nostalgie, a veskrze jsem spokojen. Jasně, furt budu zastávat názor, že možnosti Lucifera byly tak strašně nevyužité, protože co si budem, vidět tu samou jeho schopnost 6. sérií v řadě, až na 3. - 4. kde se trošičku převedli, ale pak zase vycouvali, je prostě nevyužitej potenciál jak to hovado. Ending mírnější zklamání, ale nic extra hrozného. Jsem rád, že to skončilo tímto způsobem kvality. Protože kdyby to skončilo minulou sérii, oh boy... 75% ()

Tady je pořád všechno stejný (2021) (S06E01)

Už dle tohoto počátečního dílu, lze poznat, že touto poslední sérií budou mířit na nostalgii. A já na to říkám: sem s tím! :) ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)