Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (71)

Série 1 (2016) (S01)

První sérii hodnotím jako vcelku povedenou. Pravda má spoustu slabších momentů a i přes určité nadpřirozeno jde jen o další variaci na téma zodpovědná policistka vs. nedisciplinovaný civilista, ale i tak jsem se slušně pobavil. Je to jasná oddechovka, která člověka intelektuálně nevyšťaví, ale na druhou stranu určitě nenudí a nabízí slušnou porci vtipných momentů a hlášek. ()

Pilot (2016) (S01E01)

Pilot mě fakt bavil. Jeho ďábelské veličenstvo si bere volno a rozhodne se ho strávit v Los Angeles. Už to mi přišlo dost zábavné, ale on se ještě navíc plete do vyšetřování vražd. Tom Ellis se na titulní roli vyloženě hodí, takže mi v úvodním dílu vadil jen ten zcela pochopitelně černý anděl, a to ne kvůli barvě pleti, ale kvůli tragickému hereckému projevu. ()

Lucifere, zůstaň. Hodný ďábel. (2016) (S01E02)

Druhá epizoda mi začala tak trochu připomínat seriál Castle na zabití, jen tady vyšetřovatelku neotravuje spisovatel, ale Ďábel. Pobavila mě scéna s pouličním kazatelem, Luciferův vřelý vztah k dětem a hlavně jeho interakce s terapeutkou, u toho jsem se zasmál nejvíc. 4*-. ()

Budoucí vládce temnoty (2016) (S01E03)

Třetí epizoda mě bavila hlavně díky tomu, jak se hlavní "hrdina" snažil vypořádat se zlodějem identity, protože vydávat se za Lucifera Morningstara to je přece nečestné a nesportovní. Taky mě zaujalo, jak dopadl záporák z pilotu. Jo, jo, člověk by neměl dráždit hada bosou nohou. ()

Mužské kdovíco (2016) (S01E04)

Ve čtvrté epizodě došlo opět ke zlepšení, snídaňové překvapení bylo dokonalé, bavil jsem se nad Luciferovou frustrací z Chloe a jejích nulových reakcí na jeho šarm, jen bych doporučil ženám, které nedávno utrpěly průstřel ramene, aby si nebraly šaty s odhalenými rameny. Mohlo by to vzbudit nežádoucí pozornost. ()

Hezké botky (2016) (S01E05)

U páté epizody jsem se dobře bavil, přibylo humoru, a kdyby se do všeho nevložila Mazikeen, Lucifer by zřejmě zjistil, jak je na tom s nesmrtelností. Pátý díl mě zatím rozesmál nejvíc, přestože zabili Pig Diddyho, parchanti. ()

Milovaný syn (2016) (S01E06)

Šestou epizodu hodnotím zatím jako nejlepší. Byla v ní slušná porce humoru, kvalitní zápletka a pro Lucifera to začalo být krajně osobní. Třešničkou na dortu bylo obsazení Toma Sizemorea, ten mě vždycky potěší. ()

Parťák (2016) (S01E07)

Sedmá epizoda patřila k těm hodně povedeným, rozjela se dvě paralelní pátrání (křídla, Palmetto), přičemž obě měla zajímavé vyvrcholení. Bavil jsem se. ()

I ty, doktorko? (2016) (S01E08)

V osmé epizodě se o rozčeření hladiny postaral mimo jiné Malcolm, který se vrátil z "druhé strany". Bavil mě Lucifer se svým ovlivňováním, díky tomu dostala postava Lindy větší prostor a to je dobře, protože Rachael Harris jsem si oblíbil už v Suits. ()

Přijde kněz do baru (2016) (S01E09)

Devátý díl byl pro mě zatím nejslabší. Lucifer byl nechutně rozněžnělý, celkově se tady hrálo na city, a i když je téma jasné už podle názvu seriálu, tady už na mě bylo toho velebení Nejvyššího příliš. ()

Taťka (2016) (S01E10)

Málem jsem udělil pět hvězdiček, jak jsem byl šťastný z toho zlepšení proti předchozímu dílu. A možná bych je dal i tak, ale dojemné řešení vztahu matka- dcera mě nebere. Spíš mě pobavila Mazikeen na terapii a to, jak si našla svou první kamarádku. ()

Svatý Lucifer (2016) (S01E11)

Opět šlo o jeden ze zábavnějších dílů od ranní "uličky hanby", přes Luciferovo paradoxní nadšení z konání dobra, Mazikeeniny aktivity ve věcech andělských, až po odhalení Ďáblova kryptonitu. Jo, a abych nezapomněl, taky se vyšetřovala vražda. ()

#TeamLucifer (2016) (S01E12)

Výborně, další povedená epizoda. A takový dobrý plán to byl. Amenadielovi se události vymykají z rukou, Lucifera nepříjemně obtěžuje ta stará záležitost s kozou a všechno nabírá rychlost jako utržený vagón. ()

Vezmi mě zpátky do pekla (2016) (S01E13)

Závěrečný díl první řady se tvůrcům jednoznačně povedl, společná terapie byla bezvadná a mě teď hlavně zajímá, kdo je mamka. No, kdo si počká, ten se dočká. ()

Série 2 (2016) (S02)

U druhé řady seriálu jsem byl dost překvapen, čekal jsem těžký propad proti první sezóně, ale kvalita mi přišla prakticky stejná, pořád jde o pohodovou oddechovku, u níž se můžu solidně pobavit a nechat přitom 70% mozkových buněk odpočívat. Postavy Lucifera a Mazikeen u mě jasně vedou, v těsném závěsu se drží Linda a pak už je následuje nepřehledný peloton ostatních figur. ()

Všechno přijde, Lucifere (2016) (S02E01)

První díl druhé sezóny mě potěšil. Pořád to je ta vtipná oddechovka, u které nemusím příliš přemýšlet a můžu se v klidu bavit. V první polovině minulé série mi lezla na nervy postava Amenadiela, v polovině druhé už byl v pohodě a to mu naštěstí vydrželo, takže nemám důvod být nespokojený. ()

Kdo lže, shoří v pekle (2016) (S02E02)

Mohu spokojeně konstatovat, že je zatím všechno v pohodě. Děj zatím solidně drží stopu, humor je tu sice vcelku jednoduchý, ale funguje a přidaná dějová linka s matkou Vesmíru mě zatím hodně baví. ()

Požírač hříchů (2016) (S02E03)

Třetí epizoda by byla docela v pohodě, ale Lucifer tady pitvá své pocity a motivace tak hodně, že už skoro na nic jiného nebyl čas a to je škoda. ()

Kousky dámy (2016) (S02E04)

Za tento díl jsem se chystal udělit obligátní čtyři hvězdičky, ale dámská jízda, barová rvačka a nerozlučný ženský kmen mě dostaly, takže jsem musel jít na plnou palbu. Tady dostala bránice zabrat. ()

Hra se zbraněmi (2016) (S02E05)

To jsem zvědav, kolik andělů se v Los Angeles ještě ukáže. Epizoda to byla vcelku vydařená, ale k tomu, aby mě pobavila stejně jako ta předchozí, chyběla barová rvačka a ženský kmen:-) ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)