Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa agentmiky k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2016) (S01)

Předem musím říct, že jsem komiks Lucifer nečetl, ale možná si na něj nějaký ten volný čas udělám, neboť seriál se mi velmi líbil a komiks je prý ještě lepší. Nejvíce se to podle mě svou odlehčenou atmosférou podobalo seriálovému Constantinovi, který byl taktéž dobrý. O Tomu Ellisovi jsem doteď vůbec neslyšel, ale udělal na mě obrovsky kladný dojem. Jeho ďábelské vtípky se mnohokrát povedly a vystupování coby detektiv na mě někdy působilo komicky. Lauren German ho skvěle doplňovala. Sice by některé díly mohly být lepší, ale konec to podle mě zachránil na výbornou. Uvidíme, co přinese druhá série. Hodnocení: 80% ()

Série 3 (2017) (S03)

Třetí série Lucifera sice nepřináší nikterak zásadní změny, ale sází na to, co už zafungovalo v prvních dvou řadách, a to humor. Vtipných situací se diváci dočkají habaděj, fakticky možná doposud nejvíce. Staronové postavy opět hýří elánem, pro mě je až s podivem, jak jsem si všechny charaktery tak zamiloval, ten kasting je jedním slovem boží. S notnou dávkou ďábelské elegance tomu opět vévodí Tom Ellis, člověk, který mě jedinou svou životní rolí dokázal přesvědčit o svém neuvěřitelném hereckém umu, ten jeho britský přízvuk podpořený úžasnými scénáristicky promyšlenými slovními obraty, které vypouští ze svých úst, to jesť nezapomenutelné kombo. Příběh sám o sobě nadstandardní, linka s prvním vrahem Kainem zajímavá, ale jisté výhrady bych měl. Třeba takové herectví Toma Wellinga mě moc nepřesvědčovalo. Dal bych asi lepší tři hvězdy (hlavně kvůli té délce, kdy mi to fakt sem tam připadalo jako telenovela z Venezuely) nebýt toho brilantního finále (epizody 23 a 24) a možná nejlepšího momentu tohoto televizního počinu, tedy závěr epizody 20. Tam šla z Toma Ellise fakt hrůza. Za mě dávám 7,5/10 ()

Série 4 (2019) (S04)

Všichni poděkujme Netflixu za to, že se ujal tohoto seriálu, protože bez jejich pomoci bychom se asi dalších sérií nedočkali. A ten přesun na tutu streamovací službu Luciferovi neskutečně prospěl. Já jsem si herecké obsazení během těch posledních let tak oblíbil, zejména Tom Ellis, nikde jinde jsem tohoto herce nezaznamenal, o to více si ho vážím, neboť jedinou rolí prokázal své nesporné kvality. Příběh mě asi nejvíce překvapil, kvalitativně totiž překonal své předchozí série.....Samozřejmě tomu vypomohl dosti i fakt, že se tvůrci rozhodli jen pro 10 dílů, tudíž divák ani nemůže zažít nudu, nevyskytují se zde díly, jejichž primárním účelem by bylo natahování zápletky, to fakt ne. Sázka na humor opěr bez chybičky, všichni zúčastnění se vnořili do svých rolí na 110 procent. Závěrečné dva díly opěr precizní (Lucifer se vždy vytasí s tím nejlepším na konec), taktéž i rozpočet povyrostl o pěkných pár čísel nahoru, tudíž na CGI se kouká velmi dobře. Za pár dní nás čeká pátá série, tak snad nezklame. Série 4 za mě dostává 8,5/10 ()

Série 5 (2020) (S05)

Jak jsem psal u komentáře k osmému dílu, že doufám ve zlepšení v druhé části páté série, tak naštěstí k tomuto došlo. Nástup Boha na scénu špičkový, ty díly, kde se tato postava pohybovala v popředí, patřily k tomu nejlepšímu (rozhodnutí změnit se ve smrtelníka, to byla neskutečně vtipná zábava se vším všudy, u pár přesně mířených narážek jsem se upřímně zasmál od srdce). Ale i tak samozřejmě došlo na dost výplňových dílů, v kterých se řešila kupa melodramatu a dalšího zbytečného balastu. Mám rád, když Lucifer přitlačí na emoce, to ne že ne, ale všeho moc škodí. Závěrečné dva díly ale opět seriál vyzdvihli do těch pater, kde by se ideálně tento projekt měl stabilně pohybovat, to je ten pravý kvalitní Lucifer, jak ho známe! Finální bitva v mých očích trošičku odfláknutá, na druhou stranu se jako divák dočkáte plno příběhových twistů. Uvidíme, jak celou tuto ságu autoři zakončí.  Pětka za mě opatrných 7/10 P.S. Michael za mě trestuhodně nevyužitý :( ()

Pozor, vyzrazení! (2020) (S05E08)

Závěr série rozhodně nejvydařenější z dosavadní poloviny páté série. Ono tomu tak bylo samozřejmě stejně i doposud, na druhou stranu ta melodramata všech zúčastněných postav mě už přivádí k šílenství. Všichni pořád brečí, stěžují si všem v okolí a popravdě, už jsem toho dost přesycen. Těch osm epizod se strašně táhlo, doufal jsem ve více Michaela...on se ale objevil jen na začátku, aby se představil, a pak až na konci, kdy vyrukoval se svým plánem. Ačkoliv Lucifer ví, jaký je jeho bratr dvojče manipulátor, tak ho v prostřední části vůbec nezajímalo, kde se jeho "povedený" bráška nachází a co má vlastně za lubem. Tohle řadím mezi scénáristické fiasko. Třetí série sice taky dost natahuje příběhovou linku, ale tam vás jednotlivé dílčí silné momenty utvrdí v tom, že se jedná o podařenou záležitost. Tady už to zahnali do extrému. Nechápejte mě špatně, nejedná se díky bohu o žádný odpad, máme zde pořád perfektního Ellise v hlavní roli (vlastně dvojroli XD), jenž svými fórky dokáže diváka pobavit, ale celá dosavadní zápletka mě poprvé v této sáze nedokázala zaujmout. Čtvrtá série kvalitativně na míle vzdálená, nejenom vizuálně (proč mi přišlo, že citelně okrouhli rozpočet?), ale i myšlenkově, kdy závěr je jedním slovem DRTIVÝ. Třeba to druhá půlka zachrání. Prozatím něco mezi 60 až 65 % ()

Série 6 (2021) (S06)

Tak nám, přátelé, Lucifer už bohužel skončil!  Tento projekt došel ke svému závěru! Musím tedy říct, že jsem strašně rád, že si taková oddechová zábava našla cestičku k tolika divákům. Ty postavy jsem si za ta léta neskutečně zamiloval (a kdo by taky ne, že?) a mnoho mi jich přirostlo k srdci. Závěrečná série sice nepatří k těm nejlepším, na druhou stranu ty samotné finální díly zacloumaly s mou emoční stránkou jako s nějakým hadrem, takové citové vydírání jsem rozhodně neočekával :D Tom Ellis už pro mne zůstane napořád tím charismatickým protagonistou, doufám, že ho v budoucnu budou obsazovat čím dál tím více do celovečeráků. Příběhová linka s Danem uzavřena stylem, že ani jedno oko nezůstane suché. Nápad s dcerou Rory fajnovou záležitostí. Trochu zamrzí, že zde nefiguroval nějaký záporák, takže se z pozice diváka nedočkáte nějakých potyček. Ale vsadit na drama zabývající se vztahy se té finální řadě za mě vyplatilo (pomohlo tomu jen těch 10 dílů). Ta poslední pětiminutovka mě nakonec přesvědčila o té čtvrté hvězdě. 7,5/10 ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)