Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (58)

Pilot (2016) (S01E01)

Pilotní epizoda bývá často dost tvrdým oříškem k rozlousknutí. Lucifer je ale čestnou výjimkou. Všichni herci si sedli, jakoby se znali již řádku let. Tom Ellis je ďábelsky šarmantní, Lauren German mu zdatně sekunduje, ale největším tahákem je scénář. Vše působí lehce, přirozeně, plynule. Každý moment přišel ve správnou chvílí. Není tady žádný přešlap, trapný pokus o vtip či poučující moudra. Užil jsem si každou minutu. ()

Lucifere, zůstaň. Hodný ďábel. (2016) (S01E02)

Lucifer se tentokrát podívá na svět paparazzi a jejich schopnosti udělat cokoliv pro exkluzivní snímek. Zase se doslova rochní v zkaženosti této činnosti, a můžeme tak vidět jeho dřívější já. Temné, pomstychtivé, lačné. Chloe však strhává jeho pozornost. Přitahuje ho jako můru světlo a Luci se snaží přijít na to, co ji odlišuje od ostatních. Tento proces možná změní i samotného pána pekel. ()

Budoucí vládce temnoty (2016) (S01E03)

Zatím nejosobitější díl pro Lucifera. Je zajímavé pozorovat, jaké nuance ve své povaze dokáže převést a někdy být lidský. Co je ale nejdůležitější, je vždy zábavný. ()

Mužské kdovíco (2016) (S01E04)

Luciferova otevřenost může přivést nemilé a dalekosáhlé důsledky, ale právě proto jde o tak výbornou postavu. Plus seriál má jeden článek, který jinde způsobuje převážně negativní následky. Trixie je výborná dětská postava a její scény vždy potěší a pobaví. ()

Hezké botky (2016) (S01E05)

Moc se mi líbí, jak dokážou tvůrci zkombinovat kvalitní detektivku a odlehčenou zábavní konverzačku. Přitom ještě dodat podtón možné nebezpečí pro všechny postavy. Dokonce i toho pekelníka. ()

Milovaný syn (2016) (S01E06)

Postavy mají každou epizodu nějaký progres. To je tak krásné sledovat. Závěrečná terapie byla výborná. Moc se těším, kam to bude dál postupovat. ()

Parťák (2016) (S01E07)

Kombinace odlehčeného playboy chování a s ním spjatého nejapného humoru s vážnějším tónem, který se v menších dávkách v každé epizodě ukáže, do sebe skvělé zapadá. Navzájem nekolidují, ale naopak se bezchybně doplňují. A tím tvoří mnohovrstevný produkt překonávající velké množství konkurence. V této epizodě dostal prostor větší počet postav. Mohli se tak dostatečně ukázat a zas o něco posunout. ()

I ty, doktorko? (2016) (S01E08)

Propojenost posledních tři epizod se mi dost zamlouvala. A společné scény s Luciferem, Chloe a Doktorkou stáli za to. ()

Přijde kněz do baru (2016) (S01E09)

Vývoj Lucifera a jeho osobnosti je neuvěřitelný. V kolika seriálech se postavy chovají pořad stejně po dobu několika řad? Mnoho počinů krachne na tom, že tvůrci buď nechtějí nebo neumí správně pracovat s postavou. Tady zatím máme ukázku, jak se to má správně dělat. ()

Taťka (2016) (S01E10)

Tohle je poprvé, kdy se mi zdá, že se nestalo nic zásadního, přestože bylo v epizodě dost zábavných chvil a detektivní linka celkem ušla. Lucifer se ale jen tak plácal v nespokojenosti a pohrdání Otcem. ()

Svatý Lucifer (2016) (S01E11)

Antichrist? Skrytý anděl či jiná boží bytost? Jakým směrem se to vyvrbí? ()

#TeamLucifer (2016) (S01E12)

Geniální tah v podobě satanistické církve. Luciferův boj se všemi v této epizodě byl krásně vygradovaný a propracovaný. Ty fráze o obviňování jeho jména a přičítání všech špatnosti k němu jsou tak precizně vypointované. Prostě paráda. ()

Vezmi mě zpátky do pekla (2016) (S01E13)

Vybalancovaná tečka za velmi silnou první sezónou. Lucifer má skvělé zvládnutý scénář a výborné herce, kteří mezi sebou mají tu správnou chemii. ()

Všechno přijde, Lucifere (2016) (S02E01)

Poprvé mi přišlo počínaní v Luciferovy směšné a ne zábavné. Závěrečná koláž byla precizní, ale případ nezaujal a zúčtování s padouchem epizody bylo hrozné. Chce to opět nasadit i nějakou vážnější notu. ()

Kdo lže, shoří v pekle (2016) (S02E02)

Lepší než minule, ale zatím z toho necítím tu lehkost minulé řady. Je to víc teatrální a naivní. ()

Požírač hříchů (2016) (S02E03)

Nemůžu přijít druhé řadě úplně na chuť. Hlášky nejsou tak úderné či vytříbené. Detektivní složka je o něco slabší a postavy se tentokrát spíš převalují na místě než aby jasně postupovaly vpřed. Je to takové nesourodé. ()

Kousky dámy (2016) (S02E04)

Dámská jízda zábavná, zbytek celkem utahaný. ()

Hra se zbraněmi (2016) (S02E05)

Přišel, trošku zamával motýlími křídly, způsobil chaos a nečekaně odešel. Přitom zanechal celkem zničeného Lucifera. Kdopak přijde příště? ()

Monstrum (2016) (S02E06)

Vina vše pozře a nic neodpouští. Lucifer se doopravdy někomu svěřil. Nebyly to pouze kecy, kterými všechny obdařuje. Skutečně se otevřel. Bude to pro něj zničující? Duo Maze a Trixie bylo výborné. ()

Moje malá opička (2016) (S02E07)

Epizoda plná osobních vývojů. Lucifer je poznamenaný svou otevřeností z minulé části. Ale místo jeho obvyklé odpovědí, alkoholu a lehkých děv, zkouší něco nového. Přichází pro něj dost neobvyklá proměna, která ve výsledku opět přinesla jiný pohled na postavu. Lucifer se stále posouvá. Linda neunesla minulé prozření a hledá nějaký smysl. Pomocí přichází od Maze, která osobně taky nabírá stále rozmanitějších nuancí. Její cesta začíná být bohatší, smysluplnější. Také Dan dostal prostor a plně ho využil. A nakonec Chloe s musela vypořádat s citlivou minulostí a zvládla to líp, než sama myslela. Důležitá epizoda pro všechny postavy. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)