Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (9)

Lucifer (2016)

Je v penzi, má britský přízvuk, schopnost vytáhnout z lidí jejich skryté touhy, vysmívá se morálce a má hromadu času, i když je žádán, aby se vrátil do podsvětí. On ovšem sekl s peklem, protože ho nebavilo skákat, jak on (vlastní otec) pískal. A nekonečné prázdniny v Los Angeles jsou přesně tím, co ho baví. Snaží se trestat ty zlé, ovšem začíná se mu líbit rovněž vymáhat spravedlnost pro ty dobré. Otevřel si luxusní klub a navíc se ještě připletl do vyšetřování vražd: po boku sličné i skeptické detektivky Chloe. Jenže ta, když vidí, jak někdo koupí šest kulek, a neztratí nic ze svého šarmu, hledá odpovědi. Patrná zvědavost tam byla, ovšem záhy jsem se obával, aby v podstatě nešlo jen o obyčejnou kriminálku s poměrně nezajímavými případy. Stalo se. Tom Kapinos se už kultovním seriálem Californication rozhodl zacílit na mužského diváka, a i když zejména v přibývajících sériích látka zevšedněla a její dialogy místy sklouzávaly k nějakému průměrnému sitcomu, pořád Lucifera strká do kapsy. Tady se totiž průměrnost objevuje velmi záhy. Tom Ellis je docela fajn, ale brzy se jeho kreace okoukají, mnohé zženštilé prvky (kupříkladu jeho vlnivé pohyby a mimika) mi navíc nesedly. Za mě tak první série zapadla jen do lehce nadprůměrných čísel. ()

Série 1 (2016) (S01)

Je v penzi, má britský přízvuk, schopnost vytáhnout z lidí jejich skryté touhy, vysmívá se morálce a má hromadu času, i když je žádán, aby se vrátil do podsvětí. On ovšem sekl s peklem, protože ho nebavilo skákat, jak on (vlastní otec) pískal. A nekonečné prázdniny v Los Angeles jsou přesně tím, co ho baví. Snaží se trestat ty zlé, ovšem začíná se mu líbit rovněž vymáhat spravedlnost pro ty dobré. Otevřel si luxusní klub a navíc se ještě připletl do vyšetřování vražd: po boku sličné i skeptické detektivky Chloe. Jenže ta, když vidí, jak někdo koupí šest kulek, a neztratí nic ze svého šarmu, hledá odpovědi. Patrná zvědavost tam byla, ovšem záhy jsem se obával, aby v podstatě nešlo jen o obyčejnou kriminálku s poměrně nezajímavými případy. Stalo se. Tom Kapinos se už kultovním seriálem Californication rozhodl zacílit na mužského diváka, a i když zejména v přibývajících sériích látka zevšedněla a její dialogy místy sklouzávaly k nějakému průměrnému sitcomu, pořád Lucifera strká do kapsy. Tady se totiž průměrnost objevuje velmi záhy. Tom Ellis je docela fajn, ale brzy se jeho kreace okoukají, mnohé zženštilé prvky (kupříkladu jeho vlnivé pohyby a mimika) mi navíc nesedly. ()

Pilot (2016) (S01E01)

Je v penzi, má britský přízvuk, schopnost vytáhnout z lidí jejich skryté touhy, vysmívá se morálce a má hromadu času, i když je žádán, aby se vrátil do podsvětí. On ovšem sekl s peklem, protože ho nebavilo skákat, jak on (vlastní otec) pískal. A nekonečné prázdniny v Los Angeles jsou přesně tím, co ho baví. Otevřel si luxusní klub a navíc se ještě připletl do vyšetřování vražd: po boku sličné i skeptické detektivky Chloe. ()

Lucifere, zůstaň. Hodný ďábel. (2016) (S01E02)

Když sličná vyšetřovatelka Chloe vidí, že někdo koupí šest kulek, a neztratí nic ze svého šarmu, hledá odpovědi. Hláškující Lucifer se nicméně mění, ale neví, co tu změnu způsobuje. Nebo spíš kdo. Patrná zvědavost tam je, ovšem trochu se bojím, aby v podstatě nešlo jen o obyčejnou kriminálku (s jistou nadstavbou). S ohledem, že každý díl obsahuje jiný případ, to k tomu krapet směřuje. ()

Budoucí vládce temnoty (2016) (S01E03)

Hvězdný quarterback, jednička draftu, jinak nesmělý panic odmítá na jedné velké party atraktivní zrzku. Nedotčená celebrita v Los Angeles, která pokušení přesto podlehne. Ovšem ráno má problém: děvče se známkami škrcení plave obličejem dolů v bazénu. Hláškující Tom Ellis je docela fajn, sarkastická Lauren German moc hezká, ovšem díly než jejich vzájemné popichování vyplňují jednotlivé kriminální případy, které jsou průhledné a poměrně otravné. ()

Mužské kdovíco (2016) (S01E04)

Úvod s ručníkem patří do nejprovařenějších klišé („Vážně si udržuješ postavu od Tajemství horké vany, že?“). Detektivka má nový případ, zmizelo mladé děvče, podezřelým je jistý guru, který radí mužům, jak úspěšně lovit. Ovšem na jeho luxusní show jsou zvaní luxusní hosté: a na seznamu nechybí Lucifer. Kdo mu asi bude dělat doprovod? Právě Chloe odolává Luciferově svádění, holt není jako ostatní ženy. Tom Ellis je docela fajn, chvíli jsem si na jeho „mužnost“ musel zvykat, protože mi mnohé zženštilé prvky (kupříkladu jeho vlnivé pohyby) nesedly. ()

Hezké botky (2016) (S01E05)

„Vaše barmanka je ninja?“ Chloe si myslí, že Lucifer už není součástí jejího života, jenže on se vzápětí objeví u policejní šéfky v kanceláři, aby se (samozřejmě přispěl jeho šarm) stal oficiálním poradcem sboru. To znamená, že se dostane k dalším případům. U toho následujícího ostatně už byl, když se na módní přehlídce střílelo. A navíc následně zabili Pig Diddyho, darebáci. ()

Milovaný syn (2016) (S01E06)

Kdysi byl nejzářivější ze všech Božích andělů. Teď je ale v Los Angeles. Snaží se trestat ty zlé, ovšem začíná se mu líbit rovněž vymáhat spravedlnost pro ty dobré. Tom Kapinos se už kultovním seriálem Californication rozhodl zacílit na mužského diváka, a i když zejména v přibývajících sériích látka zevšedněla a její dialogy místy sklouzávaly k nějakému průměrnému sitcomu, pořád Lucifera strká do kapsy. Tady se totiž průměrnost objevuje velmi záhy. I když tenhle díl patří mezi ty vydařenější. ()

Parťák (2016) (S01E07)

Nějaký nádech nadšení a originality jsou ty tam, jednoduše se nám z toho stala prakticky jen další průměrná kriminálka. Děj se smrsknul na řešení průhledných a nikterak zajímavých případů. Tom Ellis je docela fajn, ale brzy se jeho kreace okoukají, mnohé zženštilé prvky (kupříkladu jeho vlnivé pohyby a mimika) mi nesedí. Nicméně jeden z těch lepších dílů. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)