Chloe zjišťuje, že s vraždami sériového vraha to není úplně tak, jak sám tvrdil. Amenadielovi dělá starosti synovo zdraví a Pete se svěří Elle. (Netflix)

andalin

Solidní návrat, ač příběhově trošililinek moc předvídatelný. Bylo mi řečeno, že ať už se mi seriál nebo film (nebo cokoli jiného) jakkoliv líbí, nesmím používat slovo "ale", protože to údajně znehodnocuje můj celkový názor. Což vysvětluje to nezvyklé "ač". Ale k věci! Ups. Jenom k věci. Určitě bylo na čase poznat nového celestiála. Jen doufám, že to nebudou zbytečně protahovat, jak to má americká produkce ve zvyku (koukám na tebe, Supernatural). ()

agentmiky

Závěr série rozhodně nejvydařenější z dosavadní poloviny páté série. Ono tomu tak bylo samozřejmě stejně i doposud, na druhou stranu ta melodramata všech zúčastněných postav mě už přivádí k šílenství. Všichni pořád brečí, stěžují si všem v okolí a popravdě, už jsem toho dost přesycen. Těch osm epizod se strašně táhlo, doufal jsem ve více Michaela...on se ale objevil jen na začátku, aby se představil, a pak až na konci, kdy vyrukoval se svým plánem. Ačkoliv Lucifer ví, jaký je jeho bratr dvojče manipulátor, tak ho v prostřední části vůbec nezajímalo, kde se jeho "povedený" bráška nachází a co má vlastně za lubem. Tohle řadím mezi scénáristické fiasko. Třetí série sice taky dost natahuje příběhovou linku, ale tam vás jednotlivé dílčí silné momenty utvrdí v tom, že se jedná o podařenou záležitost. Tady už to zahnali do extrému. Nechápejte mě špatně, nejedná se díky bohu o žádný odpad, máme zde pořád perfektního Ellise v hlavní roli (vlastně dvojroli XD), jenž svými fórky dokáže diváka pobavit, ale celá dosavadní zápletka mě poprvé v této sáze nedokázala zaujmout. Čtvrtá série kvalitativně na míle vzdálená, nejenom vizuálně (proč mi přišlo, že citelně okrouhli rozpočet?), ale i myšlenkově, kdy závěr je jedním slovem DRTIVÝ. Třeba to druhá půlka zachrání. Prozatím něco mezi 60 až 65 % ()

Remivsremi

Oka, podařilo se jim to. Dokázali zruinovat Maze, udělat z Chloe emo teen, která nedokáže ani chvíli řešit reálnou věc, ale vymýšlí neustále hovadiny jak zničit vztah, který ani pořádně nezačal a úplně vymazat další postavy. Co, že se technická stránka seriálu posunula, když ho vedou zahledění břídilové s naivní představou, že stačí předvést pouze pár cool momentek a tím v podstatě vznikne zajímavý a plnohodnotný děj. ()

Mitin

Jediný díl, který si zatím v této sezoně zaslouží 5*, ale za to oprávněně. Lucifer od Netflixu je poznat svojí kvalitou, ale často se stále nevyhne svým mouchám. 8. díl DÍKY BOHU nastavil slušnou laťku pro druhou polovinu sezóny ()

Flopik

Konečne parádny vrah, strhujúca časť od začiatku po koniec... No a ten fight (reálne som čakal že niekto z kladných postáv umrie) s tým brutálnym soundtrackom, jedna z najlepších častí Lucifera rozhodne. A solídny Cliffhanger ktorý vás skvelo navnadí ale nechá vás spať. ()

RoneXxXD

Tak tohle bylo... epic. Svým způsobem možná chápu proč vyšla jen polovina dílů z této řady. Dosavadních 8dílů spíše sloužila jako předehra pro druhou polovinu, ovšem to nic nemění na tom, že polovina dílů z této poloviny působila jako telenovela. Máme tu solidní námět co řešit.. v 6. se snad ukáží i s antikristem. [Tento díl: 93%, tato polovina: 70%] ()

chrispe

Předvídatelné, dialogy občas tak trapný, až to mlátí dveřma, herecký výkony jak ze soap opery. ALE!! Konečně to baví od začátku do konce. Škoda, že si člověk musí počkat až na ten osmej díl. A Maze už pošlete do řitě... Pane bože... A Chloe ať vezme s sebou. ()

Hashirama

Už jsem málem zapomněl, jaký emoční prožitek může seriál svému divákovi předat a jak ho dokáže protáhnout několik hodin dlouhou cestou, během níž zakusí napětí, radost, strach, dojetí, pobavení...vše, kvůli čemu člověk vůbec konzumuje pohyblivé obrázky. Jestliže je Chloe zázrakem vytvořeným pro Lucifera, pak Netflix je už druhým v řadě. Teprve pod tímto přístřeším dokázal seriál dokonale vystihnout svoje kvality a naplno a beze studu se opřít o svou brakovou podstatu. Autoři tak k nastolenému statutu quo přistupují velice svědomitě, kriminální zápletky redukují na nutné minimum a namísto toporné snahy o hlubší scenáristickou propracovanost skrz tyto epizodní linky reflektují vývoj a rozpoložení samotných postav. Skrz hlavní dějovou linku pak seriál velkoryse dávkuje to, co fans tak moc chtějí a na co čekají každý rok - nebeské čachry, nové cool postavy z Bible a především ústřední Deckerstar - pár, od kterého divák neodtrhne oči a prožije si to s ním všechno. Koncentrovaný fan service a upřímná guilty pleasure ustupují všemu ostatnímu...může fan vůbec chtít víc? Telenovela, kterou člověk prožije do poslední k(l)apky. ()

FIAT 500

Pátá sezona se ve své první polovině moc nepovedla a nebezpečně připomíná druhou polovinu třetí sezony. Tu taky nakonec zachránilo vskutku skvostné finále a tady tomu není jinak, jakkoliv zápletka je i tak poměrně laciná. Závěrečný fight ale všechno vynahrazuje, nejspíše jsme viděli Boha, respektive možná neviděli, ale slyšeli převtěleného do někoho jiného... Celkově ale první polovina páté sezony připomíná lacinou telenovelu s naprosto zbytečným čtvrtým dílem... Točíme se v kruhu "Chloe je naštvaná na Lucifera, který se to snaží vyřešit" pořád dokola. Ale, snad finále dalo závdavek na druhou půlku páté sezony, prý zbývá natočit jen část posledního dílu, tak snad se pokračování dočkáme ještě do konce roku... Celkově tři oriony, tahle solo epizoda za lepší čtyři oriony. ()

Linzi

V polovině poslední série hodnotím, prozatím, 5 hvězdičkami. Konec tohoto dílu, prostě: WOW! Ne sice všechny dosavadní díly, by byly na 5*, ale ten sedmý a osmý, super! No, jsem vážně zvědavý, tak jako všichni, jak bude vypadat poslední 16. díl, a zároveň definitivní konec seriálu. Viděl bych to na dvouhodinový celovečerák... :-D ()

Adaaamecek

Je za námi první polovina sezóny. Na začátku jsem měl obavu z pomalého rozjezdu a až moc přehnaně moc tzv. Love story. To se ale rozhodně nedá říct od 4 epizody. A upřímně můžu říct že každá epizoda eskaluje výš a výš. Veliký hype na prosinec! A zbývá jenom doufat že to bude alespoň stejně skvělé nebo lepší a lepší! ()

Simon.Dobes

Určite jeden z najlepších dielov seriálu. Takto som sa pri seriáli dávno necítil a rozhodne som to nečakal. Najprv Luci ako detektív, Ellin priateľ ako vrah a záverečný súboj medzi Luciferom, Michaelom, Maze a Amenadielom snáď ani netreba spomínať. Ten bol geniálny. Pri tejto epizóde som sa cítil, ako pri štvrtej sérii. Úprimne, i keď väčšina tejto polovice série nestála za veľa, neviem sa dočkať pokračovania! ()

futislav

Pátá řada je sice svižnější, vztah Lucifera a Chloe graduje, ale proč tam všichni neustále řeší kdo komu ublížil, do toho řve mimino a Lucifer se úplně nelogicky vykašlal na Michaela, hlavní postavy se na střídačku chovají jak puboši a úplný konec osmého dílu mě fakt donutil vyjít na zahradu, zvolat "Zasraná Amerika !" a ubrat jednu hvězdu. ()

GeorginaAnne

Nezbláznila se ta Mazikeen už náhodou?! Taky by si mohla ujasnit, co vlastně chce (že scénáristé?!) a ne, že zas bude měnit stranu podle toho jak se jí to hodí (koulím očima), to už tady bylo... Nějak jsem doufala, že jsme se z té "telenovely" vymotali ale evidentně ještě ne. Díl byl jinak... epic. ()