Lucifer - Série 5

(séria)
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2020–2021), 15 h 18 min (Minutáž: 52–63 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Chasten Harmon, Michael Graziadei (viac)

Lucifer se za pořádného pozdvižení vrací mezi smrtelníky. Rád by se totiž usmířil s Chloe... Ďábel zkrátka nemá nikdy hotovo. (Netflix)

hrumsrt

A je to tady! Netflix se zhostil další série, kdy po vynikající čtvrté, jsem měl opravdu velká očekávání. První část se hodně snaží, kdy každá epizodka, kromě "černobílého povídání" mají něco do sebe, kdy závěr opravdu stojí za to! Jakože to napětí před druhou částí bylo výborné. Po kratší odmlce přišla tedy druhá část, která ukázala Boha, bez kterého bych se v seriálu nejspíše obešel a tohle tajemství nechal být, ale proč ne. Ovšem otěže přebral Dan, který od začátku seriálu poprvé začíná vypadat, že to s ním někam směřuje a svoje chyby už nejen splácí, ale on už si plní nadplán.. Prosím, prosím o rozumné pokračování. Fakt hrozně moc jsem rád za návrat Eve, kterou miluji! Její představitelka je tak nádherná, s tak kouzelným hlasem. No prostě fakt první nejhezčí žena. Proč je v seriálu Michael jde úplně mimo mě? Je hrozně nesympatický a navíc mi kazí auru okolo Toma Ellise, ovšem podobně drzý tah vidím v takové show úplně poprvé a ne opravdu to nepůsobí lacině.. A teď mi dejte to epické finále, na nějž jste si to prodlužovali. Čekám.. 85% ()

Luicy

Nejprve k první části. Rozhodně je znát, že si to pod svá křídla vzal Netflix, protože tam je mnohem více záběrů, kde je (polo)nahej Tom Ellis, nad kterým jistě spousta žen a homíků slintá. Co se samotného příběhu týče, tak ten byl dle mého názoru o dost slabší, někdy zbytečně zdlouhavý. Naprostým propadákem byl určitě díl s rádoby noirovkou, ale k tomu jsem se už vyjadřovala jinde. Nově se zde setkáváme také s Luciferovým zlým dvojčetem Michaelem, který se tam celou dobu prezentuje jako zakomplexované děcko s kripl posture, které žárlí na svého bratříčka a dělá mu naschvály. Do toho Lucifer neustále řeší svoje daddy issues, které už mě pomalu ale jistě začínaly srát, protože je to furt to samé dokola. Za mě docela nuda. Příjemnější změna nastala až od 6. dílu, kde se tempo zrychluje, konečně se buduje „vztah“ Lucifera a Chloe a na konci se dokonce dočkáme menšího souboje, kde si navzájem dávají andílci přes držku. 70 % Následuje řada druhá, kde své dětičky přichází zklidnit samotný Bůh. Černoch. Vadí mi to? Vůbec. Všimla jsem si, že řada lidí má k tomu připomínky, ale na mě to nepůsobilo nijak nuceně, naopak.  Dennis Haysbert je neskutečný sympaťák a moc mi v roli Boha pasuje. U srdíčka mě nejvíce zahřál 10. muzikálový díl, kde se Bůh snaží s Luciferem sblížit a vzájemné problémy svým způsobem vyřešit. Rovněž se mi líbilo, že i vedlejší postavy jako je Linda, Dan, Maze a Ella dostaly v seriálu poměrně dost prostoru a my je tak mohli poznat blíže. Některé díly mi přišly dojemné, u 15. dílu jsem dokonce půlku probulela. Jediné, co mi v této sérii vadilo, byly abnormálně rychlé změny názorů některých postav. Mnohdy mi to přišlo moc ukvapené a nesmyslné, ale jinak druhou část hodnotím velmi pozitivně a těším se, jak bude následující série (doufejme že už poslední) pokračovat. 90 % ()

Tirkus

Ze skvělé temnější 4. série jsme se vrátili k třetí, což byla doteď největší slabota seriálu. K čemu je 16 epizod, když se v nich děj téměř neposouvá a pak se všechno uspěchá v závěrečných dvou epizodách? Přitom tvůrci mohli příběh pořádně rozvinout a víc použít postavy, které jsou tam teď jen pár minut. Nechat Toma Ellise hrát i Michaela mi přišlo jako příšerný rozhodnutí (on je skvělej Lucifer, ale fakt jsem trpěl když byli na scéně oba). Stává se z toho neskutečná telenovela, kde se vlastně pořád řeší jen to, zda miluje Chloe nebo co mezi nima ve skutečnosti je. Navíc se ignoruje jakýkoliv vývoj postav z předchozích sérií a občas se chovají jak naprostí idioti. Finále mi přišlo uspěchané, přeplácané a je mi jasný, že ten zvrat z poslední minuty se v další sérii zase vyřeší během první minuty a půjde se zpátky ke zbytečný vatě (což je velmi typické pro tuto sérii). Předposlední díl byl nejlepší, co tahle řada může nabídnout. ()

Simon.Dobes

Hodnotiť túto sériu bolo veľmi ťažké a musel som si to dlhšie nechať prejsť hlavou. Dovolím si ju označiť zatiaľ za najhoršiu. Oceňujem Noir či muzikálovú epizódu, ktoré boli príjemným obohatením (i keď vznikli najmä preto, lebo tvorcovia už nevedeli, čím zaplniť počet epizód). Michael je otravný a celkom navyše, zatiaľ čo Boh bol dosť pohode (obával som sa, ale herec mi sadol). Séria zlyháva na dvoch zásadných problémoch. Prvým je dĺžka epizódy - je to nesmierne naťahované, časti pokojne mohli mať klasických 42 minút (vedel by som si predstaviť aj kratšie). Druhý problém je, že sa z toho stala z určitej časti telenovela. Riešia sa tu skoro len vzťahy. A k tomu tu väčšina postáv často plače. Neviem ako ostatným, no mne sa to k tomuto seriálu moc nehodí. Séria má 16 častí, no v príbehu sme sa pohli len o niečo. K tomu, že nechali zbytočne zabiť jednu z výborných postáv, sa radšej ani nevyjadrím... Je to dobre natočené, dialógy nezlyhávajú a Lucifer je skratka Lucifer. Sériu som sa rozhodol ohodnotiť 3,5/5 s tým, že tá pol hviezdička je za to, že tvorcovia tú 'telenovelu' robia sakra dobre, pretože ma to baví pozerať. ()

Muff

Strašně předlouhá série, tak, že některé postavy už valoženě začaly nudit a otravovat (Maze), a druhá půlka série byla vyloženě zoufalá. Schéma "vyšetřování" stále stejné, jen se k tomu přidalo, že někdo něco řekne, přesně to sedí na situaci, kterou řeší Lucifer, on se zamyslí a vezme si z toho ponaučení. To tu bylo i dřív, ale od půlky už to tam prostě sekají jak Baťa cvičky. Ukončení obstojný, ale úplně odrovnaný jsem z toho nebyl. ()

• Jedná se o první epizodu, která má ve svém názvu Amenadiela (D.B. Woodside). (SONY_)
  • Lucifer (Tom Ellis) na hřišti zpívá písničku „U Can't Touch This“ od MC Hammer. (SONY_)
  • Na začátku epizody hraje „Believer“ od Imagine Dragons. (SONY_)