Lucifer - Série 4

(séria)
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, 2019, 8 h 25 min (Minutáž: 49–56 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Denny Love, Jon Chaffin, Graham McTavish, Sasha Roiz (viac)

Chloe se složitě vyrovnává s Luciferovým zneklidňujícím odhalením. Ničemný kněz se rozhodne zabránit naplnění věštby, o které se mezi lidmi už dlouho šušká. (Netflix)

Linzi

Doufám, že se nedopustím spoileru, tak jenom napíšu, že smekám před Netflixem a děkuji za tuto úžasnou čtvrtou sérii (po trošku slabší 3. sérii)! Potažmo jsem rád, že vůbec vznikl tento seriál, který je asi jediný, u kterého jsem fakt viděl všechny díly všech řad, což u mě nebývá zvykem. Prakticky od prvního dílu této série, jsem byl přesvědčen o hodnocení 5 hvězdičkami, takže nemůžu jinak. Touto sérií, podle mě, seriál opravdu končí, ale nechám se překvapit. (I když konec, by mi ani nevadil, protože jak už jsem jednou psal, kdyby se z toho stal "nekonečný seriál", jistě by ztratil své kouzlo. A říká se, že v nejlepším se má přestat). ;-) Závěrem oceňuji, v posledním dílu na konci, nádherný soundtrack! :-) Lucifer je jeden z nejlepších novodobých seriálů! Díky za něj! :-) ()

ACDCKL

Celou sérii jsem zvládl za jediný den, naprostá paráda po předchozí sérii, která byla zbytečně dlouhá a místy vatová. Zdejších 10 dílů je naprosto ideální, příběh měl grády, vývoj postav byl dobrý, nová postava Evy je též velmi povedená. Popravdě se už těším na novou sérii, kdy se má konečně zjevit Otec všech. A Netflix rozhodně pomohl. Zde jasných 5*. ()

liquido26

Pořád je to fajn zábavná oddechovka. Oproti třetí sérii je tu určitě vzestup kvality, ale bohužel to zůstalo na půl cesty. Na jednu stranu tu máme temnějšího Lucifera, který dělá věci, jaké jsem si přál, aby dělal i v předchozích sériích (ukazuje často svůj Devil Face, trestá viníky), ale na druhou stranu mi přišlo, že se toho tvůrci jako by trochu zalekli a nedotáhli to. Ten kněz vypadal, že z něj bude fajn záporák, ale bohužel byl příliš nevyužitý. Dalším problémem je, že to, co přidali na temnotě, tak přidali i na telenovele, takže se tu řeší plno zbytečných věcí, které by v komiksovém seriálu vůbec být nemusely. Jinak samozřejmě potěšila super-kost Inbar Lavi, coby první žena Eva. ()

agentmiky

Všichni poděkujme Netflixu za to, že se ujal tohoto seriálu, protože bez jejich pomoci bychom se asi dalších sérií nedočkali. A ten přesun na tutu streamovací službu Luciferovi neskutečně prospěl. Já jsem si herecké obsazení během těch posledních let tak oblíbil, zejména Tom Ellis, nikde jinde jsem tohoto herce nezaznamenal, o to více si ho vážím, neboť jedinou rolí prokázal své nesporné kvality. Příběh mě asi nejvíce překvapil, kvalitativně totiž překonal své předchozí série.....Samozřejmě tomu vypomohl dosti i fakt, že se tvůrci rozhodli jen pro 10 dílů, tudíž divák ani nemůže zažít nudu, nevyskytují se zde díly, jejichž primárním účelem by bylo natahování zápletky, to fakt ne. Sázka na humor opěr bez chybičky, všichni zúčastnění se vnořili do svých rolí na 110 procent. Závěrečné dva díly opěr precizní (Lucifer se vždy vytasí s tím nejlepším na konec), taktéž i rozpočet povyrostl o pěkných pár čísel nahoru, tudíž na CGI se kouká velmi dobře. Za pár dní nás čeká pátá série, tak snad nezklame. Série 4 za mě dostává 8,5/10 ()

Hashirama

Netflix zdárně udržel balanc mezi guiltypleasurózní béčkovostí, jejíž zachování bylo mým svorným přáním, a svým řekl bych o dost pečlivějším přístupem k jakékoliv svěřené látce. Strejda Netflix zachoval poetiku celého seriálu, v duchu skvělé druhé série zredukoval detektivní zápletky na nutné minimum a přitom zvládnul udržet hlavní dějovou linku pohromadě a zdárně ji dovést z nějakého rozestavení figur přes nějaké smysluplné a soudržné vyprávění až do zdárného a dojemného konce, který nechává vrátka dokořán otevřená. Což je něco, co Fox zvládal přinejlepším šťastnou náhodou. Rovněž akční scény doznaly určitého kvalitativního pokroku. Nehledě (nebo spíš právě hledě) na to, že se ze seriálu stává čím dál sladší soap opera, těším se na další sérii víc než kdy jindy. ()