Lucifer - Série 2

(séria)
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2017), 12 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Charles Edward Bae, Jeremiah Birkett, Matty Finochio, Tricia Helfer (viac)

Lucifer se vrací v nové sérii a brzy bude muset svůj „čert to vem“ přístup trochu poupravit. Do města totiž přijíždí jeho matka. (Netflix)

Jitka.D.2639

Druhá série je asi moje nejoblíbenější. Opět se v dílech řeší oddychově vraždy a přitom se na pozadí dozvídáme stále více o jednotlivých postavách, dějí se tam zajímavé zvraty a poodkrývá minulost. Této sérii doslova kraluje Tricia Helfer v roli matky andělů a právě kvůli jejím grimasám a parádnímu ztvárnění role bohyně zavřené v těle člověka jsem si pouštěla některé díly opakovaně. Vážně mne tam parádně bavila.  Lucifer se stává více "svým". Už není tolik tajemný a sebevědomý, ale naopak poodhalí jiné své stránky, které se budou vinout dalšími sériemi. Bude otravný, občas nemožný, nevěří si a občas prostě zkazí, co se dá. Bude citlivý i zranitelný. A já to s vděkem vzala, protože se z něj prostě stala postava, se kterou se dá lépe ztotožnit. Nebavilo by mne koukat na Lucifera všechny série jako na dokonalého komiksového hrdinu. Ocenila jsem, k jakému postupnému vývoji charakteru této postavy se tvůrci odhodlali. No a nesmím zapomenout zmínit parádní soundtrack. Některé písničky se staly mými opravdu oblíbenými. ()

Terezinka198

Na jednu stranu zajímavé případy (Monstrum nebo Bůh Johnson), na druhou stranu opravdu nudná a naprosto přebytečná matka Lucifera a spol. Možná kdyby více využili Uzriela, mohla by být řeč jiná. Ale protože se matka pořád musela do všeho míchat a stejně tak nicneříkající slečna Candy, která byla úplně zbytečná ztráta času na jeden díl, aby se neřeklo, tak jsem si to prostě nemohla moc užít. Ale i tak si tento seriál pořád udržuje jakousi pomyslnou kvalitu, to napětí tam jde cítit...jen se nám případy nějak vypařily, což je škoda, protože to mě na první sérii bavilo asi nejvíce. Fantasy a krimi, prostě super, ale tady? Tady je to spíš o problémech Luciferovy matky. Jsem jediná, komu vadí, že se z Amenadiela stal spíše Luficerův poskok? Jo, chápu, že přišel o své rádoby schopnosti, ale i tak. Škoda. Uvidíme, co přinese třetí série. Snad více krimi zápletek.... ()

Orion12

Ajo , druhá série byla o něco lepší než první , bylo v ní méně výplnových dílu , o něco poznat byl větší rozpočet a přibylo pár nových a zajímavých postav v čele s Luciferovou matkou. Lucifer byl opět plný hlášek a několikrát jsem se dobře zasmál. Je vidět že tvůrci se snaží více prozkoumat svět pekla a nebe , ale chybí rozpočet... Hlavně zde nebyli upozaděné tolik vedlejší postavy jako v první sérii a dostávaly více prostoru (Mazikeen, Dan). Série připravila půdu pro další řadu a nemůžu se netěšit.Bohůžel prostě museli v každém díle opět nacpat jednu vraždu alias kriminálka miami , to se od první řady nezměnilo.Někdy jsem ty části musel přetáčet , protože jsem na to fakt neměl , hlavně v každém díle podobný scénář vraždy - bylo vám už od začátku jasné , kdo to byl. Sérii bych ale určitě osekal na takových deset dílu , 18 bylo moc. Od druhé řady jsem dostal přesně to , co jsem chtěl více ,,nebeských a nadpřirozených věcí a to jsem dostal takže spokojenost :). 75%. ()

holka218

Druhá série mi přišla o něco horší než první, ale i tak to stálo zato. Lucifer začíná být chvílemi dost otravný, ale pak vždycky přijde jeho chvilka a nápad a je to fajn. Ne/vztah Chloe a Lucifera už by chtěl taky trochu změnu. Případy zajímavé, ale občas takové jednoduché a nedokončené. No a postava Charlotte byla opravdu ukázkou totální nesympatičnosti a otravnosti. Ale i přes to všechno je to pořád dobrý seriál. Uvidíme další série. Snad bude trochu změna. ()

Necrotongue

U druhé řady seriálu jsem byl dost překvapen, čekal jsem těžký propad proti první sezóně, ale kvalita mi přišla prakticky stejná, pořád jde o pohodovou oddechovku, u níž se můžu solidně pobavit a nechat přitom 70% mozkových buněk odpočívat. Postavy Lucifera a Mazikeen u mě jasně vedou, v těsném závěsu se drží Linda a pak už je následuje nepřehledný peloton ostatních figur. ()

• V epizodě je zmíněn film Kmotr (1972). (SONY_)
  • V zármutku nad tím, co provedl, hraje Lucifer (Tom Ellis) na piano píseň od Metallicy „The Unforgiven“ („Neodpustitelný“). (Chevees)