Lucifer s Chloe se zoufale snaží zachránit Rory, a tak nabijí ostrými a vletí na jejího únosce. Lucifer se konečně smíří se svým posláním. (Netflix)

Hellierer

Kdyby se v tomto duchu nesla celá šestá sezóna, neřekl bych ani popel. Fajnová akce, skvělý výběr hudby (konečně absentuje prazvláštní popík a sahá se ke kouskům, které mají blíže prvním dvěma sezónám) a emoce fungují parádně, přičemž to není vlastně ani zbytečně vyhrocené. Příjemné zakončení, jenž ale mělo přijít už dávno. ()

Milano33

Finále sa rozhodne po všetkých stránkach podarilo, bolo primerane dojemné, radostné i melancholické. Takýto kontrastný, horkosladký koniec sa mi k tónu seriálu nesmierne hodí. Prežívať posledné udalosti s Luciferom bolo mimoriadne senzitívne a plné krásnych myšlienok i posolstva, ktoré je ozaj na zamyslenie. Z časovej smyčky sa Lucimu nakoniec nepodarilo vymaniť, avšak na druhú stranu sa mu podarilo vyriešiť jeho existenčnú krízu, ktorá ho tak veľmi zužovala. Veľmi oceňujem ten dôraz, ktorý sa kladie na Luciferov charakterový prerod, čiže na tú skutočnosť, že sa povahovo zmenil a emocionálne vyspel. Luciferovi sa napokon predsalen podarilo nájsť jeho skutočný zmysel života a tým je pomáhať ostatným zatrateným dušiam v Pekle, čo sa vo výsledku stalo jeho vykúpením, spásou i osudom. ()

Flopik

Mohol by som namietať veľa vecí, ktoré sa mi na ukončení nepáčili, avšak neurobím tak a to z jedného dôvodu. Finále ma dokázalo rozplakať a s Lucíkom som sa teda rozlúčil s láskou v srdci. Zakončenie presne opačné ako malo byť, všetky postavy však dostali krásny koniec a ja nemôžem inak, ako byť spokojný. Záverečná pesnička vybratá na mieru klobúk dole, no a scéna v Luxe pri klavíry wow...  Luci- Tom veľká vďaka, teším sa keď si dám túto jazdu znova. ()

swiss

Prvních deset minut bylo utrpením pekelným. Ale světe div se - pak následoval konec, pak další a pak ještě jeden a navíc hodně zábavný. Logické vysvětlení časové smyčky - co víc si přát. Na rozdíl od Lost a GoT dobře ukončený seriál. ()

soukyd33

Vrah patří do pekla! (Nebo je to jinak?) Poslední díl jsem si takhle nepředstavoval. 😳 Tak končí příběh o lásce, která funguje na všech úrovních. ❤️😔 Pozor spoiler: Rozloučení se všemi postavami bylo dojemné. 👍 Konec je zcela v pořádku. ❤️+❤️=🤍❤️ ()

gunko

Dlho som si myslel, že to skončí fakt zle, celý koniec som zatínal zuby (takpovediac), ale nakoniec to vypálilo presne ako malo - v podstate nič neskončilo ako si oni a ľudia priali, ale aj tak dostali core toho čo chceli, spokojnosť. ()

JB001

Poslední dvě série byly nekonečným utrpením, ale byl jsem zvědav jaký konec si scénáristé vymyslí. Bohužel ani po posledním díle nemám víc jasno jak to bude vypadat v nebi a v pekle resp kde jednou skončím až můj pozemský život dospěje k závěru ()

Entfak1

Musím uznat, že posledním dílem se tvůrci opravdu vytáhli. Celkově poslední série je vyloženě "mindfuck" kdy vše začne pomalu do sebe zapadat. Až na konci vám docvakne co tím vlastně "starý" bůh od počátku zamýšlel a jak plán dotáhl ke spokojenosti všech, ač už byl vlastně jinde. Pojetí pekla je zde vyloženě děsivé, a myslím že ne jen pro mne. Prožívat svoje největší životní chyby stále dokola je opravdový očistec asi pro každého a nahřívat si zadek v kotli v pohádkovém pojetí, je svým způsobem oproti tomu docela švanda. Děsivým poselstvím pak jest, že si partnery sakra vybírejte. Dle zdejšího pojetí to není na život, ale na věčnost a to je sakra rozdíl! :D ()