Reklama

Reklama

Lucifer - Série 6 (2021) (séria)


S tím si dneska nevystačíš (S06E06)

(epizóda)
  • USA A Lot Dirtier Than That

Obsahy(1)

Amenadiel se chce v policejním sboru dobře zapsat, ale hned první den mu cestu zkříží rasistický detektiv, se kterým už měl co do činění. Lucifer se snaží sblížit s Rory. (Netflix)

Recenzie (5)

TeeAge 

všetky recenzie užívateľa

Seriál, a vrámci neho epizóda, ktorá by si úplne vystačila so svojim interným svetom postáv a témat, bez násilne vložených aktualít politickej korektnosti, blm, či roznežňovania voči lgbt. Z môjho uhľa pohľadu žial i Lucifer, podobne ako seriál "This is Us" (ktorý je mimochodom tiež sám o sebe veľmi kvalitný počin), nasadol na vlak ideologického znásilňovania divákov, ktorý si inak len chceli pustiť oddychový seriál bez pretlačených názorov a aktuálne módnych stanovisiek. Na tieto účeli si človek nájde naozaj sofistikovanejšie kulturálne príležitosti, s možnosťou kriticky konštruktívnej diskusie. Takto je to zase len pretlačená americká problematika cez krky európskych divákov, ktorý majú svoje historicky i aktuálne omnoho závažnejšie, vlastné problémy, a nepotrebujú aktuálne ideologické trendy amerického mainstreamu. --- PS: záverečný duet bol úžasný. Škoda prekotvenia s hore napísanými vecami, ktoré výslednému dojmu zničili inak silný emotívny dopad cez príbeh otca a dcéry. ()

Milano33 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Veľmi aktuálna epizóda, ktorá načrtla otázky rasizmu i nedôveru voči policajtom v Amerike. Nebudeme si nič nahovárať, keď poviem, že išlo o epizódu so silným politickým kontextom. Osobne si však myslím, že celé to bolo spracované veľmi solídne. Amenadielov entuziazmus sa krásne bije s výslednou krutou realitou a na konci dochádza k pozoruhodnému kontrastu i charakterovému prerodu. Medzičasom sa Lucifer snaží Rory vynahradiť všetken ten čas, kedy tu pre ňu nebol. Luci sa pokúša dostať do role otca, ale nejako mu to nejde a stále jestvuje určitá bariéra medzi nimi dvoma. Ich vzťah, čoby otec a dcéra, je zatiaľ veľmi krehký a vyžaduje viac než len čas, aby zahojil všetky rany. Obzvlášť, keď pomyslíme na to, že Lucifer si často zle interpretuje poskytnuté rady, takže chvíľku potrvá, než si k sebe nájdu cestu. A tá finálna scéna umocnená spevom bola veľmi intenzívna a to konečné doznenie piesne vo forme trápneho ticha bola už len čerešničkou na torte. Vskutku krásne to celé vyšumelo. ()

soukyd33 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Dohnat dětské povinnosti, dá Luciferovi asi zabrat. Jeho dcera ale nejeví zájem. Co tím tedy vlastně vězí? 🤔 Opět se zde vyšetřuje vražda, ale tentokrát to vyšetřuje Lucifera bratr. A byla to nuda. Chybí tomu ta jiskra. ()

Dody345 odpad!

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Úroveň seriálu Lucifer stále klesá niž a níž. Upřímně už jsem si myslel, že to hlouběji klesnout nemůže, ale asi jsem se spletl. Většina dílu se zabývá rasismem, který staví až do úplně nesmyslné úrovně a roubuje to tam strašně na sílu. V závěrečné pasáži se při zatčení málem postříleli policajti, protože černý policajt byl na straně černé oběti, která byla postřelená a schoulená ve strachu na zemi a beze zbrani, ale ostatní policisté ji chtěli zastřelit, protože je černá. To bylo úplně na hlavu a něco takového by se nemohlo stát ani v alternativní realitě. Zbytek dílu sledujeme protivnou Rory, která si před několika díly Lucifera našla, řekla mu, že je jeho dcera a že ji opustil. Lucifer ji to tedy chtěl vynahradit a proto kolem ní celý díl tančil jako osel a výsledek? Rory se to nelíbí, protože ji opustil a to ji vynahradit nemůže. Ale upřímně, co s tím má ten současný Lucifer teď asi tak dělat? On se jí zeptá co by teda chtěla. Ona mu řekne, že chce, ať ji dá už pokoj. A co myslíte, bude se mu vyhýbat, když s ním nechce být? Ale kdeže, sedí uprostřed jeho bytu a hraje na kytaru a zpívá si. To totiž děláte, když chcete mít od dané osoby pokoj. Prosím, ať už je konec tohoto utrpení... ()

Reklama

Reklama