Lucifer povýšil, ale fakt tu práci chce? Chloe se chystá pověsit odznak na hřebík a z Amenadiela bude policajt. Kdo ví, co dalšího se ještě semele. (Netflix)

Hapretor

Úplně zbytečné a hodně nudné ... vše by se vešlo do jednoho dvouhodinového filmu a bylo by to záživnější ... strašnej patos a vtip nikde ... počáteční série byly strašná blbost, ale charisma Tom Ellise, krásné ženy, vtipy na každém kroku, skvěle zahrané role, vtipné zápletky ... to vše mě prostě přinutilo koukat ... zde jsem usínal a zoufale ze zvědavosti čekal na konec ... kdybych to rovnou přetočil ... o nic bych nepřišel ... což se o předchozích sériích rozhodně říct nedá ... škoda ... ale jde se dál ... ()

Streeper

Kdyby byla možnost dala bych asi 3,5. Za mě to už úplně zbytečně natahovali a stejně se to schylovalo k tomu k čemu mělo od začátku. Příběhová linka byla zajímavá a řešil se tam stejný problém otce/dcery, jaký se řešil v první polovině seriálu. Celkově jsem ale fakt moc ráda za krásný uzavřený konec. ()

Hashirama

Krásný konec jednoho krásného příběhu. Děr je v něm sice jak v cedníku, ale upřímně nechápu, jak zrovna to může být cílem kritiky, když je logika to poslední, na čem tahle limonáda stála. Naopak středobodem byly vždycky sympatické charismatické postavy, silná ústřední romance, odlehčená atmosféra a nadhled. A všechny tyhle trumfy si Lucifer s grácií uchoval až do konce. Koncepčně poslední série sice hodila menší výhybku a krimi prvek je téměř zcela zazděn, jsem za to však rád, protože nechá postavy a jejich vztahy pořádně dýchat a všichni se tak uspokojivě dostanou do svého konce. Zároveň se dočkáme několika skvěle vymyšlených emočních vrcholů a celý ústřední vztah ve finále opíše krásný kruh. Celý námět poslední řady je sice dost diskutabilní a přináší s sebou řadu neduhů, zvlášť, když dojde na vysvětlování - proč Amenadiel mohl dál chodit na Zemi a Lucifer ne - ale stejně…jakmile došlo na tu poslední tečku a spustili My Chemical Romance, vyplavila se ze mě nadpozemská dávka endorfinů. Jsem moc rád, že jsem si celý tenhle příběh prožil a nemůžu se dočkat, až ho prožiju znovu. What is it you truly desire? ()

hrumsrt

Co na to říct... Každý příběh musí jednou skončit, ale Lucifer by podle mě snad mohl ještě chvíli trýznit jedno policejní oddělení ve slunném L.A.! Bohužel mě moc mrzí, že to hlavní nosné téma v sérii je poměrně problematické - cestování v čase je fenomén a já jsem na něj vysazený. Tvůrci úplně ignorovali butterfly effect, který by následně nastat prostě musel. A poznat svoje rodiče, s tím, že jim o sobě řekneš, je snad jedno z prvních pravidel na nějaký příručce?! Moc jsem se těšil na to, že se zase ve větším množství vrátí mě oblíbená Eve, ano je tady (ba i s Adamem :/), ale nemá už tu svoji parádní trhlost, a aby se tak dlouho zaměřovali na její vztah s Mazikeen... Co výborně vyšlo, je tah s Danem aka Detective Douche! Zkrátka perfektní začlenění do příběhu, vynikají cesta za vykoupením.. Samotný závěr byl vynikající, skvělá emoční hloubka. Prostě tohle jsme si po těch letech zasloužili dostat. Nevím no, říkám si, že to na mě působí, jakoby tvůrci měli napsaný závěr, věděli jak k němu dojít, ale bylo to zatraceně málo materiálu, a tak připsali linku s Rory... Ale za to finále smekám, slzy nepřestávají téct! Lucifer paráda, Dan dostal nádherný závěr a ta závěrečná Chloe.. Byla to radost ty roky sledovat! 80% ()

Wysch

Časový hrátky vždycky smrdí průšvihem, a pokud bych to měl posuzovat podle redditu, asi to opravdu průšvih byl - množí se tam názory, že je to odbytý, protože Lucifer se přeci mohl zachovat takhle a takhle, a scénáristicky je to hloupý, protože to nedává smysl, atd. Za mě osobně je příběhově, charakterově i režijně šestá řada to nejlepší, co tvůrci udělali. Takhle nějak si představuju to pověstný končení na vrcholu. Jo, někde okolo poloviny jsou díly občas nastavovaná kaše a osobně si myslím, že kdyby série měla osm dílů, bylo by to lepší. Ale podařilo se uzavřít příběhový oblouky pro všechny postavy (hurá za Daniela!), podařilo se představit Briannu, teda Rory, (hurá!) a na omezeným prostoru její postavu i uzavřít (dvakrát hurá!), a podařilo se tak nějak uzavřít i věčný téma seriálu: totiž zda existuje svobodná vůle, nebo zda je všechno jen osud.  In the end, the all-knowing-God-Dennis-Haybert knew it all in season 5. ()

• Keď Lucifer na adresu hudobníka v 80.tych rokoch prehlási: „Chlapi s očnými linkami, vážne? Čo si to, sakra, mysleli!" naráža na svoju vlastnú postavu, kde ešte pod vedením Foxu nosil v seriáli čierne očné linky aj Tom Ellis. (SaraSoldier)