Shopping

(festivalový názov)
  • Nový Zéland Shopping
všetky plagáty

Nový Zéland roku 1981 je pro dva bratry Willieho a Solomona ve znamení silných aut, rasového napětí a smrdutého ptáka - a toto vše dohromady tvoří jejich maloměstský životy. Po náhodném setkání s charismatickým zlodějem Benniem a jeho bandou „kupujících" je Willie sveden světem zločinu, který mu umožňuje uniknout narůstajícímu napětí mezi ním a jeho výbušným otcem. Bennieho nadvláda nad Williem roste a situace mu tak přerůstá přes hlavu. Solomon je ponechán doma svému vlastnímu osudu. Střet obou světů, ve kterých Willie žije, má tříštivé následky. (Zlín Film Festival)

Puddle

Vítr, písek, čiré moře a kouzelná bráškova fantazie. Toť krásný začátek. Nu potom se náš titulní Samojec dává na dráhu zločinu a nastupuje věc, která mi vadila nejvíc. Jeho totální nemluvnost. U některých filmů mi to nevadí, ale vzhledem k těm sračkám, do jakých se hrdina dostával, mi jeho orální pasivita přišla vcelku nepřirozená. Plus nechápu, (SPOILER) jak mohl takto sbalit tu polskou číču, která mimochodem měla dostat více prostoru. Ejhle, hned by bylo o hvězdičku víc. ()