Láska mezi kapkami deště

Réžia:

Saschka Unseld

Hudba:

Jon Brion

Je to jen další obyčejný večer v rušných ulicích, dokud se nespustí déšť a město neožije v rytmu zurčících okapů, hvízdajících markýz a bublajících škarp. A uprostřed toho všeho se do sebe osudově zamilují dva deštníky – jeden modrý a druhý červený. Modrý deštník vyčnívá z davu nad ostatními, aby hrdě chránil svého majitele před deštěm. Jakmile však zahlédne krásné a jedinečné červené paraple, udělá všechno, co je v jeho silách, aby mu zůstal po boku. Když se cesty majitelů modrého i červeného deštníku rozdělí, město pomůže svést obě láskou poblázněná paraplata zase dohromady. (HBO Europe)

charlie_ando

Prvních několik okamžiků jsem si říkal co to je? Po shlédnutí celého kraťasu musím říct, že celkový dojem je na Pixar rozpačitý. Samotný nápad je dobrý i vizuální stránka je ucházející (netradiční), ale co to sráží dolů je otravný hudební motiv a takový nemastný závěr. Jeden ze slabších předfilmů, na který asi brzo zapomenu. ()

kenkaku

Modrý deštník beru jako animační cvičení. Nic jiného. Prostě ukázat jak moc velcí můžou v Pixaru být frajeři, protože vážně tohle nevypadá jako animák ani omylem. Dokonce kryž jsem viděl první vteřiny jsem nechápal proč mi Pixarovci ukazují obyčejně natočenou záležitost. Dějově prostá ubohost... Snad nejhorší co jsem od Pixaru viděl. ()

Pertinacia

Škoda, že si autoři nedali větší práci s příběhem. Rozuzlení typu "deus ex machina" je Pixaru nedůstojné. Nápad s "oživlým městem" je naopak originální a moc pěkný - dokonce si myslím, že se tvůrci namísto nepříliš zajímavé "love story", kterou už jsme v různých obměnách viděli tisíckrát, měli zaměřit raději na něj a ještě více ho rozpracovat. Takhle si snímek zařazuji do přihrádky "nedotažené" a tím mezi slabší pixarovské kraťasy, jako jsou Láva nebo Plechový panáček. Je to škoda, protože tenhle námět měl na víc! Takhle jsou to buď silné dvě hvězdičky nebo slabé tři. Jinak řečeno - 50%. (PS: Nakonec díky podmanivé atmosféře deštivého večera zaokrouhluji nahoru.) ◼ Vyšlo na DVD jako bonus k filmu Univerzita pro příšerky pod českým názvem Láska mezi kapkami deště. ()

venison

Musím uznat, že zachytit a rozanimovat „obyčejné“ věci tak, aby vypadaly reálně, je těžké.. Navíc celý příběh zasadit do deštivého večera plného odlesků je ještě složitější.. A tady se zadařilo :-) Příběhově trošku filmeček pokulhává a necítím v něm klasický Pixaří podpis, ale rozhodně je řemeslně precizně odveden :-) ()

Shakers

Sadol som si do kina a za chvíľu sa na plátne ukáže názov, že modrý dáždnik. Po chvíli si hovorím WTF ? mám dobrú sálu ? Sedel som ďalej a pozeral som ako sa modrý dáždnik zoznamuje s červeným a ani som moc nezisťoval, či mám teda dobrú sálu, pretože to bolo milé, jednoduché a pekné. Keď to po šiestich minutach skončilo, tak si hovorím: jáj to bol len pred animák od pixaru pred Monsters: University :-) A ja už som sa bál, že som prišiel o svoj film a o prachy :-) 80% - 4* ()

• Snímek se v českých kinech promítal před animovaným filmem Univerzita pro příšerky (2013). Stejnémku snímku "předskakoval" i v kinech na Slovensku. (MikeCool)