Mezi námi muži

• Kanada In the Company of Men

Kanadský film Mezi námi muži je excelentní černá komedie, ze které mrazí. Film moderní ani ne tak způsobem vyprávění, jako nemilosrdným vypravěčským odstupem, který umožňuje říkat věci o kterých se ve slušné společnosti nemluví", které se pouze dějí. Příběh dvou profesionálně podobně postavených, lidsky však rozdílných mužů, kteří v opilé družnosti uzavřou sázku, kdo dostane" jejich hluchou kolegyni. Christine je vzhledem velmi atraktivní, založením a výrazem velmi křehká dívka a tak se stane to, co se dá očekávat. Atraktivnější a bezohlednější z obou mužů si samozřejmě získá její lásku, zatímco ten druhý od počátku totálně podlehne jejímu kouzlu. Nic se však už nedá vrátit. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Prvy film rezisera Neila LaButeho a hned aj najlepsi - opat si nemyslim, ze Seksualni rekonstrukce je najlepsi film tohoto rezisera, od roku 1997 uz nenatocil nic poriadne. Pribeh dvoch chlapov, ktori - ale vsak nebudem prezradzat dejovu liniu. kazdopadne Aaron Eckhart /Posedlost 2002, Dekujeme ze Kourite/ film slusne taha spolu s dalsimi hercami, on je tu vlastne najvacsia hviezda a tahun filmu. Jo a film je aj zlatou banou - stalo to par supov, 25 000 dolarov a zarobilo majland - T2 uvadza konkretne cisla : 70 % ()

Lukoye

Příliš jsem nepochopil co se film snažil říci. Připadlo mi, že se v konečném rozuzlení tak trochu ztratil sám v sobě. Minimalistické exteriéry ale hlavně interiéry korespondují s celkovou koncepcí filmu. Příběh dvou pracovně vytížených ekonomů často cestujících po celé zemi jako konzultanti projektů. Jeden introverntní a druhý typický narcistní, šovinistický typ lamače srdcí se rozhodnou oplatit všem ženám křivdy spáchané na mužích, tak že společně svedou nějakou křehkou, neposkvrněnou ženu a poté jí názorně ukáží co je zvrat v pocitech, falešnost vztahu a pohrdání. Jako objekt svojí pomsty si vyberou hluchou písařku Kristin. Zakřiklou a odtažitou dívku, nicméně velice atraktivní. Zatímco narcista Chat postupuje pokrytecky ve svém plánu, jeho kolega se do dívky zamiluje a začíná rozkol mezi celou trojkou. Každopádně ani jeden z protagonistů není polárně vyhraněným charakterem. Příběhu tedy chybí identifikace s nějakým principem jež postavy zastávají. Do poslední chvíle mi nebylo jasné jak se věci vyvinou. Po tomto filmu ve mě zůstala pouze nechuť a pohrdání nad nijakým filmem. ()

Chrustyn

Cynická až černá komedie o dvou egoistických kamarádech, kteří uzavřou neobvyklou sázku o tom, kdo "dostane" jejich hluchou kolegyni. Film je vystaven standardním způsobem, kde vše nakonec pokazí láska ale čím vyniká od podobných filmů je jeho cynismus a odvaha. Ke spokojenosti mi to však v žádném případě nestačilo. ()

Lima

Mrazivý i vtipný příběh dvou kámošů, kteří se vsadí, kdo dříve zbalí jejich hluchou kolegyni z práce. Jeden z nich se ale do ní zamiluje a nastanou nečekané komplikace. Příjemné překvapení, i přesto, že LaBute není příliš invenční filmař. Jeho režie je statická, bez nápadů. Jenomže oč je LaBute slabší režisér, o to lepší je scenárista. Tenhle film zdobí především skvěle napsané dialogy a herecké výkony. Hlavně Aaron Eckhart exceluje. Celkově vzato, autorský debut se LaButovi, původně divadelnímu režisérovi, nakonec docela povedl. ()

• Snímek byl časopisem Premiere zařazen mezi 25 nejnebezpečnějších filmů všech dob. (kostak)