The EE BAFTA Film Awards 2013

• Veľká Británia EE British Academy Film Awards 2013, The
všetky plagáty
Publicistický
Veľká Británia, 2013, 120 min

Britská akademie filmového a televizního umění (BAFTA) podporuje, propaguje a rozvíjí uměleckou tvorbu spojenou s pohyblivými obrázky, tedy film, televizi a video hry. Každoročně odměňuje vynikající a inspirativní výkony kreativců v této oblasti. Charitativní organizace s vedoucím postavením v Británii na uměleckém poli audiovizuálních děl se také stará o to, aby ty nejlepší práce byly zpřístupněny veřejnosti a diváci si je mohli plně vychutnat. Akademie odměňuje nejlepší díla britské i světové kinematografie, promítaná ve Velké Británii během uplynulého roku. Slavnostní galavečer při příležitosti předávání cen BAFTA se bude konat 10. února 2013 v Londýnské Královské opeře v Covent Garden. (oficiálny text distribútora)

StarsFan

"My scenes will be shown next year in the second Hobbit film. Or if they can find a way to squeeze, by which of course I mean lovingly craft, another six films out of the slim volume that Tolkien wrote, you can expect to see me in The Hobbit 9: Are we nearly home yet, Gandalf." Pokud bych si měla vybrat, které předávání filmových cen na mě působí nejsympatičtěji, vyhrála by BAFTA. A není to jen proto, že žiju v Británii a můžu ji každoročně sledovat živě na BBC. Je to proto, že dokáže hlavní ceremoniál smrštit do dvou hodin nepřerušovaných reklamami. Proto, že organizátoři našli sympatický střed mezi uvolněnou atmosférou Zlatých glóbů a nesmírně oficiálním pojetím Oscarů. A samozřejmě i proto, že Stephen Fry je se svou obrovskou slovní zásobou a smyslem pro humor jednoduše kouzelný. "Last year I actually got several e-mails inviting me to join Lincoln. 'At last! A call from Steven Spielberg has come,' I thought. Sadly when I looked closer, I realized that I've been invited to join LinkedIn." ()

vla_kor

BAFTA jsou moje oblíbené filmové ceny. Jen moje angličtina nestačí (a zdá se že ani oficiálního překladatele HBO) na slovní akrobacii Stephena Frye. No lepší Stephen než Jonathan Ross ... na jeho akcent si asi nikdy nezvyknu :-) Jen moc nerozumím (no vlastně rozumím), proč hlavní ceny musí předávat americké hvězdy. Britové mají světově úspěšných herců dost. Škoda. ()