Úsměvná exkurze do rodinného života prarodičů, rodičů a dětí... Alenka (I. Andrlová) má zítra šestnácté narozeniny a její spolužák Aleš (J. Korn) dnes, slovy babičky (S. Zázvorková), „preludoval na zdi“. Na plotě proti rodinnému domu se totiž náhle objevil nápis „Miluji Tě!“. Obyvatelé domu začnou pátrat po jeho původci. Je snad Alenka jediná, komu by mohl nápis patřit? Co když si malý Pepánek (T. Holý) cvičil krasopis? Nebo to může být tátovo (P. Kostka) vyznání mámě (L. Švormová)? A co teprve strýček (K. Augusta), který má oči jen pro paní ze sousedství (J. Bohdalová)? Nejen mladí jsou přece pošetilí. Všichni v jednom domě a každý je podezřelý… Kdo a komu ta dvě krásná slova vlastně psal? (Česká televize)

blackrain

Opravdu to bylo hvězdně obsazené, ale obsazení bylo bohužel trestuhodně nevyužité. Kolem jednoho nápisu na zdi se dalo roztočit pořádné divadlo. Škoda, že se ten lehce nabízený potenciál nevyužil. Mimochodem, v ČT asi pro oči nevidí, když se někdo popletl paní Švormovou s paní Obermaierovou. Půlhoďka s touto rodinkou se vlekla jako týden před výplatou. Markéta Zinnerová má na svém kontě i lepší věci. Holt není každý den posvícení. Tak jako ve všem. ()

ostravak30

Komedie sice byla hvězdně obsazená, ale jediný zajímavý námět, tedy nápis na zdi a téměř detektivní pátrání po jeho autorovi, si prostě sám o sobě nevystačí a to i při slabé stopáži. A Karel Augusta - bláznivě zamilovaný do Jiřiny Bohdalové, zavřený v kleci tomu nepomůže. Jestli já jsem si to nemyslel, že to nakonec bude...no nechte se překvapit. Dodat se dá, že snad může být filmeček inspirací pro všechny, kteří smýšlejí tak, že láska rozhodně v každém věku kvést nemůže. A je také důkazem, že muži jsou celý život dětmi. ()

topi

Jednoho sobotního rána se před domem jedné rodinky objeví na zdi velký nápis Miluji tě. A začíná retrospektiva celého předešlého pátečního dne, kdo to tam mohl asi napsat. Nesmyslný scénář Zinnerové má obsazení výborné (až na Andrlovou a Korna), ale je vidět, že i herci si natáčení moc neužívali a jejich výkony jsou dokonce podprůměrné. A Petr Hapka se u skládání hudby asi taky moc nudil, nebo hudbu napsal po opici, že o tom ani nevěděl. Špatná komedie po všech stránkách. ()

otík

Tak tohle bylo moc pěkné. Velmi úsměvný příběh s top obsazením o jedné rodince, která řeší, kdo na protější zdi napsal slova MILUJI TĚ. Byl to mladý amant mladé dívky, nebo její vykutálený menší bratříček, nebo rodiče nebo strýček nebo dokonce prarodiče? Skvělé obsazení, jednoduchost příběhu, akorátní stopář = pohodový televizní film. ()

Olík

Áčkové osazenstvo (od nejmladšího Holého po nejstarší Zázvorkovou) v příběhu bez příběhu. Tady vlastně není moc o čem a třeba dříve narozeného diváka, kterému už jména jako Augusta nebo Kostka nic neříkají, bude jenom těžko udržet před obrazovkou. Markéta Zinnerová uměla psát lépe a osobnosti jako Bohdalová či Kemr by si to „lépe“ zasloužili. ()

• Když je strýc Antonín (Karel Augusta) uzavřen v králikárně, ptá se Boženka (Jiřina Bohdalová), jestli se večer díval na televizi na komika, co mává rukama, na Funèse. Řekla, že jel v autě a skončil na stromě. Dívala se tedy na film Na stromě z roku 1971. (pávek)
  • Natáčelo se v domě ve Vokovické ulici čp. 173 v Praze - Vokovicích. (rakovnik)