yenn

Ve světě, kde dvě technologicky nejvyspělejší civilizace, Yulgaha a Yanuess, brázdí nebe na vznášejících se ostrovech, se chtě nechtě Yorn stává Lovcem bohů, mytickým bojovníkem, jenž chrání lidstvo před bohy, kteří by se do lidských záležitostí pletli více, než je zdrávo. Taková mocná osoba neunikne pozornosti vzdušných měst a obě se jej snaží lapit z obavy, aby se nedostal do rukou druhé strany. Zápletka je poměrně zajímavá, prostředí atraktivní a některé počáteční díly velmi slušné, leč zhruba od poloviny seriálu začíná děj působit poněkud vykonstruovaně – částečně to budí dojem, jako by tvůrci z mangy vybrali jen klíčové události a vynechali to, co je spojuje – a v několika posledních epizodách se mění v překombinovaný blábol. Místy jsem byl dokonce nucen vzpomenout na tuto hrůzu. Za zmínku stojí ještě jedna složka seriálu. Nevhodné či mizerně zasazené komediální momenty jsou pro otaku denním chlebem, sem však jako by z komedie zabloudila celá civilizace Yanuess. V jejím čele stojí humanoidní kočka Njako, v nepřítomnosti zastupována svou neteří, jež navštěvuje nižší střední školu, a které proto musejí ostatní členové vlády pomáhat se studiem a domácími úkoly. Hlavními agenty jsou dvě neustále bloudící nemehla, jejichž hlášení z akce překypují nepodstatnými informacemi. A jako dopravní a bojové prostředky tato mocnost používá roboty ve tvaru skotu či jiných zvířat. Co více si ve vážném seriálu přát, že? V Eden's Bowy je však komediálnost tou menší potíží. 3/10 ()