Impolex

(festivalový názov)
  • USA Impolex

Debut Alexa Rossa Perryho je voľnou adaptáciou slávneho románu Thomasa Pynchona Dúha gravitácie. Ide o absurdnú komédiu, ktorej humor je však skôr jemný a nevyvoláva salvy smiechu. Celý film sa odohráva v lese, ktorým blúdi nešikovný vojak Tyrone. Je koniec druhej svetovej vojny a jeho úlohou je násť dve rakety V2. Jednu už našiel a nesie si ju pekne v rukách, druhú, tú dôležitejšiu, pretože ide o prototyp s poradovým číslom 00, ešte musí nájsť. Na svojej ceste neustále stretáva zvláštne postavy, napríklad Lazla Impolexa, svojho priateľa z vojny – chobotnicu, či tajomnú mladú ženu. Sú to postavy z jeho minulosti a možno budúcnosti. Jeho cesta lesom je cestou jeho vedomím. (IFF Bratislava)

Anderton

Bohužiaľ Perryho debut mi nesadol. Totálna amatérčina, ktorá ale má niečo do seba v zmysle, že nie je od veci sledovať ďalšiu režisérovu tvorbu. Nápad je originálny, ale asi bude dávať väčší zmysel po prečítaní predlohy. Napriek krátkej metráži sa dostaví monotónnosť a tým pádom aj nuda. Bohužiaľ som nemal čas ostať na diskusiu s režisérom po projekcii, možno by mi niektoré veci dávali väčší zmysel. ()