Stůl č. 21

(festivalový názov)
  • India Table No.21 (viac)

Mladému manželskému páru sa naskytne šanca vyhrať vecnú cenu prostredníctvom súťaže s názvom Stôl č. 21, v ktorej stačí len pravdivo odpovedať na niekoľko otázok. Z počiatku hra vyzerá nevinne, avšak to ešte dvojica netuší, aká cena ich čaká po dokončení súťaže. Budú to peniaze? Šperky? Život? (TomX2)

Andrea1717

4 hviezdičky dávam hlavne za pointu filmu. Po celý film som si myslela, že pôjde o niečo celkom iné a v podstate sa mi celý film nepáčil, len preto čo som si myslela až do okamihu, keď vyšla na svetlo pointa. Zaujímavé... aj keď celkové spracovanie má veľa nedostatkov ako v logike tak v hereckých výkonoch, ale za ten zvrat v závere to stojí... ()

SOLOM.

Asi většina z nás by chtěla taky vyhrát nějakou tu exotickou dovolenou v luxusním resortu, takže já jsem samozřejmě mladému páru zprvu záviděl. Fidži je můj sen, takže jsem si to nádherné prostředí užíval opravdu se vším všudy. Oba představitelé hlavních rolí byli sympatičtí, dokonce mi nevadila ani ona počáteční přeslazenost a hudební vložky. Ostatně u Bollywoodu to není nic extra překvapivého. Většina jejich filmů má nádech telenovel a tady tomu nebylo jinak. Ovšem jen do chvíle, kdy se z nevinné hry stane psychologická jízda, která nám přinese nejen neustále gradující atmosféru, ale i drsné finále. Ne, nečekejte žádné krveprolití ani přehlídku brutality, tento film je především psychologickým dramatem, říznutý thrillerem a inspirovaný řadou hororových kousků. Leč s hororovým žánrem si to tentokrát moc nepotykalo. Ale o to nejde. Tvůrci dokázali vytvořit opravdu pozoruhodnou podívanou, která většinu lidí nenechá chladnými. Hlavní důraz byl kladen na psychiku, morálku a mezilidské vztahy. V tomto případě manželské důvěře a znalosti toho druhého. Pan Khan dokáže z každého opravdu vymáčknout i jeho nejtemnější tajemství a obrátit ho proti němu. On byl totiž ve své podstatě tento film velice poučný a až z něj místy i mrazilo. Tady rozhodně nešlo o to někoho vystrašit nebo znechutit, ale jak už jsem poznamenal, byl kladen velký důraz na morálku, vzájemnou důvěru a především zpytování vlastního svědomí. A to se Indům povedlo téměř na jedničku. Jasně mělo to i pár slabších pasážích, při kterých budete nervózně pokukovat po časomíře, ale jako celek to fungovalo. Tedy alespoň co se mé maličkosti týče. Já byl spokojený. 60% ()

Karamanlis

Table No.21 je umiernenejšou a pre indickú kinematografiu typicky romanticky a trochu aj muzikálovo prisladenou variáciou thajského 13 game sayawng, snažiacou sa o záverečné morálne ponaučenie. Úlohy s ktorými sa potýkali ústrední hrdinovia boli o dosť menej drsnejšie a šokujúcejšie než v spomínanom thajskom kúsku, vôbec by nezaškodilo, keby sa Indovia v tomto smere pokúsili viac rozšupnúť a pritlačiť na pílu. ()

dr.horrible

Nehanebná vykrádačka všetkého na čo si spomeniete, kombinujúca koncept Milionára z chatrče s Oldboyom a lubovolným béčkovým hororom typu Saw. Vážne sa mi nechce veriť, že by túto afektovanú atrapu mohol niekto myslieť, a nie ešte brať, vážne, a to som si plne vedomý kultúrnych rozdielov. Paródia, čo objavila Ameriku. ()

ARI50

Tohle mě šokovalo totálně dostalo nevěděl jsem do čeho jdu ale film mě držel přirvaného do sedačky že to není ani možné , začátek jako z nějákého romantáku kdy hlavni postava nádherně zpívá a příjemná dovolená s krásnou manželkou se obrátí v peklo, ne nějak drastické ale nepřijemné i když jsi říkáte od začátku že v tom je háček tak pořád čekáte jak to dopadne a ono vám to nakonec ukáže závěr který mě za celou dobu vůbec nenapadl, film doprovázen nádhernou melodie a velmi přijemní herci nemám slov. prostě nadmíru spokojen. ()

• Režisérka Aditya Datt uvedla, že důvod názvu filmu je podle článku 21. Indické ústavy, která hovoří o ochraně života a osobní svobody. (Pajkenzi)