Volné pokračování filmu PSY, opět s B. Lindou v úloze Franze Maurera. Snímek začíná po jeho propuštění z vězení. Potkává obchodníka se zbraněmi Radoslawa Wolfa, který se zrovna vrátil z války v Jugoslávii (film natočen v roce 1994, kdy skutečný válečný konflikt probíhal až do roku 1995). Oba dva se kontaktují s americkým diplomatem Williamem a ten nabízí Franzovi práci - vymožení dluhů od ruské mafie. Získané prostředky mají být použity na nákup zbraní do válčícího Sarajeva. Franz pochopí, že něco je špatně...

Tak, jak se dokázal vyrovnat režisér W. Pasikowský s problematikou začlenění příslušníků státní policie do řad kriminálky, tak se v tomto díle pokusil rovněž vyrovnat se s problematikou občanské války v Jugoslávii, včetně pohledu z mezinárodních vztahů a humanity jako takové. (Ygnor)

C0r0ner

O kus lepší než první díl, ale pořád ještě nevybředávající z vod průměru. Pasikowski holt ve svých začátcích nebyl schopný držet pospolu scénář, režii a kameru, a i když se tu najde pár zajímavých momentů, jako celek to příliš nefunguje. Je paradoxní, že tahle série má konstantně stoupající tendenci. 65% ()

PetrPan

Polští psi se zase urvali z řetězu. Jejich skus však už nemá takovou sílu jako poprvé a tak zatímco s polským "sametem" si vytřel Pasikowski prdel, tak  s válkou na Balkáně jakoby si moc nevěděl rady a působí jen jako kulisa k prakticky  béčkovému akčnímu filmu.  Navíc se de facto do puntíku zopakuje prakticky vše podstatné kolem hlavního hrdiny, což na mě nepůsobilo nijak osudově, jak zřejmě mělo, ale spíš  bezradně jako výše zmíněný Balkán. Linda byl však v roli drsňáka Maurera opět dokonalý  a nekompromisní a krví zbrocené  finále opět nezklamalo. Kurwa, cztery! ()

kinderman

Franz Maurer se vrací (z vězení) a hned se zaplete mezi překupníky zbraní a ruskou mafii. Pokračování Pasikowského hitu Psi je filmařsky více inspirováno „Hongkongem“ (jednička mi přišla zase „tarantinovská“- co se dialogů týče), nechybí zpomalená střelba ze dvou pistolí zároveň, jemná práce s rýčem ani gigantická exploze. A závěrečná konfrontace mezi Franzem a jeho parťákem Nowým-nic podobného by v českém filmu vzniknout nemohlo bez toho, aby to nebylo směšné. Nemáme na to herce, scénáristy a koneckonců ani režiséry… ()

Enšpígl

No já bohužel mám výhardy, způsob úvodní zápaltky byl opravdu odvyprávěn velmi z rychlíku a moc jsem nepobítal kontext. Pak už bylo docela vše ok, až tedy na ty akční scény. v devadesátých letech ještě Poláci tuhle hollywoodskou disciplinu nezvádali. Všichni tady chválí Boguslawa Lindu a ano drsňák mu šel skvěle, ale mě ještě více upoutal Cezary Pazura. Ještě závěru, takhle si představuji svou budoucnost, ne na pořád, ale na měsíc, dva, to bylo bingo. Krásná hudba. ()

moorks

Volné pokračování úspěšné jedničky,milovníci výbuchů, přestřelek,zbraní a zločinců si přijdou na své. Akční podívaná,na kterou se dá koukat a která potěší znalce a milovníky tohoto žánru, ty ostatní asi nepotěší. Souhlasím s kindermanem, v naších podmínkách nelze natočit,nemáme na to ani herce ani režiséry. Jsme rád aspon za "Sametové vrahy ". Snímek se stal velmi oblíbeným a kultovním,ale kritika ho strhala. ()