Kang-il je hasič, ktorého manželka zomrela, keď zachraňoval ľudí pri nehode. Zápasí s pocitom viny za to, že nedokázal pomôcť svojej žene. Po tejto tragédii sa bez rozmýšľania vrhá do nebezpečenstva, aby zachránil ostatných.
Lekárka Mi-soo urobí v nemocnici chybu pri stanovení diagnózy, a keď sa pacientka dostane do kritického stavu, Kang-il je zhodou okolností pri jej záchrane. Manžel pacientky chce Mi-soo zažalovať, a tým jej hrozí strata lekárskej licencie. Právnička Mi-soo poradí presvedčiť Kang-ila o tom, aby svedčil, že manžel pacientky naňho zaútočil potom, čo sa dozvedel o nesprávne stanovenej diagnóze. Kang-il však Mi-Soo a jej prosby ignoruje. V zúfalstve sa Mi-soo stáva dobrovoľníčkou, aby ako zdravotníčka mohla pracovať po boku Kang-ila a dostala sa tak k nemu čo najbližšie. (ČSFD)

Ceres

Pěkný mix komedie a dramy, která opět sází na tragické příběhy postav. Ten humor tam byl místy hodně dobrý, hlavně stolička a policejní stanice. Ve střední části se začala obnažovat bolavá srdce, hlavních postav. Důležitá část filmu, ale brutálně nevyšla. Závěr je hodně rozpolcený. Nejde o to, že nám tentokráté přichystali Korejci šťastný konec, ale ta blamáž na té stavbě, kdy je jeden pracovník uvězněn a dojde k zavalení, je už fakt dost přitažené za vlasy. Možná právě proto, si tento nedosáhne tam, kam původně mířil, to jest až na špici. Bohužel závěrečná část, začínající scénou v kostele až po ten "běh mrtvého muže" je fail. Celkově jde stále o příjemný film, který neurazí, občas nadchne, ale také zklame. Stále však má dostatečnou kvalitu, aby skočil v plusu. ()

Tyckin

Tedy vážnější scény mají slušné mezery ve scénáři. Nicméně, jinak je to zatraceně povedená romantická komedie s překrásnou Han Hyo-ju, ale často a úspěšně se tu zabrnká i na dramatickou a emotivní strunu. Tenhle film je přesně na 4,5*, ale pro hlavní herečku i pěkný závěr (včetně hudby) zaokrouhluji nahoru. ()

Lacike

Premisa tejto romantiky mi vôbec nesadla. Doktorka urobí chybu následkom čoho zomrie pacientka a ona sa snaží prehovoriť jedného hasiča, ktorý zabránil tomu, aby ju manžel pacientky napadol, aby ho zažaloval a tým jej stúpli šance v súdnom procese. Ale hasič nie je taký bezcitný ako ona a odmietne to. Takže sa ona rozhodne, že ho zbalí. A tak väčšinu filmu za ním dolieza a otravuje ho. Asi to malo byť megavtipné, ale ja som nevidel dôvod tej bezcitnej mrche fandiť. A jak za tým hasičom doliezala, tak to bolo fakt neznesiteľné. On sa pre zmenu celý čas tvári ako kakabus kvôli mindráku z minulosti. Chémia medzi nimi bola nulová a bolo mi úplne jedno, či sa dajú dokopy. Nakoniec sa ona polepší, ale to už bolo neskoro a u mňa to nadobro prehrala. Ani som príliš nepobral prečo sa nakoniec on do nej zamiloval. Film zachraňujú od totálneho fiaska len hviezdne obsadené vedľajšie postavy (Dong-seok Ma, Jin-yeong Jeong). Ale to je málo na to, aby to bol aspoň priemer. Ani prostredie hasičov to nevytrhne. Výsledok je veľkým sklamaním. 4/10. ()

triana

Jeden z mála ázijských filmov všeobecne, kedy mi dĺžka stopáže trochu prekážala. Mohla by som sa vyhovoriť na nevyhovujúce časové podmienky (je takmer jedna hodina po polnoci a ráno treba skoro vstávať), ale koho tu klamem. Najradšej by som film ukončila už v prvej polovici. Druhá polka bola umelo naťahovaná, keďže sa v tej prvej nestihlo doriešiť to i tamto, a bez toho to predsa nejde. Ambivalencia žánrov - (mnou milovaná, inými zatracovaná, a) tak typická pre Kóreu - dosahovala extrémne výkyvy. Dramatická zložka pôsobila deprimujúco, komediálna až príliš odľahčujúco, romantiky by som tiež ubrala. Ako už poznamenal Jirka_Šč, bozk skutočne vyzeral ako bozk, bohužiaľ moje sympatie si film týmto počinom nezískal. Milujem kórejskú tradičnú drevenosť - za to sa nestrieľa. Najväčšiu časť mojich sympatií teda získala komediálna zložka. No i napriek všetkým mojim predošlým výčitkám, bola by som ochotná dať 5*, nebyť scény s autom na železničnom priecestí, okopírovanej z amerického Fireproof (alebo ktovie odkiaľ). Krátko ešte spomeniem, prečo vlastne to vysoké hodnotenie: 1. Mi-soo - také ženy skutočne existujú. //// 2. Život je naozaj vzácny a netreba ho premárniť, ani sa ho vzdať. Máme totižto len jeden. //// 3. Všetci sme do určitej miery zodpovední za druhých. //// Môj monológ zakončujem naj scénou na policajnej stanici. Kto videl, vie, ktorú mám na mysli. ()

ScarPoul

V prvej hodine veľmi zábavné, v druhej už naberajúce hádam každé jedno možné mysliteľné klišé. Nielen kórejských komédií, ale aj samotného žánru. Správne melodramatické, správne úsmevné a v zásade odsýpajúce bez väčších zádrhelov. Ale rovnako aj bez akejkoľvek pamätnej scény. Nechcem to nazvať neoriginálnym a tuctovým, lebo ten film zlý nie je. Ale doba kedy ma takéto typy príbehov bavili sú už nenávratne preč. Pretrpel som to, ale druhý krát sa k tomu vracať nebudem. ()

• Na hudbě k filmu se podílel Český národní symfonický orchestr. (Jirka_Šč)
  • Natáčení snímku započalo 27. 4. 2012. Skončilo 6. 7. 2012 a odehrávalo se v hlavním jihokorejském městě Soulu, z části na ostrově Jeonju a v druhém největším jihokorejském městě Busan. (Conspi)