Kotóra-san

• Japonsko Kotoura-san (viac)

Kotoura je patnáctiletá dívka, která od narození umí číst myšlenky ostatních. S touto schopností bohužel neumí zacházet, není schopna si díky ní udržet žádné kamarády. Když potká Manabeho, nestačí se divit - pokud si nepředstavuje podivné příšerky tančící na poušti, má plnou hlavu erotických fantazií, navíc se je absolutně nesnaží skrývat. A co víc, Manabe není Kotouřinou schopností odpuzován, ba naopak, snaží se s Kotourou spřátelit - evidentně se mu líbí o dívce smýšlet eroticky a sledovat její rozpaky a hněvivé reakce. (kirmakX6on)

Palisander

Školská romantická komédia okorenená celkom hustou depresiou.. našťastie v primeraných dávkach ;-). Verím tomu, že mimoriadne schopnosti môžu spôsobovať problémy. Aj keď by väčšinu z nich odstránilo úplne obyčajné "hovoriť striebro, mlčať zlato". Príjemné oddychové pozeranie. Séria minibonusov Haruka no Heya je robená ako TV rozhovory Haruky s jej parťákmi. K deju nič nepridáva, ale ani neublíži. // PS: Manabe úžasne skáče od radosti :-). ()

Axineya

Seriál by se měl jmenovat "vytrollíme Kotouru". Kotoura je 15ctiletá dívka, která lidem čte myšlenky a tak není lepšího způsobu jak si z ní udělat srandu, než myslet na něco ehm..;) a pak pozorovat její vtipné reakce. První díl je vážnější, ale pak se to odlehčuje a každý díl nese příjemnou atmosféru a notnou dávku humoru. Občas se to zdá být primitivnější, ale celkově potěší. Po 7 dílech 4*. ()

yenn

Poučil jsem se. Dosud jsem se domníval, že formát jonkomy využívají pouze čistě humorná díla, slečna Kotoura však naznačuje, že jím lze zpracovat i rodinné a společenské drama. Výše zmíněná dívčina se může chlubit dovedností číst myšlenky druhých, pramálo však byla obdařena sociální inteligencí. S radostí hlasitě sděluje a komentuje pocity ostatních, přestože ti na to reagují s očividnou nelibostí, a tak ji téměř nikdo nemá rád. Seriál si přitom do jisté míry zachovává skečovitost jonkomy a zároveň se úplně nevzdává komediálního žánru. V první epizodě se tak kupříkladu z úvodu, který líčí Kotouřin nešťastný život, dostaneme k romantické komedii, v díle druhém je skeč o šikaně záhy vystřídán komedií středoškolskou. Více jsem neviděl a neuvidím. Dramatické okamžiky totiž působí kvůli černobílým postavám lacině a humoru téměř schází vtip. Postavy se jistě časem mohou vyjevit zajímavěji, ovšem nedostatek vtipu a především absurdnost tohoto žánrového přeskakování se zlepší stěží. 2/10 ()

SonGokussj

Pokud rádi někoho, kdo čte myšlenky, Yakumon ze School Rumble je o dost lepší varianta. Po prvním, z poloviny dokonalém díle, kdy jsem měl přes celou první polovinu zatajen dech, se vynořila polovina druhá, a pak dalších 11 dílů prakticky o ničem. Anime nebylo dokoukáno, tak ani nehodnotím. Ovšem viděl bych to tak na 30% ()

kirmakX6on

romantická konina o středoškolácích, absolutně nesouhlasím s tagy "drama" a "psychologický" ...holt jsem doplatil na ledabylost při výběru. No ale když už jsem si to stáhl a rozkoukal, tak jsem to dokoukal...dalo se to přežít, popravdě ale, spíš než obsah mi přišly vtipný ty animace. Slabé dvě hvězdičky neboli 25% ()