Tamako vie o mochi, tradičnom japonskom jedle, úplne všetko. Ak práve nie je v škole, dokonca vymýšľa nové chute a druhy pre Tama-ya, jej rodinný mochi obchod. Škola a dospievanie sú na druhej strane veci, na ktoré sa ešte stále snaží nájsť ten správny recept. S pomocou jej najlepších kamarátok Kanna a Midori, dievčat, ktorých rodičia majú obchody v tej istej obchodnej štvrti, je však odhodlaná všetko robiť na sto percent. Táto snaha môže byť dosť náročná, hlavne keď prídu na rad emócie a vzťah s jej najlepším kamarátom Mochizom, ktorého rodina vedie konkurenčný mochi obchod. A čo je s tým divným vtákom poletujúcim okolo, ktorý hovorí plynulo japonsky?
Celé je to veľmi záhadné a ohromujúce, ale našťastie má Tamako vždy niečo, na čo sa môže spoľahnúť. Nezáleží na tom, či máte zlý alebo dobrý deň, isté je, že na vás na konci každého dobrodružstva čaká niečo sladké a dobré, kedykoľvek sa vyberiete na prechádzku po Tamako Market! (Anego)

loveless

Rodina Tamako vyrábí už několik generací mochi, v obchodě naproti rodina jejího kamaráda Mochizou také prodává mochi. V jejich nákupní čtvrti Usagiyama je spousta malých obchůdků a všichni v nich Tamako od malička znají a mají ji rádi. Tamako chodí na střední školu a užívá si zábavu se svými spolužačkami Midori, Kannou. A do tohohle láskyplného prostředí se připlete výstřední mluvící papoušek Dera, který hledá manželku pro svého prince, ale zjistí, že jeho láska k mochi je taky značně silná. Tamako Market není žádná intelektuální zábava, ale je to neskutečně roztomilá věc, která dokáže zahřát u srdce a pobavit. Všechny postavy jsou příjemné a kresba je prostě nádherná. Papoušek Dera je poněkud otravný a bála jsem se, že mi to celé zkazí, ale nebylo tomu tak. Dá se říct, že celou tu zápletku s princem bych dokázala oželet - jak je vidět ve skvělém sequelu Tamako Love Story, vlastně vůbec není potřeba. Ten si mimochodem pusťte taky. Opening i ending je fajnový a písnička, kterou Tamako hledá, Koi no uta od Dynamite Beans je prostě úžasná a nejde pustit z hlavy. ()

Emo-haunter

Doopravdy příjemně milé anime plné pozitivní atmosféry, která srší ze všech postav, které vám rychle přirostou k srdci. Shlédnuto na popud filmu Tamačina love story. Skvělé charaktery postav, příjemné prostředí a atmosféra, zkrátka jsem by spokojen. Takové hezké antidepresivum v podobě anime serálu. A ani pták neotravoval:) ()

yenn

Ach ty ženy. Režisérka se scenáristkou přiberou skladatelku a návrhářku postav, a aniž by komukoli daly předem vědět, stvoří nejlepší anime posledních pěti let. Kitaširakawovi – děd, otec a dvě dcery – provozují rodinný obchod s moči, který je jednou z mnoha živností v nákupní čtvrti Ušákův vrch. Starší dcera Tamako, dívka veselá a přátelská, v otázkách lásky natvrdlá, často a ráda v podniku pomáhá. Se svými dvěma kamarádkami, starostlivou Midori a zanícenou kutilkou Kannou, navštěvuje kroužek mažoretek a zažívá rozličné každodenní radosti a starosti. Obdobně jako ve Skicáku většina epizod přináší postavám drobné ponaučení. Potud by šlo o čtyřhvězdičkové slice of life, leč tvůrkyně mají v rukávu ještě jeden trumf. Tím je Dera Moči Jehnuss, jenž se v nákupní čtvrti ocitl při pátrání po nevěstě pro svého prince. Komičnost Derovy zpupnosti a vznešené mluvy vyniká zvláště v kombinaci s tím, že jde o žravého, tudíž záhy obtloustlého opeřence (patrně příbuzného kakaduovitých) na tenkých nožkách. Když tato bečka drůbežího sádla zaujme elegantní postoj, když se dvoří své vyvolené středoškolačce nebo když hubne, je to k popukání. Lístkem sakury na sakuramoči je pak výborná kabaretní úvodní znělka, svižná znělka závěrečná a kvalitní animace hodná Kyoto Animation. 9/10 ()

Hromino

Nejsem si vůbec jist, zda jsem viděl stejný Tamako Market jako yenn, neboť kdybych o něm měl já smrtelně vážně prohlásit, že je to nejlepší anime posledních čtyř let, nejspíš bych nevydržel mít poker face příliš dlouho a brzo bych vyprskl smíchy. Generický zástupce žánru slice of life, jenž se snaží z vod těžkého průměru vytáhnout ukecaným ptákem Derou, má dle očekávání mělký scénář, nepropracované a vesměs snadno zaměnitelné postavy (vyjma zmiňovaného Dery) a kromě obsese většiny postav moči nemá prakticky o čem vyprávět. Více v mé recenzi zde. ()

SaMaeL98

Ten pták... to kuře, to otravný stvoření... je důvod, proč tento jinak hrozně roztomilý seriál není dokonalý. Celou tu pasáž s ptákem a černýma postavama se měl vynechat. Atmosféra rodinného podniku, prostějšího přátelského/nepřátelského podniku, kde žije také kluk, který je do hlavní hrdinky zamilovaný, zbytek ulice, kde prodávají jejich přátelé a rodina, kteří nehorázně zpestřili celý seriál... Zkrátka... bylo to dobrý, ale kdybyste to vzali a odečetli kuře, mohlo to být výborný! ()