Absurd Encounter with Fear

David Lynch

Scenár:

David Lynch

eraserhead666

Výborný předfilm před projekci Romerovy Night of the Living Dead. Než dojde na květy strašidelné, jak dojde na květy, krásně, mile a mrazivě absurdní. ()

ScarPoul

Ja tomu úplne rozumiem. Chcete zapôsobiť na dievča a všetky kvety čo ste v rozkroku mali sú poničené a pokrčené. Jeden aby s toho zomrel. ()

kaylin

Tak opět se jedná jenom o dojem, který tenhle snímek vyvolá, na druhou stranu je to dojem celkem intenzívní, protože opravdu máte pocit, že se něco stane. Ty dvě minuty mají trochu nádech japonského hororu, ale také nejistoty, která se na diváka přenáší skvělým vizuálním ztvárněním, ale také klasicky lynchovsky dokonale zvoleným zvukem. Jinak ale opět spíš kousek pro milovníky Lynche a krátkých, nějaké emoce vzbuzujících snímků. ()

Spike17

I přes působící lacinost snímku a zjevné nedotažené experimentování, můžeme i zde vysledovat typické rysy Lynchovy tvorby.__V první řadě je to hudební doprovod, který už od začátku naznačuje svým neúprosným tancem smyčců skoro až hororovou atmosféru přítomnou napříč celou Lynchovo filmografií. Za druhé je to postava muže, která se vymyká standardům našeho světa – má totiž modrou kůži a z poklopce si vytahuje uschlé pampelišky (což je buďto mnou nepochopená metafora nebo nepovedená realizace představy). A za třetí je typickým rysem vtažení diváka do příběhu, i když tentokráte je to prostřednictvím sebeuvědomělosti (muž se podívá do kamery, která sleduje jeho počínání a skoná – nejspíš hanbou ze svého činu/pokušení?). VÍCE ZDE (FILMOGRAFIE DAVIDA LYNCHE - RANÉ KRÁTKOMETRÁŽNÍ SNÍMKY) ()

gojackill

Experiment Davida Lynche, který názorně dokazuje, jak lze vytvořit napjatou scénu pouze pomocí hororové hudby a triku, po kterém se zdá být nahrávka velmi stará. Připomíná to děsivé záznamy na super 8 mm páskách z hororu Sinister. ()

JohnMiller

Teraz neviem či ten grind bol úmyselný alebo nie. Nedostatočná technika ? Neviem ale kraje videa sa mi nezdali byť prirodzene zhnité. Aj keď vyzerali ako pleseň. čakal som čo sa bude diať, no nevyvolalo to vo mne žiadne emócie. Ono vyzeralo akoby Lynch išiel na piknik so svojimi kamarátmi a tam si zmyslel že natočí nejakú hovadinku. Vymyslel to v priebehu natáčania a bolo to. ()

honajz2

Já teda nevím, podle mě to moc nefungovalo a hudba hororová ani moc nebyla. Chyběl mi tu ten znepokojivý pocit, který to mělo mít, ale ve finále se to o něj jen snaží, a to ne zrovna povedeně, i přesto, že Peggy Lynch je bílá jak stěna. 2* ()

Radiq

Obrazově ujety, hudba hororově naladěná, myšlenkově uplně mimo hranice normálnosti, no prostě klasickej Lynch. Vubec nevim, co si o tom mám myslet. Hlavně mě dostalo to náhlé přiblížení kamery, ale jinak asi docela nuda. Asi? Krásně to vystihl ScarPoul... :-) ()

kubilov

Stačilo jen málo, velmi chytré navození opravdu děsivé atmosféry parádními smyčci a efektem starého filmu ovšem vyústění celého "příběhu" poněkud vázne. ()

Movieaddict

Tak už jsem se chystal napsat, že to bylo vlastně docela normální, no a pak přišlo poklopcové finále a zbylo opět jedno velké WHAT THE...????? Jistě se jednalo o nějakou hlubokou metaforu, kterou já ale prostě ne a ne pochopit. že by něco ve smyslu: nakonec ji neznásilnil a místo toho ji zasypal květinami? huh? ()

2sistem

Chtěl ji vylekat ale nějak vylekal sám sebe. Nadchla mě děsivá hudba, se kterou Lynch opravdu umí navodit ty správný negativní pocity. ()

Helllboy

Kdyby to trvalo půl hodiny a bylo to natočeno kvalitní kamerou, je to klasický art. Jenže to by nebyl Lynch. Absurdní scéna beze smyslu. Bohužel dojem není tak silný, jako u jiných Lynchových krátkometrážních snímků. Je to vlastně celé jeden velký vtip - a to dokonce navzdory horrorové hudbě. Kdo by čekal, že chlapík začne vytahovat květiny? Čekal to vůbec ten chlapík? A koho by napadlo, že to vlastně (asi) vůbec nepředstavuje žádnou temnou metaforu? Nikdo se nesměje, jenom Lynch. A já se ušklebuji s ním. ()