Polská jednotka IFOR pod velením majora Kellera slouží v Bosně roku 1996. Při běžné hlídce zabrání lynčování vojáků místními obyvateli. Jenže vojáci tímto zásahem překročili svoje pravomoci. Proto do Bosny přilétá major Kuš a poručík Čacky z prokuratury, aby případ řádně vyřešili. Ten večer je sestřelen v horách vojenský vrtulník a major Keller se rozhodne i přes přímý zákaz cokoliv podnikat zachránit přeživší ze ztroskotaného vrtulníku. Společně s majorem Kušem a poručíkem Čackým se vydávají do hor. Zde se však musí potýkat se silným odporem místní separatistické skupiny.
Film vyprávějící nejen o jednotkách IFOR, ale i lidském strachu, beznaději, odvaze a o omezených pravomocích mírových jednotek. (Greny)

NinonL

Major Keller se chvílemi chová jako nezničitelný Rambo, to filmu ubírá body. Ale jinak mi na něm celkem nic nevadilo, na konci byl i povedený vtip. Profily žoldáků z mise IFOR byly celkem věrohodné, líbily se mi i jejich názory na svoje "poslání". Naši by se na podobný film nezmohli ani náhodou, ti stále věří na "humanitární bombardování" a podobné zrůdnosti. Proto hodnotím o hvězdu výše. ()

darwin

Mocný polský akční film s hvězdným obsazením. Boguś Linda je jako polský Rambo cool, i když to někdy přehání. Příběh je samozřejmě fiktivní, ale samotný film má dvě roviny. Pro někoho je to jen válečná střílečka, pro někoho je to zamyšlení nad nesmyslností "mírových misí" na Balkáně. Právě major Keller (Linda) chce skutečně pomoct místním lidem, když už je tam. Skutečnost byla ovšem krutě jiná, a také kvůli nekompetenci "mírových sil" zemřelo tehdy tolik nevinných lidí. Závěrečná scéna, kdy Keller sedí v letadle s rakvemi vojáků Polské armády a na pozadí je čtena přísaha polských vojáků je důstojným koncem celého snímku. - 70% ()

tahit

Film má znaky akčního válečného žánru a slušnou psychologii i charakteristiku postav. Není pochyb o tom, že stěžejní silou příběhu je brilantní výkon Bogusława Lindy v postavě majora Kellera, ostatní herci také vlastně nehráli špatně. Nicméně předkládanou zápletku nelze poměřovat s realitou, protože tváří v tvář k válečným událostem na horkém území v Bosně jde o poněkud jednostranný pohled, přihlédneme-li k faktům. A to se mi zdá ve filmu odbyté a tom netřeba diskutovat. Škoda toho, jinak to mohl být hodně kvalitní film. Přesto vše je to jinak snímek s řadou zajímavých momentů. ()

Paldini

Tak, prezentace polské jednotky IFOR nedopadla v Démonech války vůbec dobře. Nesmyslné rozkazy do ničeho se nemíchat nebo budeš mít problém, vojáci, no spíše žoldáci, kteří si přijeli skoro na dovolenou a vydělat pěknou sumičku dolarů, ale do akce se jim moc nechce, a když už se do nějaké akce dostanou tak se nechovají zrovna jako vojáci. No, myslím si, že tenhle špatný obraz se nebude týkat jen této jediné jednotky "mírové mise". A tedy vyvstane otázka: Plní mírové mise svůj účel nebo si jen nějací politici honí triko? Samozřejmě, že se nějaký ten hrdina ve filmu najde ;-). ()

Markuss

Není to úplně top film, ale je to rozhodně upřímná sonda do duše nejen polského vojáka ve službách mezinárodní mírové mise. To, že ne každý voják je připraven nechat na sebe střílet ostrými, nebo sám použít zbraň je holý fakt. Hlavní hrdina filmu je na první pohled sympaťák a kolem něj se kristalizuje zajímavá parta souputníků. A přestože jsou někdy dialogy trochu kostrbaté (možná to bude i ne úplně přesným překladem) vychází mi z toho celkově zajímavý pohled na mě blízké téma Balkánu, tentokráte v 90. letech, do kterého by se zřejmě čeští filmaři nikdy nepustili. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým v Malopoľskom vojvodstve, vo Vysokých Tatrách a tiež v severopoľskom meste Olsztyn. (MikaelSVK)